„Čekiukų“ auditas: trys tarybos nariai padarė nereikšmingų trūkumų, du visai neėmė išmokų (foto) (0)

Publikuota: 2023-07-27 Kategorija: Savivalda
„Čekiukų“ auditas: trys tarybos nariai padarė nereikšmingų trūkumų, du visai neėmė išmokų (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Savivaldybės kontrolierė D. Namajūnienė (dešinėje) ir vyr. specialistė A. Beconienė Kontrolės komitetui pristatė tarybos narių išmokų patikrinimo rezultatus.

Liepos 21 dieną Rokiškio rajono savivaldybės Kontrolės komitetui 2022 metų savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo ataskaitą pateikė Kontrolės ir audito tarnybos atstovės: savivaldybės kontrolierė Danguolė Namajūnienė ir vyr. specialistė Aušra Beconienė. Vienas iš klausimų buvo susijęs su tarybos narių išlaidomis. Tokių reikalų dėl išmokų, su kokiais susidūrė kitos šalies savivaldybės, pas mus nenustatyta, rasta tik keletas smulkių prasižengimų.

STT raštas

Paskutinis iš šiame posėdyje aptartų klausimų buvo dabar itin madingas, susijęs su vadinamuoju šalies savivaldybių „čekiukų“ skandalu, kai tarybos nariai savo reikmėms daugiau mažiau nepagrįstai naudojo savivaldybių biudžetų lėšas.

„2022 metais Rokiškio rajono tarybos nariams iš viso buvo išmokėta 75,7 tūkst. eurų. Mes tikrinome jų išlaidas, taip pat turėjome Finansų ministerijos išaiškinimą, ką turėtume įvertinti. Be to, gavome ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) raštą su rekomendacija savivaldybių kontrolieriams imtis veiksmų, susijusių su 2019-2023 metų kadencijos tarybos narių išlaidų kompensavimo pagrįstumu ir teisėtumo įvertinimu“, – prieš pateikdama ataskaitą sakė D. Namajūnienė, pabrėžusi, kad auditas buvo atliekamas vadovaujantis šiais raštais.

Jeigu kitos šalies savivaldybės prie viso to buvo sulaukusios dar ir Prokuratūros prašymo tikrinti tarybos narių išlaidas, tai Rokiškio savivaldybės Kontrolės tarnyba tokio nebuvo gavusi.

Turėjo būti pagrįsti

Savivaldybės kontrolierės teigimu, Kontrolės komitetas pritarė, kad audituojant mūsų tarybos narių išlaidas būtų imamos tik 2022 metų išmokos, nes tikrinti ankstesnių metų duomenis, reikėtų atskiro pavedimo.

Visiškai tarybos nario išmokomis nepasinaudojo du tarybos nariai. O nedidelių aritmetinių, kaip savivaldybės kontrolierė įvardijo, nereikšmingų trūkumų buvo nustatyta trijų tarybos narių pristatytuose čekiukuose.

Kokios sumos?

2022-aisiais kiekvienas mūsų rajono tarybos narys galėjo gauti maksimalią 4 380 eurų sumą metams, mėnesiui – 365 eurus. Daugiausiai lėšų tarybos nariai išleido kurui ir gerokai mažiau kanceliarinėms priemonėms.

Primename, kad meras ir vicemeras nesinaudojo tarybos nariams skiriamomis išlaidomis. 

„Tais metais maksimalios sumos pas mus negavo nei vienas. Daugiau kaip 90 proc. išmokos išmokėtos 4 tarybos nariams, 80-70 proc. – 10 tarybos narių, 60-40 proc. – 9, iki 20 proc. – tik 3, nes tarybos nariai keitėsi, kai kurie labai trumpai dirbo taryboje. Visai lėšomis nesinaudojo du tarybos nariai“, – pastebėjo savivaldybės kontrolierė.

Visiškai tarybos nario išmokomis nepasinaudojo Ričardas Burnickas ir Virginijus Lukošiūnas. O nedidelių aritmetinių, kaip savivaldybės kontrolierė įvardijo, nereikšmingų trūkumų buvo nustatyta Aušros Gudgalienės, Stasio Meliūno ir Ingos Vagonės pristatytuose čekiukuose. Kokių? Skaitykite laikraštyje. 

Visą straipsnį skaitykite liepos 28 dienos, penktadienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video