Gegužės mėnesio Tarybos posėdyje – beveik viskas „vienbalsiai“ (0)

Publikuota: 2022-05-28 Kategorija: Savivalda
Gegužės mėnesio Tarybos posėdyje – beveik viskas „vienbalsiai“
Rokiškio Sirena nuotr. / Vyksta Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdis

2022 m. gegužės 27 d. Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdis praėjo gana tyliai – beveik už visus sprendimų projektus nubalsuota vienbalsiai (išimtis 13 klausimas, kurį palaikė 19 Tarybos narių, o vienas susilaikė). Posėdžių salė atrodė kiek tuštoka - dalyvavo 20 Tarybos narių. Pasak pirmininkaujančio mero Ramūno Godeliausko, neatvykę penki politikai nurodė pateisinamas neatvykimo priežastis. Pateikti 23 sprendimų projektai. Po jų pateikimo tik vienas Tarybos narys turėjo klausimų savivaldybės administracijai. Posėdyje pasisakė Seimo nario Vidmanto Kanopos padėjėja Aldona Minkevičienė.

Netikėtas kreipimasis

Dar nespėjus apsvarstyti posėdžio darbotvarkės, meras R. Godeliauskas pristatė Tarybos nario Stasio Meliūno kreipimąsi į Tarybą, kuriame jis nurodė, kad pateikė atsistatydinimo pareiškimą Vyriausiajai rinkimų komisijai. Kreipimąsi S. Meliūnas surašė posėdžio išvakarėse. Ne paslaptis, kad šis Tarybos narys dažnai oponuodavo valdantiesiems, už ką sulaukdavo ir pašaipių pastabų.

Planuojama statyti saulės elektrines

Kamajų seniūnijos gyventojai turėtų rengtis pokyčiams, kadangi pateiktas patvirtinimui saulės šviesos energijos elektrinių išdėstymo specialusis planas. Planuojama, kad saulės elektrinės bus statomos 88,34 ha teritorijoje, kuri yra išsidėsčiusi Gudiškio viensėdyje, Kamajų seniūnijoje, apie 20 km į pietus nuo Rokiškio miesto, 6 km į pietus nuo Kamajų miestelio. Šioje teritorijoje numatoma įrengti iki 90 MW galios saulės šviesos energijos elektrinių parką. Tuo užsiima privati įmonė - UAB „EE Lithuania Holding“. Sprendimo projektą pristatė savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ingrida Trumpaitė. Klausimų jai turėjo Tarybos narys Irmantas Tarvydis, kuris teiravosi, ar buvo ištirtas žemių, kuriose planuojama statyti saulės šviesos elektrines, derlingumas, ar ši žemė negalėtų būti panaudota žemės ūkiui. Į tai jis sulaukė atsakymo, kad saulės elektrinių statybos yra privačių investuotojų sprendimas ir dabar yra sprendžiami faktiškai tik formalumai dėl plano patvirtinimo.

Didėja vaikų išlaikymo kaina darželiuose

Taip pat Rokiškio rajono gyventojams, kurie augina mažamečius vaikus, galėtų būti reikšminga tai, kad didėja vaikų išlaikymo kaina ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Sprendimo projekte nurodoma, kad nuo 2019 metų Lietuvos rinkoje labai pakilo kainos pieno produktams, vaisiams, daržovėms, mėsos, žuvies, duonos gaminiams. Naujose sutartyse su tiekėjais bus nurodytos jau didesnės kainos. Vienos dienos maitinimo normos mokestis nebeatitinka produktų kainų. Siūloma padidinti mokestį. Ugdymo įstaigų vadovai kartu su maitinimo paslaugų organizatoriais šį klausimą aptarė kartu, pasitarimas vyko 2022-05-05. Pasiūlyta vaikų maitinimui skirti didesnes sumas: iki 3 metų amžiaus vaikų maitinimui nuo 2,00 Eur per dieną kainą pakelti iki 2,40 Eur, vyresnių nei 3 metų vaikų – nuo 2,24 Eur iki 2,72 Eur. Tai turės įtakos mokesčiui už vaikų išlaikymą vaikų lopšeliuose – darželiuose.

Savivaldybei reikia daugiau lėšų

Pateiktas sprendimo projektas dėl 2022 m. savivaldybės biudžeto patikslinimo – prireikė daugiau nei 0,5 mln. eurų. Teirautasi, ar tikrai realu surinkti papildomas lėšas. Tuo domėjosi Tarybos narys Gintaras Girštautas. Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Reda Dūdienė buvo nusiteikusi gana optimistiškai – pasak jos, gyventojų pajamų mokestis „plaukia labai gerai“. Papildomos lėšos numatytos iš Ukrainos atvykusiems asmenims. Planuojama skirti suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvos Respubliką iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos mokymui 2,052 tūkst. eurų. Vaikų, atvykusių į Lietuvos Respubliką iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, ugdymui ir pavėžėjimui į mokyklą ir atgal – dar 9,8 tūkst. eurų. Taip pat ir kompensacijoms už būsto suteikimą užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos, finansuoti 2022 m. gegužės mėnesiui – 0,8126 tūkst. eurų. Dėl ukrainiečių apgyvendinimo bei įdarbinimo pastabų turėjo I. Tarvydis – esą žmonės gauna 200-300 eurų, kurių turi užtekti pusantro – dviem mėnesiams, nes, neturėdami tam tikro statuso, šie žmonės neturi tam tikro kodo, galimybės įsidarbinti bei gauti paramą. Tai buvo paneigta – savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas prašė ukrainiečius kreiptis į savivaldybę. Jeigu skirtos paramos neužtenka, prašymus svarstys komisija, bus atsižvelgiama į konkrečią situaciją. Tarybos narys (vicemeras) Tadas Barauskas informavo, kad Užsieniečių registracijos centre išduodami dokumentai, kurie suteikia teisę gauti paslaugas bei įsidarbinti faktiškai iš karto, vos atvykus į Lietuvą.

Kiti klausimai

 

Dėl kitų sprendimų projektų diskusijų faktiškai nekilo. Numatyta skirti lėšų Rokiškio mokyklos - darželio „Ąžuoliukas“ remontui, Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešajai bibliotekai. Patvirtinta Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2022 metų sąmata. Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Zibolienė paminėjo keturis projektus, kurie negavo finansavimo pagal šią programą. Projektai neatitiko reikalavimų. Spręstas klausimas dėl savivaldybės tarybos reglamento pakeitimo. Tarybos narys I. Tarvydis siūlė sudaryti galimybę komitetų posėdžiuose dalyvauti nuotoliniu būdu – būtų sutaupyta laiko. Deja, šiems lūkesčiams bent jau dabar nelemta išsipildyti – to neleidžia Vietos savivaldos įstatymo nuostatos.

Nemokamo važiavimo autobusais visame rajone dar teks palaukti

Po pateiktų sprendimų projektų Tarybos narys Gintaras Girštautas pasiteiravo, kada bus imamasi spręsti nemokamo važiavimo autobusais visame rajone klausimą, mat jau yra savivaldybių, kurios gyventojus nemokamai vežioja visame rajone (Raseinių rajono savivaldybė). Pasak G. Girštauto, šiuo metu vienas naujas maršrutas (iš Juodupės į Rokiškį vakare) nelabai pasiteisino, būtina spręsti dėl galimybės gyventojams nuvažiuoti į darbus kitose vietovėse. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas atsakė: „Esame pririšti prie dabar galiojančių sutarčių“. Tai patvirtino ir meras. Paminėtas autobuso maršrutas atsiradęs po pasitarimo seniūnijoje, kur dalyvavo gyventojai bei Užimtumo tarnybos atstovai – žmonės skundėsi, kad nėra galimybės įsidarbinti, nes neturi, kaip parvykti iš darbų Rokiškyje. Pažadėta, kad kai tik baigsis sutartys su privačiais vežėjais, bus sprendžiama dėl kitų nemokamų maršrutų, kad nebūtų pažeistas Konkurencijos įstatymas.

Seimo nario padėjėja perdavė poziciją

Seimo nario Vidmanto Kanopos padėjėja Aldona Minkevičienė perdavė atstovaujamo Seimo nario poziciją dėl partnerystės – jis už tradicinę šeimą, bet pasirinko dėl supriešinusio visuomenę klausimo nebalsuoti, ir tai taip pat esanti jo pozicija. A. Minkevičienė pastebėjo ir tai, kad Seime nuotoliniai komitetų posėdžiai leidžiami, todėl dėl savivaldybių tarybų galbūt reikėtų inicijuoti pataisą, kad ir savivaldybėse taip pat būtų galima tartis per nuotolį.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video