Ieškos galimybių padėti vienintelei šeimynai Rokiškio rajone (0)

Publikuota: 2022-09-09 Kategorija: Savivalda
Ieškos galimybių padėti vienintelei šeimynai Rokiškio rajone
Rokiškio Sirena nuotr. / „Katalėjos“ šeimynos mama J. Sulejeva savivaldybės prašo suteikti finansinę paramą.

Į Rokiškio rajono savivaldybės administracijos vadovus prašydama pagalbos kreipėsi vienintelės mūsų rajone esančios „Katalėjos“ šeimynos mama Jekaterina Sulejeva. Lukštuose įsikūrusios šeimynos motina savivaldybės prašo suteikti finansinę paramą, nes ženkliai išaugo mokesčiai už elektrą, pabrango kuras, laukia artėjantis šildymo sezonas, be to, kilo problemų dėl vaikų pavėžėjimo į mokyklas.

Neišsivers be paramos

Su J. Sulejeva susitiko Rokiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tadas Barauskas, administracijos direktorius Andrius Burnickas ir jo pavaduotojas Valerijus Rancevas, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė. Šeimynos mama padėkojo savivaldybės administracijai už nuolatinę pagalbą, tačiau taip pat pabrėžė, kad šįkart vėl neišsivers be rajono valdžios paramos.

„Noriu paprašyti, kad vėl padėtumėte, nes neišgyvensime. Kadangi esame šeimyna, gaunanti paramą iš savivaldybės, kreipiamės, kad kartu apskaičiuotume ir aptartume mūsų išlaidas, išmokas. Esame labai patenkinti, kad padėjote apšildyti namą, tačiau pakilus elektros ir kuro kainoms mums dvigubai padidėjo viso pastato išlaikymas“, – kalbėjo J. Sulejeva.

Išaugo dvigubai

Šeimynos mama neslėpė, kad pergyvena dėl patalpų išlaikymo, nes jie su devyniais mokyklinio amžiaus vaikais gyvena didžiuliame – 550 kv. m renovuotame buvusios mokyklos pastate, tačiau jame vaikams sukurtos puikios gyvenimo ir mokymosi sąlygos, veikia meno studija, todėl „Katalėjos“ nariai nenorėtų persikelti į mažesnes patalpas.

„Be jūsų pagalbos neišsiversime, nes jeigu už sausio mėnesį mūsų išlaidos buvo 2 000 eurų, tai skaičiuojant jau dabartinėmis kainomis suma išaugtų dvigubai. Iš vaikų globos pinigų mes negalime visos sumos atiduoti tik už šildymą ir mokesčius, nes reikia patenkinti kitus vaikų poreikius“, – sakė J. Sulejeva.

Kreipsis į tarybą

Po susitikimo vicemeras T. Barauskas teigė, kad šeimynai savivaldybė tikrai vėl išties pagalbos ranką, tačiau dėl finansinės paramos suteikimo reikės kreiptis į rajono tarybą ir biudžete ieškoti papildomų lėšų.

„Vienareikšmiškai padėti reikia ir privalome, todėl jau rugsėjo mėnesį teiksime sprendimą rajono tarybos nariams, kaip kompensuoti dalį šios šeimynos finansinių išlaidų, susijusių su išlaidomis mokesčiams“, – pabrėžė T. Barauskas.

Sutvarkė pavėžėjimą

Šiame susitikime gvildentas ir šeimynos „Katalėja“ vaikų pavėžėjimo į mokyklas klausimas, kuris buvo išspręstas. Šeimynos mama J. Sulejeva pasirašė sutartį su savivaldybės administracija dėl pavėžėjimo kompensavimo, pagal tarybos priimtą sprendimą ir tarifą. Tai reiškia, kad 14 centų už vieną kilometrą dengs, kaip ir visiems rajono mokinių tėvams.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video