Kalvių ir Salų apylinkėse sutvarkyti melioracijos grioviai (0)

Publikuota: 2022-08-17 Kategorija: Savivalda
Kalvių ir Salų apylinkėse sutvarkyti melioracijos grioviai
Rokiškio Sirena nuotr. / Išvažiuojamasis projekto posėdis

Šį pusmetį Rokiškio rajone rekonstruoti maždaug 25 kilometrai melioracijos griovių Kalvių ir Salų vietovėse, Kamajų seniūnijose.

Kaip atlikti darbai apžiūrėjo ir įvertino Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai, surengę išvažiuojamąjį projekto „Rokiškio rajono Kalvių ir Salų kadastrinių vietovių dalies melioracijos griovių ir juose esančių statinių rekonstravimas-pridavimas“ posėdį.

Esame antri

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo teigimu, mūsų rajone bendras melioracijos griovių ilgis apie 1 753 km.

„2022 metais valstybės lėšų mūsų rajono melioracijos sistemų tvarkymui skirta 287 tūkst., Rokiškio savivaldybės prisidėjimas sudarė apie 59 tūkst. Eur. Vienam kilometrui melioracijos griovio tenkančių lėšų kiekis sudaro apie 10 045 Eur. Jeigu imsime 2021 metų Panevėžio regione pirmauja Panevėžio rajonas, kur melioracijai įdėta 2,8 mln. Eur, bet jie turi daugiausia griovių –2,2 tūkst. km. Antri esame mes – 1,9 mln. Eur, pagal griovių ilgį – 1 753 km, irgi esame antri“, – vardijo V. Rancevas.  

Pagerės būklė

Pasak melioracijos įrenginių techninę priežiūrą atlikusio Rido Verpečinsko, uždarosios akcinės bendroves „Domstata“ statybų techninės priežiūros vadovas, buvo tvarkomi tik valstybei priklausantys melioracijos grioviai. Tuo tarpu privačiose teritorijose esančiuosius savo lėšomis turi tvarkyti patys savininkai.

„Šio projekto metu restauruoti apie 25 km melioracijos griovių, buvo pakeistos 228 žiotys, sutvarkytos pralaidos ir drenažo sistema, įrengti 6 reguliuojami šuliniai, kuriais galima sausinti arba drėkinti laukus, iškirsti menkaverčiai krūmai, palikta tik keletas vertingų medžių, nedarančių žalos ir paįvairinančių kraštovaizdį. Atlikus šiuos darbus pagerėjo melioracijos griovių būklė“, – aiškino R. Verpečinskas, kuriam šis melioracijos objektas Rokiškio rajone buvo trečiasis.

Tarp lyderių

Kaune veikiančios įmonės „Domstata“ atstovas pastebėjo, kad Rokiškis – agrarinis rajonas, kurio savivaldybės administracija rūpinasi, jog būtų sutvarkytos dirbamos žemės ir sudarytos geresnės sąlygos ūkininkauti.

„Turime objektų kituose šalies rajonuose, ten didesnis dėmesys skiriamas pramonei, o ne žemės ūkiui. Kadangi prie melioracijos objektų rekonstrukcijos finansavimo 20 proc. turi prisidėti ir pačios savivaldybės, pastebėjau, kad kiti rajonai neskiria lėšų melioracijos tvarkymui. Lyginant su kitomis savivaldybėmis, Rokiškis yra tarp lyderiaujančių pagal melioracijos griovių ir juose esančių statinių tvarkymą“, – sakė R. Verpečinskas.

Atliks priežiūrą

Melioracijos griovių atnaujinimo darbai Kalvių ir Salų vietovėse truko nuo šių metų sausio iki birželio pradžios. Visas projektas kainavo 271 769 Eur, iš jų 54 353 Eur sumą skyrė Rokiškio rajono savivaldybė.

„Penkerius metus bus atliekama sutvarkytų melioracijos griovių priežiūra, jie kartą metuose bus šienaujami ne todėl, kad reikia nupjauti žolę, o dėl to, jog pašalinti greit želiančius krūmus ir medelių atžalas, kenkiančius melioracijos sistemai“, – aiškino Rokiškio įmonės „Rokmelsta“ direktorius Jonas Smalinskas, kurio įmonė atliko melioracijos griovių tvarkymą.

Pasak pašnekovo, nors medžiagos pabrango, tačiau visos yra perkamos iš Skandinavijos ir Lenkijos, todėl karas Ukrainoje ir nutrūkę ryšiai su Baltarusija, Rusija ir Kinija, melioracijos darbams įtakos neturėjo.

Per metus šį bendrovė sutvarko apie 100 kilometrų melioracijos griovių įvairiuose Lietuvos rajonuose.

 Užs. Nr. 1852 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video