Kazliškio gyventojai nori tik gatvių pavadinimus žyminčių ženklų (foto) (0)

Publikuota: 2024-03-25 Kategorija: Savivalda
Kazliškio gyventojai nori tik gatvių pavadinimus žyminčių ženklų (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Kazliškyje tvyro itin gražūs seniūnijos ir bendruomenės santykiai.

Jei būtų renkama taikiausia Rokiškio rajono seniūnija, šį titulą, greičiausiai, pelnytų Kazliškis. Praėjusios savaitės pabaigoje seniūnės Justinos Kazanavičienės teiktos ataskaitos pasiklausyti sugūžėjusiems gyventojams susirinkimas tapo galimybe susitikti tolėliau gyvenančius kaimynus, aptarti dienų aktualijas ar, tiesiog, pasišnekučiuoti. Nebuvo čia nei piktų komentarų, nei nepasitenkinimo, nei pykčio, o seniūnė išgirdo vos vieną klausimą iš auditorijos.

Vienas klausimas

Šiuo metu visoje, daugiau nei 10 tūkstančių ha ploto užimančioje Kazliškio seniūnijoje gyvena 529 gyventojai. Turbūt tai ir sąlygoja čia tvyrančią ramybę ir bendruomeniškumą.

Remiantis J. Kazanavičienės teiktos ataskaitos duomenimis, per 2023-uosius metus pokyčiai matyti tik gyventojų skaičiaus registre: seniūnija sumažėjo 7-ais gyventojais.

Tačiau seniūnė pasidžiaugė, kad būtent Kazliškio seniūnijoje priskaičiuojama 11 vaikų iki 7-erių metų, o pernai net užregistruoti du naujagimiai: „Mažų vaikų turim mažai, bet įsikuria jaunų šeimų, tad tikėkimės situacija pasitaisysi (šypteli – aut. past.). Daugiausiai mūsų gyventojus sudaro jauni ir vidutinio amžiaus žmonės“.

Neįprasti rinkimai

Į kruopščiais duomenų apie tai, kiek nukopijuota pažymų, išduota leidimų ar prašymų ir pan. analizes J.L Kazanavičienė nesileido teigdama, kad jei tik atsiras asmuo, kuriam būtų įdomu skaičiukai, savo ataskaita ji mielai pasidalinsianti. Kitas niuansas – visų seniūnijų ataskaitos yra viešinamos rajono savivaldybės internetiniame tinklalapyje.

Tad seniūnė rado ataskaitos „perliukus“.

„Seniūnijos teritorija suskirstyta į tris seniūnaitijas: Kazliškio, Konstantinavos ir Degenių. Tačiau kas praėjusiais metais buvo neįprasta – tai Kazliškio seniūnaičio rinkimai. Šį kartą turėjome net du kandidatus ir naująja seniūnaite buvo išrinkta iki tol dar seniūnaite niekada nebuvusi Deimantė Pliuškienė“, – džiaugėsi J. Kazanavičienė.

Pinigų daugiau, darbų – mažiau

Seniūnija vykdydama savo veiklą įgyvendina visas 5-as Rokiškio rajono savivaldybės strateginiame veiklos plane numatytas programas: savivaldybės pagrindinių funkcijų įgyvendinimas ir vykdymas; ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos užtikrinimas; kultūros, sporto, bendruomenės, vaikų ir jaunimo gyvenimo aktyvinimas; socialinės paramos ir sveikatos apsaugos paslaugų kokybės gerinimas; rajono infrastruktūros objektų priežiūros, plėtros ir modernizavimas.

Programoms įgyvendinti 2023-aisiais iš viso buvo skirta vos 21 tūkstantis 513 eurų, iš kurių daugiausia, jau tradiciškai, skiriama 5-ąjai programai: 5 tūkst. 633 eurai.

2022-aisiais asignavimų suma siekė 14 tūkst. eurų, bet 2019 m. buvo skirta net 116 tūkst. 368 eurai.

Nepaisant nedidelio finansavimo, Kazliškio seniūnė buvo optimistiškai nusiteikusi: „Seniūnijai skiriamos lėšos nėra didelės, tačiau galima pasidžiaugti, kad ataskaitiniais metais buvo net didesnės, nei užpernai. Deja, ypatingų darbų nuveikti negalėjome, nes išaugo ir paslaugų kainos“.

Dirba „ranka rankon“

2023 m. Kazliškio seniūnijai paskirti tiksliniai asignavimai siekė: 37 tūkst. 95 eurus, iš kurių net 17 tūkst. 70 eurų – kelių su žvyro danga priežiūros ir remonto darbams.

Tačiau net ir tokių sumų seniūnijai priklausančio bendro 101, 1 km vidaus kelių ilgio priežiūrai nepakanka.

Anot J. Kazanavičienės, įgyvendinant tiek įvairius darbus, tiek šventes ar bendruomenines iniciatyvas, didžiulį indėlį įdeda vietos ūkininkai.

„Glaudžiai bendradarbiaujame su ūkininkais, kurie savo technika padeda prižiūrėti kelius, prisideda prie renginių. Nuoširdžiai jiems dėkoju kaskart“, – dėkojo seniūnė.

Ar atsiras gatvių pavadinimai?

Visgi, seniūnei užbaigus ataskaitą, salėje nuskambėjo tik vienas kazliškietės klausimas: „Visose rajono seniūnijose yra ženklai su gatvių pavadinimais. Mūsų seniūnija vienintelė, kurio nėra nuorodų prie pagrindinių gatvių, koks jos pavadinimas. Ar mes kada nors sulauksim jų?“

J. Kazanavičienė patikino, kad žino šią bėdą ir jau pernai buvo bandoma ją spręsti, tačiau pritrūko lėšų.

„Paraiška yra pateikta ir buvo pažadėta, kad šiemet tokius ženklus įrengs. Kadangi pernai pritrūkome lėšų, dabar su nauju biudžetu jau sulaukėme pažado ir dėl lentelių su gatvių pavadinimais“, – tikino seniūnė.

Dėkojo už bendrystę

Už nuveiktus darbus, miestelio gražinimą ir bendradarbiavimą J. Kazanvičienei dėkojo Kazliškio bendruomenės pirmininkas Alvydas Mackus sakydamas, jog gera, kai visi bendrai dirba Kazliškio labui ir, kad yra kam koordinuoti visas šias veiklas.

Skolinga neliko ir seniūnė sakydama, kad gera dirbti su bendruomenėmis ir gyventojais, kurie negali savo laiko ir, neretai, asmeninių lėšų iniciatyvoms įgyvendinti: „Paliepių kaimo gyventojai patys, savo inciatyva sutvarkė Paliepio kapinių tvorą. Turime tikrai gražių iniciatyvų ir labai gera, kad dirbame visi kartu, dėl bendrų tikslų“.

Kvietė galvoti apie projektus

Susirinkime dalyvavusi vietos veiklos grupės (VVG) atstovė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė paskelbė, kad buvo „apginta“ veiklos strategija ir vėl artėja projektų bei paraiškų finansavimui gauti laikas.

„Vėl bus kvietimas įvairiems projektams. Esate veiklūs, matai salėje ne vieną žmogų, kurie jau rašė projektus anksčiau, kurie geba, tad pasigalvokite. Nes pinigai skiriami tam, kad jūs galėtumėte gyventi kaime, kad jums būtų gera gyventi kaime, nepaisant miškovežių išvažinėjančių kelių. Kad tiems net 11-ai vaikų iki 7 metų būtų čia gerai, kol tėveliai dirba“, – ragino VVG atstovė.

Ir... susidomėjo, kiek ūkininkų Kazliškio krašte dar laiko karves?

„Galima skaičiuoti 3 stambūs ūkininkai, yra smulkesnių, na ir vienas kitas pavienis žmogus dar laiko. Iš viso bus gal 8 žmonės, o jei skaičiuosime karves, tai jų mūsų seniūnijoje yra apie 300. Pieno ūkiai visur nyksta, o pas mus likęs vienintelis pieno supirkimo punktas, tai rodo svarų mūsų indėlį“, – šypsojosi atsakydamas bendruomenės pirmininkas A. Mackus.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video