Kriaunų seniūnijos „ataskaitiniame“ vieni kitiems linkėjo bendrystės (foto) (0)

Publikuota: 2022-04-15 Kategorija: Savivalda
Kriaunų seniūnijos „ataskaitiniame“ vieni kitiems linkėjo bendrystės (foto)
Rokiškio Sirena koliažas / Kriaunų seniūnijos salė buvo pilnut pilnutelė

Ketvirtadienį (balandžio 14 d.) popiet prie Kriaunų seniūnijos jautėsi pagyvėjimas – į stovėjimo aikštelę vos tilpo automobiliai, prie durų stoviniavo žmonės ir gana greit seniūnijos salė buvo pilna. Žmonės įsitaisė ir koridoriuje prie durų. Kalbama, kad ši seniūnija – „karštas taškas“ dėl seniūnijos ir Kriaunų kaimo bendruomenės nesusikalbėjimo. Šį kartą karšti ginčai taip pat vyko, tačiau dažnas, išbėręs priekaištus, pasisakymo pabaigoje palinkėdavo bendrystės. Gal vis tik reikalai seniūnijoje eina geryn?

Svečiai bei dalyviai

Išklausyti 2021 m. veiklos plano įgyvendinimo ataskaitos atvyko savivaldybės atstovai – administracijos direktorius Andrius Burnickas, mero patarėjas Vytautas Saulis, Tarybos narė konservatorė Audronė Kaupienė. Neapsieita be policijos dėmesio – Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis ir jo kolegė atvyko su dovanomis. Kriaunose susibūrimuose turbūt vargiai apsieinama be Kriaunų kaimo bendruomenės pirmininko Eugenijaus Driskiaus. Ir šį kartą jis buvo aktyvus dalyvis. Prisistatė naujai susikūrusios bendruomenės – asociacijos „Sartai mano kraštas“ pirmininkas Edvinas Vavilovas, susirinkimo metu kantriai žymėjęsis pastabas ir nedaugžodžiavęs. Kriaunose neseniai dirba muziejaus direktorius Gytis Gruzdas, todėl jis papasakojo apie save, prisistatė seniūnijos gyventojams.

Išskirtiniai momentai

Išskirtiniai susirinkimo momentai – tylos minute pagerbtas prieš mėnesį Anapilin išėjęs aktyvus šio krašto verslininkas bei visuomenininkas Zenonas Akramavičius. Taip pat Kriaunų kaimo bendruomenei turėtų būti svarbus įvykis – pirmininkui E. Driskiui seniūnė įteikė bendruomenės vėliavą. Šis pažadėjo vėliavą iškelti netoli bažnyčios „ant bromo“.

Ataskaitas pristatė ir seniūnaitės

Savo ataskaitas pristatė ir seniūnaitės Vanda Kilienė (Lašų seniūnaitija) ir Rasa Striungytė (Kriaunų seniūnaitija). Išvardinta nemažai darbelių seniūnijos labui. Vyresnioji seniūnaitė netikėtai ėmėsi ginti seniūnę Akvilę Šaltenę, kuri pareigas užima vos kiek daugiau nei pusmetį – esą seniūnę rinkti teko du kartus, ši esanti pareigoms tinkama, „kaimuose tokio žmogaus lengvai nesurasi“. Negailėta seniūnei ir gėlių.

Kaimo bendruomenės priekaištai

Kriaunų kaimo bendruomenės pirmininkas E. Driskius kalbėjo daug. Pažerta priekaištų seniūnijai, tuo pačiu - ir seniūnei. Kriaunų kaimo bendruomenės parengtas tekstas, turėjęs būti įdėtas į savivaldybės interneto tinklalapį, per metus ten nepasirodė, minėti nesutvarkyti keliukai, prašyta valdiškų lėšų sumokėti už bendruomenės herbo sukūrimą – reikalingi 1300 eurų, kad būtų atsiskaityta su autoriais. Deja, be viešųjų pirkimų procedūros lėšų savivaldybė ar seniūnija paskirti negali. Bendruomenės pirmininkas įvardijo priežastį, kodėl šioje vietovėje nėra bendrystės – esą ilgą laiką buvę daug „užsistovėjusio vandens“, kurį dabar bendruomenė „judina“. E. Driskius pastebėjo, kad, pradėjus jam vadovauti bendruomenei, žmonės buvę prislėgti ir pasyvūs. Pabaigai bendruomenės pirmininkas pakvietė žmones į talką kelmų rauti ir pažymėjo: „Žmones sujungia bendras darbas“. Bendruomenės narė Alina Gasiūnienė taip pat atėjo pasirengusi išsakyti priekaištus ir išsakė pastabas, kad seniūnija „pasisavino“ bendruomenės darbus.

Seniūnę ėmė ginti „palaikymo komanda“

Deja, salėje sėdėjo nemaža seniūnės „palaikymo komanda“, kuri netrukus ėmė tildyti nepatenkintus bei replikavo, kad „nesikabinėtų“ prie kiekvieno veiksmo ar žodžio. Vienas seniūnijos gyventojas išėjo prieš salę ir gana emocingai paaiškino, kad „kabinėjimasis“ prie seniūnės – nepagrįstas. Viską išsakęs, žmogus nebeištvėrė ir visai išėjo iš salės. Dėl bendruomenės atstovų kalbų burbėjo ir salėje sėdėję vyresnio amžiaus moterys.

Saugiausia Rokiškio rajono seniūnija

Daugeliui gali kilti klausimų, ką veikė susirinkime policininkai. Jie atvyko pasveikinti seniūnijos, 2021 metais jai tapus saugiausia Rokiškio rajono seniūnija. Kaip sakė seniūnė Akvilė Šaltenė, gyventojai turėtų pasistengti, kad šio statuso seniūnija neprarastų, nes sparčiai artėjama link to. Taip pat policijos atstovai išsakė savo pastebėjimus bei paragino gyventojus nebijoti „skųstis“ bei kviesti policiją – taip užtikrinamas saugumas.

Muzikinėje dalyje pasiliko ne visi

Po karštų ginčų pereita prie muzikinės dalies – koncertavo Juodupės kaimo kapela „Juodupėla“ (vadovė A. Jakuntavičienė). Dalis, atbuvę oficialiąją dalį, išėjo, tarp jų – ir bendruomenės pirmininkas E. Driskius.

Žmonės kalba, kad nesutarimai tarp seniūnijos bei kaimo bendruomenės – labai seni, o jų ištakos neaiškios. Galbūt naujajai seniūnei pavyks išspręsti metų metais besitęsiantį konfliktą, o jai padės seniūnijos gyventojai? Juolab, kad susikūrė ir nauja bendruomenė – asociacija „Sartai mano kraštas“.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video