Nauja Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja jau galvoja apie pokyčius (14)

Publikuota: 2022-03-23 Kategorija: Savivalda
Nauja Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja jau galvoja apie pokyčius
Rokiškio Sirena nuotr. / okiškio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Aistė Sketerytė Jasinevičienė

Nuo 2021 m. rugpjūčio mėnesio, darbą palikus ilgametei Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėjai Violetai Damoševičienei, atlaikiusi konkursą į valstybės tarnautojos vietą, darbą pradėjo naujoji šio skyriaus vedėja Aistė Sketerytė – Jasinevičienė. Kadangi šiame poste daug metų rokiškėnai matė ankstesnę vadovę, galbūt dar ne visi susipažinę su pokyčiais, todėl pristatome jau spėjusią apšilti kojas skyriaus vedėją Aistę.

- Pradėkime nuo to, kaip kilo mintis užimti šias pareigas?

- Tuo metu, kai pasirodė skelbimas apie konkursą, niekur nedirbau. Perskaičiau reikalavimus. Pamačiau, kad juos atitinku. Pasidomėjau skyriaus veikla, peržiūrėjau su šiuo darbu susijusius teisės aktus, kitų savivaldybių skyrių, vykdančių civilinės metrikacijos bei archyvų veiklą, informaciją ir nutariau pabandyti.   

- Kas Jus paskatino kandidatuoti į užimamas pareigas?

- Buvo keletas aplinkybių, kurios tai paskatino. Pirma, tai darbo pobūdis. Tada atrodė, o vėliau ir pasitvirtino, kad šiame darbe galima patirti nemažai teigiamų emocijų, kurias sukelia tokių įvykių, kaip santuokos ar vaiko gimimo šeimoje registravimas. Skaičiau straipsnį, kuriame buvusi skyriaus vedėja Violeta Damoševičienė sakė, kad į darbą daug metų ėjo kaip į šventę. Nors pareigas einu ir neseniai, galiu patvirtinti, kad jaučiuosi panašiai. Antra priežastis - paskutinius kelerius metus mačiau teigiamus pokyčius savivaldybės, jos administracijos veikloje. Stebėjau daug įvairių naujų iniciatyvų, įgyvendinamų projektų, dėl ko gražėja bei modernėja mano gimtasis miestas. Pagalvojau, kad ir aš galiu prisidėti prie teigiamų pokyčių.      

- Kiek turėjote konkurentų konkurse?

- Taip, į šias pareigas buvo organizuotas konkursas. Iš viso dalyvavo septynios kandidatės.

- Ar tikėjotės laimėti?

- Manau, kad visos, dalyvavusios konkurse, pretendentės norėjo laimėti. Kitaip juk net nėra tikslo kandidatuoti. Labiausiai bijojau prastai pasirodyti, nes tokių patirčių, kaip konkursai ar egzaminų laikymas, jau seniai nebuvo mano gyvenime.     

- Ką veikėte iki tol ir kodėl nusprendėte keisti darbą?

- Kaip minėjau, skelbimo į šias pareigas pasirodymo metu jau niekur nedirbau. 2021 m. gegužės mėnesį išėjau iš darbo VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje, kur dirbau ketverius metus. Prieš beveik 14 metų dirbau Rokiškio rajono apylinkės teisme, didžiąją laiko dalį - teisėjo padėjėja. Dar anksčiau, apie pusantrų metų dirbau advokato padėjėja kartu su savo tėčiu, advokatu Vytautu Sketeriu. Manau, žmonės keičia darbus dėl įvairių priežasčių. Aš juos pakeičiau, nes ieškojau tos vietos, kur galėčiau save realizuoti ir įgyvendinti pokytį visu šimtu procentų. Manau ir tikiu, kad dabar ją radau.

- Ar dabar, jau pradėjus dirbti, darbas atitinka tai, kaip  įsivaizdavote savo pareigas?

- Taip, tikrai atitinka. Labai džiaugiuosi, kad priėmiau sprendimą dalyvauti paskelbtame konkurse.

- Kokius galėtumėte įvardinti teigiamus savo darbo aspektus, kokių naujų galimybių šios pareigos duoda Jums kaip specialistei ir kaip žmogui?

- Tai pirmas kartas, kai užimu tokio lygio vadovaujančias pareigas. Man tai nauja - kasdien mokausi dirbti komandoje, semiuosi patirties iš ilgiau dirbančių kolegų. Nuolat bendrauju su klientais. Pasitaiko situacijų, kai ne visada galime patenkinti jų prašymus, todėl labai svarbu suprantamai paaiškinti atsisakymo priežastis ar nukreipti ten, kur paslauga gali būti suteikta. Taip pat galvoju apie ateitį, kokie projektai ar net maži pokyčiai skyriuje galėtų būti naudingi.

- Ar susiduriate su neigiamais išgyvenimais darbe? Kaip su tuo tvarkotės? (vis tik mirčių registravimas bei kiti dalykai...)

- Taip, mirčių registravimas yra mažiausiai maloni šio darbo dalis, ypač, kai tai yra jauno žmogaus mirtis. Tikrai dėl to pergyvenu. Geriausias vaistas – darbas.

- Ar galėtumėte trumpai pristatyti rajono mirčių, gimimų, santuokų bei ištuokų statistiką už 2021 metus?

- Imant kelių paskutinių metų statistiką, jaučiamas santuokų ir gimimų mažėjimas. Pavyzdžiui, 2018 metais registruoti 227 gimimai, o 2020 metais tik 156, 2021 metais – 196, santuokų atitinkamai 144 ir 120 bei 106. Santuokos nutraukimų 2018 metais registruota 81, 2021 metais - 83. Liūdina ir dėl COVID-19 pandemijos padidėjusi mirčių statistika: 2018 metais registruotos 574 mirtys, o jau 2021 metais – net 652. Tai didžiausias skaičius per daugiau nei dešimties metų laikotarpį. 

- Galbūt planuojate kokius nors pokyčius savo vadovaujamame skyriuje? Jeigu taip, tai kokius?

- Taip, turiu planų atnaujinti santuokų registravimo salę. Kreipėmės į dizaino studijų studentus, kad mums padėtų šiuos planus įgyvendinti, pasiūlytų idėjų. Archyvų srityje stebime tendencijas dėl elektroninių dokumentų saugojimo, žiūrėsime, kiek tai bus galima įgyvendinti praktikoje. Taip pat planuojame kurti skyriuje saugomų likviduotų įmonių dokumentų paieškos sistemą, leidžiančią efektyviai valdyti turimą informaciją.

- Kuo užsiimate po darbo (Jūsų hobiai, laisvalaikis)?

- Mėgstu sukiotis virtuvėje, nustebinti šeimą saldžiu desertu, taip pat žiūrėti intelektualias laidas, viktorinas, serialus.

Apie pareigas palikusią ankstesnę šio skyriaus vadovę esame rašę čia.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video