Nuo šiol prie savivaldybės augs ir žydės magnolijos (foto) (0)

Publikuota: 2022-08-04 Kategorija: Savivalda
Nuo šiol prie savivaldybės augs ir žydės magnolijos (foto)
Rokiškio Sirena ir Ingridos Trumpaitės nuotraukų koliažas / Darbai vyko sparčiai

Į neseniai pasodintą rožyną prie Rokiškio rajono savivaldybės rugpjūčio 4 d. atkeliavo ir magnolijos. Nors buvo planuota, kad aštuonių medelių pasodinimas gali trukti apie tris valandas, tačiau užteko tik apsidairyti ir – darbai baigti. Mat prie medelių sodinimo darbų prisidėjo ir dalis savivaldybės vadovų.

Kastuvus į rankas čiupo meras Ramūnas Godeliauskas, mero pavaduotojas Tadas Barauskas, mero patarėjas Vytautas Saulis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas. Anot mero, per langus pamatęs, kad atvyko sodinukai, jis tiesiog spontaniškai sugalvojo prisidėti prie gėlynų pagražinimo akcijos. Prisijungė ir kiti. Socialiniuose tinkluose meras džiaugiasi: „Tiesiog smagu nuo „popieriais“ apkrauto stalo paimti kastuvą į rankas ir pasodinti medį“.

Tuo, kad šie medžiai arba krūmai, kurie pavasarį, dar prieš išleisdami lapelius, apsipila gražiais stambiais žiedais, atsidurtų Rokiškyje, vienoje daugiausiai žmonių lankomų vietų, pasirūpino savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ingrida Trumpaitė. Pasak jos, šių naujų augalų sodinimas buvo suplanuotas dar pernai rudenį.

„Rokiškio Sirena“ pasidomėjo, kodėl būtent tokie augalai pasirinkti gėlynui prie savivaldybės. Anot I. Trumpaitės, dėl jų nuostabaus žydėjimo. Šiek tiek anksčiau su skyriaus vedėjo pavaduotoja kalbėjome, kad prie savivaldybės daug nežydinčių augalų ir bent šiek tiek žiedų pradžiugintų praeivių akis. Šįkart pasirinkta magnolijos „Susan“ hibridinė veislė. Tai nedidelis krūmas, užaugantis iki 2,5-3,5 metro aukščio ir maždaug tokio paties pločio. Šios rūšies medžiai žydi vėliau nei dauguma magnolijos veislių - gegužės pradžioje, dėl to žiedai mažiau veikiami šalnų. Užtat jie vasaros pabaigoje mėgsta pražydėti dar kartą. Šalia magnolijų susodintos rožės yra „Hedetraum“ veislės, kuri yra labai atspari ligoms ir žydi neįtikėtinai gausiai, naudojama kaip žemės dangos rožė.

I. Trumpaitė informavo, kad augalus šiuo metu tiekia Juliaus Adamonio medelynas. Šiemet gėlynuose prie Rokiškio rajono savivaldybės kitų pakeitimų nenumatyta, bet kitais metais planuojama pertvarkyti trečiąją augalų klombą.

Augalų mylėtojams skirtuose žinynuose skelbiama, kad magnolijai reikia daug erdvės, saulėtos vietos, pirmaisiais metais rekomenduojama gausiai laistyti. Tikėkimės, kad tiems, kurie linkę niokoti viešus gėlynus, nepakils rankos tokių ypatingų medžių šakas laužyti ar skinti žydėjimo metu...

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video