Oficialu: balandžio 14 dieną Rokiškyje priesaiką duos meras ir tarybos nariai (0)

Publikuota: 2023-03-25 Kategorija: Savivalda
Oficialu: balandžio 14 dieną Rokiškyje priesaiką duos meras ir tarybos nariai
Rokiškio Sirena nuotr. / Po trijų savaičių darbą pradės naujai išrinkta Rokiškio rajono taryba.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60 Lietuvos savivaldybių. Rokiškyje jis vyks balandžio 14 d. 10 val. Tiesioginę šio posėdžio transliaciją galėsite stebėti „Rokiškio Sirenos“ interneto svetainėje ir Faceook paskyroje.

Rinkimų kodeksas numato, kad pirmojo savivaldybės tarybos posėdžio metu savivaldybės nariai ir meras duoda priesaiką ir jiems yra įteikiami savivaldybės tarybos narių pažymėjimai.

Pažymėjimus įteikia tos konkrečios savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas.

Rinkimų kodeksas numato, kad išrinktas savivaldybės tarybos narys, apsisprendęs atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos turi informuoti VRK įstatymo nustatyta tvarka pasirašytą pareiškimą dėl išrinkto savivaldybės tarybos nario mandato atsisakymo.

Gavusi šį pareiškimą, VRK mandatų komisijos teisėmis ne vėliau kaip likus 7 dienoms iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos priima sprendimą dėl išrinkto savivaldybės tarybos nario mandato netekimo ir mandato naujam savivaldybės tarybos nariui pripažinimo.

Iki tol savivaldybės tarybos narių ir merų pareigas ėjusių asmenų įgaliojimai nutrūks automatiškai  naujiesiems savivaldybės tarybos nariams susirinkus į pirmąjį posėdį.  

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video