Pirmieji kandidatų į Rokiškio merus debatai: kova dėl kėdės bus karšta (foto) (0)

Publikuota: 2023-01-29 Kategorija: Savivalda
Pirmieji kandidatų į Rokiškio merus debatai: kova dėl kėdės bus karšta (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Prieš debatų pradžią – žurnalisto R. Musnicko instrukcija.

Likus pusantro mėnesio iki savivaldos rinkimų, sausio 26 dieną, laikraštis „Rokiškio Sirena“ organizavo kandidatų į Rokiškio rajono merus debatus. Juose dalyvavo penki iškelti kandidatai, o rokiškėnai tiek gyvai salėje, tiek per nuotolį stebėjo tiesioginę transliaciją.

Domisi, kas valdys

Nors atsirado besiskundžiančių, kad trūko informacijos apie būsimus debatus, tačiau Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos salė buvo sausakimša. Susirinko ir penki viešai pasiskelbę kandidatai, siekiantys Rokiškio rajono mero posto, kuriuos atlydėjo palaikymo komandos. Debatus vedė TV ir radijo žurnalistas Raigardas Musnickas.

Tai, kad rokiškėnai domisi, kas juos valdys ateinančius ketverius metus rodo, jog pustrečios valandos trukusių debatų tiesioginę transliaciją nenutrūkstamai stebėjo apie 300 žmonių. Bibliotekos salėje buvę žmonės aktyviai įsijungė į debatus: uždavinėjo klausimus kandidatams, komentavo, replikavo, o patikusius atsakymus palydėdavo plojimais. Intrigos netrūko, nes buvo pažerta ne tik „valdiškų“ skaudžių klausimų ir reikalauta konkrečių atsakymų, bet ir asmeniškai nepatogių.

Penki ir vienas

Ketvirtadienio vakarą apie rajono problemas ir galimus jų sprendimo būdus diskutavo Ramūnas Godeliauskas, dabartinis meras, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas, Audronė Kaupienė, tarybos narė, kandidatė nuo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos, Mindaugas Petkevičius, Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, Irmantas Tarvydis, tarybos narys, verslininkas, iškeltas Liberalų sąjūdžio, Antanas Vagonis, buvęs meras, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas. Į debatus taip pat buvo kviestas ir Robertas Baltrūnas, partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas, tačiau jis nedalyvavo.

Geriau ir prasčiau

Po trumpų prisistatymų debatų vedėjas R. Musnickas partijų atstovus kamantinėjo rajonui opiais klausimais apie nedarbo lygį, sveikatos paslaugas, reikalingų specialistų pritraukimą, jaunimo užimtumą, viešąjį transportą, verslą ir nekilnojamą turtą bei kt. Kandidatai aiškino kaip mato šių bėdų sprendimų būdus, vieniems tai sekėsi geriau, kitiems prasčiau. Netrūko ir žarstymosi kaltinimais vienas kitam.

Debatai debatais, tačiau savivaldos rinkimai, vyksiantys kovo 5 dieną, tikrai parodys, kuriuo iš šių kandidatų labiausiai pasitiki Rokiškio rajono rinkėjai.

Debatų rėmėjas – AB „Rokiškio sūris“.

O tie, kas nematė šių debatų gyvai, jų vaizdo įrašą galite peržiūrėti „Rokiškio Sirenos“ interneto svetainėje ir Facebook paskyroje.

Būsimų merų debatus mūsų laikraštis organizuoja jau ne pirmą kartą.

 

Plačiau apie kandidatų debatus skaitykite sausio 31 d., antradienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje.

Kęstučio Puriuškio ir „Rokiškio Sirenos“ nuotr.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video