Po ilgos pertraukos – Tarybos posėdis gyvai susitikus (foto) (29)

Publikuota: 2022-03-26 Kategorija: Savivalda
Po ilgos pertraukos – Tarybos posėdis gyvai susitikus (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Kovo 25 d. Tarybos posėdyje netrūko ir emocijų

Po ilgokos pertraukos, kai posėdžiaujama buvo vien nuotoliniu būdu, 2022 m. kovo 25 d., Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdis vyko gyvai. Posėdyje dalyvavo 22 Tarybos nariai, trys politikai nedalyvavo dėl pateisinamų priežasčių. Beveik penkias valandas vykusiame posėdyje dalyvavo ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, savivaldybės administracijos atstovai, pristatę sprendimų projektus. Tarybos nariai bei įstaigų ar savivaldybės skyrių atstovai džiaugėsi galimybe pabendrauti gyvai. Dalinamės Tarybos posėdžio esminiais momentais bei nuotraukomis.

Liūdesys ir džiaugsmas - greta

Posėdžio pradžioje tylos minute pagerbti anapilin išėję žinomi Rokiškio rajono žmonės: buvęs Tarybos narys, jaunas politikas Karolis Baraišys bei ankstesnėse kadencijose savo rinkėjus Taryboje atstovavęs žinomas verslininkas Zenonas Akramavičius. Po liūdnosios posėdžio dalies sekė ir džiaugsmingos žinios – pasveikinta ką tik, prieš dvi savaites, dukrytės susilaukusi Tarybos narė Lina Meilutė – Datkūnienė.

Naujo Tarybos nario priesaika

Dar vienas svarbus momentas – prisiekė naujas Tarybos narys Paulius Varnas, užėmęs mirusio kolegos Karolio Baraišio vietą. Jo Tarybos nario priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovas Andrius Puksas, kuris taip pat įteikė Tarybos nario pažymėjimą.

Pristatyti 43 sprendimų projektai, daugiausia - ataskaitos

Šįsyk posėdžio darbotvarkėje aptarti 43 sprendimų projektai. Nemaža jų dalis – įvairių atsakingų institucijų, biudžetinių įstaigų ataskaitų patvirtinimas. 2021 m. veiklos ataskaitas pateikė: Rokiškio rajono savivaldybė, savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės tarybos Etikos, Antikorupcijos komisijos, Šeimos taryba, Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba,  Rokiškio rajono savivaldybės J. Keliuočio viešoji biblioteka,  Rokiškio krašto muziejus, Rokiškio kultūros centras, Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centras, Rokiškio baseinas, Rokiškio rajono savivaldybės lopšeliai - darželiai, Rokiškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos, Rokiškio rajono neformaliojo švietimo įstaigos, Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras ir pedagoginė psichologinė tarnyba.

„Diskusijos leidžia judėti į priekį“

Pateikiant kai kurias ataskaitas, kilo nemenkos diskusijos. Aktyviai prieštaravimus reiškė, klausimus kėlė Tarybos nariai: Irmantas Tarvydis, Stasys Mieliūnas, Algis Čepulis, Egidijus Vilimas, Gintaras Girštautas, Valius Kazlauskas. Kitų politikų replikos – pavienės. Išsakyta pastabų dėl ankstesnių Tarybos posėdžių vedimo, nepagarbos kitokiai nuomonei, neskirto dėmesio vieniems ar kitiems klausimams. Kaip sakė Tarybos narys Algis Čepulis: „Diskusijos, kitokios nuomonės leidžia judėti į priekį“.

Dėmesys ukrainiečiams

Dažnai minėtas ukrainiečių klausimas, domintis, kokios sąlygos sudarytos jiems apsistoti ir gerai jaustis Rokiškio rajone. Domėtasi, ar biblioteka turi knygų, kurias galėtų skaityti ukrainiečiai, ar pagalvota apie galimybę atvykusiems iš Ukrainos važinėti po rajoną autobusais. Paskutinis sprendimo projektas, kurį pristatė savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, - dėl pagalbos nuo karto pabėgusiems Ukrainos gyventojams. Sprendimui Taryba pritarė vienbalsiai. Nuo šiandien Ukrainos karo pabėgėliai, turintys Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos išduotą leidimą humanitariniu pagrindu laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, nemokamai galės naudotis mūsų įstaigų teikiamomis paslaugomis: Rokiškio baseino paslaugomis; AB „Rokiškio komunalininkas" asmens higienos (pirties) ir skalbimo paslaugomis; neformaliojo ugdymo paslaugomis visose savivaldybės įstaigose; Obelių socialinių paslaugų namų teikiamomis paslaugomis; Socialinės paramos centro paslaugomis; savivaldybės administracijos, seniūnijų paslaugomis (Obelių pirtis ir kt.)...

Mobingo nenustatė

Pristatant Rokiškio kultūros centro 2021 metų veiklos ataskaitą, Stasys Meliūnas domėjosi, kokie patikrinimo dėl galimo mobingo šioje įstaigoje rezultatai, mat jokios atsakymo apie tai negavęs. Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Baltrūnaitė - Kirstukienė atsakė, kad tyrimas dėl  elgesio su režisieriumi Eligijumi Daugnora yra atliktas, mobingas nenustatytas, o patikrinimo išvados bus pateiktos.

Stasys Meliūnas prašė ištirti

Opoziciją Taryboje atstovaujantis Stasys Meliūnas posėdžio pabaigoje pateikė du prašymus. Vienas jų – susijęs su pilietės, kurios vaikas buvo gydomas ligoninėje, kreipimusi. Moteris nurodė, kad su vaiku buvo ligoninėje ir tapo prasto ligonių maitinimo liudytoja. Paminėta, kad pusryčiams pateikiamos košės be druskos, prieskonių, vakarienei buvo pateiktas vos 10 gramų traputis. Su tokiu maitinimu išbūti ligoninėje be artimųjų paramos maistu sudėtinga. Stasys Meliūnas prašė organizuoti patikrinimą Rokiškio rajono ligoninėse ir išsiaiškinti, kodėl taip yra. Kitas prašymas susijęs su istorija dėl „Rokiškio autobusų parko“ parduoto autobuso, kuris išvyko į Ukrainą ir ten sugedo. Transporto priemonė parduota už metalo laužo kainą ir jos būklė iš tiesų atitiko metalo laužo statusą. Prašyta tikrinti „Rokiškio autobusų parko“ direktoriaus darbą ir tinkamumą eiti pareigas.  

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video