Pristatome: naujas savivaldybės tarybos narys Paulius Varnas (17)

Publikuota: 2022-03-25 Kategorija: Savivalda
Pristatome: naujas savivaldybės tarybos narys Paulius Varnas
Rokiškio Sirena nuotr. / Su visuomeniniu rinkimų komitetu į savivaldybės tarybą kandidatavęs Paulius Varnas „Rokiškio Sirenai" atsakė į keletą klausimų

Šių metų kovo 10 d. Vyriausioji rinkimų komisija priėmė sprendimą pripažinti, kad nutrūko  Rokiškio rajono savivaldybės tarybos nario Karolio Baraišio, išrinkto pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningi su Ramūnu Godeliausku“ iškeltų kandidatų sąrašą, įgaliojimai, nesuėjus terminui, dėl jo mirties. Į jo vietą stojo rinkimuose vos per plauką mandato negavęs Paulius Varnas. Jaunas, vos 34-erių, politikas, gavęs galimybę turėti balsą savivaldos srityje, tuo ir džiaugėsi, ir tuo pačiu jautėsi nesmagiai, kadangi su išėjusiu anapilin kolega jie buvo draugai. „Gaila, kad tokiomis aplinkybėmis“, - liūdnai prasitarė naujasis Tarybos narys. Jis 2022 m. kovo 25 d. Tarybos posėdyje, padėjęs ranką ant Konstitucijos, davė Tarybos nario priesaiką. Priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas Andrius Puksas. Naują Tarybos narį pasveikino meras Ramūnas Godeliauskas, draugiškai priėmė kiti Tarybos nariai.

Pristatome naują rajono savivaldybės tarybos narį. Galbūt sužinosite ir šį tą naujo.

- Trumpai papasakokite apie save: iš kur esate kilęs, kur gyvenate, kur baigėte mokyklą ir kur studijavote, kas yra Jūsų šeima, kokie Jūsų pomėgiai, darbinė veikla... Žodžiu, prisistatykite.

- Gimiau, augau ir šiuo metu gyvenu Rokiškyje, mokiausi tuometinėje Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto vidurinėje mokykloje.  Baigiau Vilniaus universitete ekonomikos bakalauro studijas, dirbu privačiame sektoriuje, pardavimų srityje. Esu laimingai vedęs, turiu naujagimį sūnų, auginame aklą labradorų veislės kalytę Belą. Pagrindiniai pomėgiai: aktyvus laisvalaikis gamtoje, bėgimas, vaikščiojimas, knygų skaitymas.

- Kada susidomėjote politika?

- Rajono ir Lietuvos politika pradėjau domėtis dar mokykloje, būdamas moksleivis. Žinau savivaldos struktūrą - kas, kur, kam priklauso, kaip vyksta rinkimai, kokios partijos ir žmonės jose. Nuo studijų laikų turime įprotį su draugais rinkimų naktį susirašinėti socialinių tinklų pokalbių kambariuose, dalintis įžvalgomis bei kartu laukti rinkimų rezultatų. Diskusijos kartais užtrukdavo iki 4 valandos ryto.

- Priminkite, kokiai partijai (ar visuomeniniam komitetui) priklausote? Kokias matote šio politinio darinio perspektyvas?

- Priklausau visuomeniniam rinkimų komitetui „Vieningi su Ramūnu Godeliausku“. Nors šis komitetas yra aktyvus, turime ir naujų narių, tačiau kyla abejonių dėl naujų sąlygų dalyvauti rinkimuose, kai greičiausiai bus uždrausta į rinkimus eiti su visuomeniniais komitetais.

- Kas paskatino kandidatuoti rinkimuose į savivaldybės Tarybą?

- Pagrindinis motyvas - plėtoti Rokiškio miesto ir rajono infrastruktūrą jaunoms šeimoms, sportininkams, senjorams, neįgaliesiems, visiems miesto ir rajono gyventojams bei svečiams. Rokiškio miestui trūksta pėsčiųjų ir dviračių takų, aktyvios veiklos zonų ir panašiai. Žinoma, miestas tobulėja, kuria naujus parkus ir erdves, tačiau noras išlikti konkurencingu tarp sparčiai besivystančių aplinkinių rajonų, kaip Biržai ar Anykščiai, paskatino dalyvauti savo gimtojo miesto vystyme, priimant miestui svarbiausius sprendimus, nustatyti kryptį ir tikslingai keistis, modernėti, tapti labiau šiuolaikišku miestu, kuris būtų patrauklus ne tik grįžti išvykusiems, bet ir įsikurti naujiems žmonėms mūsų mieste.

- Ar galėtumėte save laikyti visuomeniškai aktyviu žmogumi?

- Tam tikrose srityse - taip. Esu aktyvus sporto bendruomenės narys: tiek kaip sporto renginių dalyvis (dalyvavau bėgimuose „Rokiškio dvaro mylia“ „Vilniaus maratonas“, taip pat „Ukmergės fabrikų krosų taurės“ varžybose), buvau Rokiškio salės tinklinio varžybų teisėjas, dalyvauju prisidėdamas talkose, esu pats organizavęs sporto renginius, įsteigęs prizų ar kitaip prie jų prisidėjęs. Su žmona nuolat remiame gyvūnų prieglaudas, dalyvaujame rengiamose „Maisto banko“ akcijose, tiesiog prisidedame, kuo galime prie įvairių labdaros akcijų.

- Kurie iš dabartinių Seimo narių savo pažiūromis yra Jums arčiausiai širdies?

- Arčiausiai širdies buvęs ministras, dabartinis Seimo narys Aurelijus Veryga. Labai patiko jo kova su korupcija farmacijoje prieš lobistus. Žavėjo jo komunikacija su visuomene pandemijos laikotarpiu visais prieinamais kanalais. Vertinu ir tai, kad protingai ribojo alkoholio vartojimą šalyje.

- Jeigu Jums pasiūlytų kandidatuoti į Seimą, kaip reaguotumėte?

- Būčiau dėkingas už pasitikėjimą, bet šiuo metu apie tai negalvoju.

- Kaip manote, ar sunku būti populiariu politiku, kurį visi mato ir aptarinėja?

- Manau sunku. Kuo esi populiaresnis, tuo labiau visi nori aptarinėti, komentuoti, domėtis tavo gyvenimu, ieškoti tavo klaidų, netobulumų, laukia, kol paslysi, tačiau liūdniausia, kad laikas visiems bėga vienodai ir žmonės, vietoje to, kad skirtų dėmesį savo tobulėjimui, gaišta laiką kitų veiksmų komentavimui. Manau, reikia atsiriboti tiek nuo komentavimo, tiek nuo komentarų skaitymo internete, nes tik tada gali tobulėti kaip asmenybė ar politikas.

- Kokios taktikos žadate laikytis savivaldybės Taryboje – tyliai balsuosite, palaikydamas visus sprendimų projektus ar nagrinėsite jų pagrįstumą ir bandysite kelti klausimus?

- Prisidėjau prie mūsų judėjimo rinkiminės programos kūrimo. Seku šių dienų rajono politinius įvykius. Pritariu ir palaikau dabartinės valdančiosios daugumos programos tikslus ir siekius. Stengsiuosi aktyviai dalyvauti Tarybos veikloje. Ateinu ne tik balsuoti už priimamus sprendimus, bet ir dirbti Rokiškio rajono labui. Stengsiuosi reikšti savo nuomonę ir kad mano balsas būtų naudingas bei išgirstas.

- Laukia prisistatymas savivaldybės Tarybos posėdyje. Kaip jaučiatės? Ar jau susipažinote su klausimais, kurie bus sprendžiami posėdyje?

- Žinoma, nagrinėsiu jų pagrįstumą, jeigu kas bus neaišku, kelsiu klausimus. Keistai jaučiuosi prieš pirmą posėdį, kažkiek neramu - juk atstovausiu savo rinkėją, kuris balsavo ir pasitikėjo manimi rinkimuose, beje, ir aplinkybės, dėl kurių čia pakliuvau - be galo liūdnos, dėl to jaučiu dar didesnę atsakomybę. Jaudulio ar baimės nėra jokios, nes jaučiu didelį palaikymą tiek iš savo šeimos, tiek iš draugų, judėjimo narių. Manau, viskas bus gerai.

- Kas iš dabartinių savivaldybės Tarybos narių Jums galėtų būti autoritetas? Arba bent jau – kuris iš jų labiausiai priimtinas?

- Manau, tai yra mūsų judėjimo sąrašo lyderis, dabartinis Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, kuris jau įgyvendino rinkėjams prieš rinkimus duotus pažadus, nors dar nesibaigusi jo kadencija.

Kovo 25 d. Tarybos posėdyje naujasis Tarybos narys prisiekė:

„Aš, Paulius Varnas, prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas.“

  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video