Rokiškio autobusų stoteles papuoš rajono prekės ženklas (0)

Publikuota: 2022-09-19 Kategorija: Savivalda
Rokiškio autobusų stoteles papuoš rajono prekės ženklas
Rokiškio rajono savivaldybės nuotr. / Rokiškio prekės ženklas

Praėjusių metų pabaigoje Rokiškis pristatė savo prekės ženklą, kuris turi reprezentuoti  kraštą Lietuvoje ir užsienyje. Ženklą jau galima pamatyti ant įvairių suvenyrų, kitų daiktų. Tačiau turbūt ir dabar ne kiekvienas rokiškėnas galėtų atsakyti, kaip atrodo tas ženklas ir koks šūkis jame yra.  Artimiausiu metu mieste turėtų atsirasti daugiau spalvų – populiarinant Rokiškio krašto prekės ženklą planuojama juo papuošti miesto autobusų stoteles ir autobusą.

Pasak Rokiškio rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Irenos Matelienės, rengiami grafiniai sprendimai vienam autobusui ir 12 stotelių Rokiškio mieste.

„Ant šių objektų matysime stiliaus vadovo reikalavimus atitinkančius dizaino sprendimus. Dvylikoje stotelių kiekvienoje bus skirtingas stiliaus elementas, jų kaip tik ir turime dvylika. Šūkis savo pirmine forma „Mano kraštas tavo“ bus ant autobuso, o stotelėse šūkius pritaikysime pagal stiliaus elemento temą, pavyzdžiui arkos elementą ir dabar dažniausiai naudojame su transformuotu šūkiu „Mano miestas tavo“.  Prekės ženklo filosofiją  ir grafinius sprendimus galima matyti jo pristatymo video filme, Savivaldybės interneto svetainės svečio skiltyje“, – teigė skyriaus vedėja.

Kadangi šiuo metu vyksta viešasis pirkimas, neįvardijama, kiek kainuos stotelių apklijavimas, tačiau tikimasi, kad šiais metais suplanuotų lėšų reklamos gamybai ir padengimui ant didžiagabaričių objektų užteks.

Prekės ženklui mažiau nei metai, tačiau, anot I. Matelienės, prekės ženklas, šūkis ir spalviniai deriniai jau atpažįstami. „Ženklas dėkingas jau tuo, kad vizualinis sprendimas ir miesto pavadinimas yra du viename. Ne tik prekės ženklo, bet ir viso stiliaus vadovo galimybes išnaudojame Savivaldybės informacijai, viešiems pristatymams šalyje ir Lietuvoje. Daugiausia dėmesio šiuo metu skiriame tam, kad ženklas, šūkis, stilius būtų atpažįstami savo rajone. Šis darbas tikrai nesustos ir teritorinė aprėptis plėsis“, – teigė Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja.

Miestų prekės ženklai (angl. city branding) nėra naujovė, jie plačiai naudojami miestų komunikacijoje šalia heraldikos, skirti kurti savitą atpažįstamą vietovės braižą, siekti išskirtinumo.

Autorius - Kristina Ramanauskaitė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video