Rokiškio politikai įvertino mero iššūkį: prisidėjo, negali, taškosi kritika (0)

Publikuota: 2022-12-05 Kategorija: Savivalda
Rokiškio politikai įvertino mero iššūkį: prisidėjo, negali, taškosi kritika
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio politikai turi skirtingas nuomones dėl generatorių pirkimo.

Lapkričio 17 dieną Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas metė iššūkį rajono kandidatams į merus ir politinių partijų lyderiams, siūlydamas Dubno miestui Ukrainoje, su kuriuo draugauja Rokiškis, nupirkti po elektros generatorių. Kandidatai į  merus ir politinių partijų lyderiai į tai sureagavo skirtingai – kas prisidėjo, o kas žėrė kritiką, kad taip bandoma krautis politinius dividendus ir baisėjosi tokiu pasiūlymu.

Dalis neatsakė

„Rokiškio Sirena“ paklausė oficialiai iškeltų kandidatų į Rokiškio merus, taip pat partijų lyderių rajone bei opozicijos atstovų, ar jie atsiliepė ir kaip vertina šį iššūkį. Tik maža dalis partijų vadovų ir atstovų į siųstus klausimus neatsakė, todėl negalime pateikti jų nuomonės ir vertinimo.

Kaip ten bebūtų ir politikų nuomonės nesutaptų tuo klausimu, tačiau buvo nupirkti keturi įvairaus galingumo generatoriai, kuriuos planuojama išvežti kitą savaitę. „Rokiškio Sirenos“ žiniomis, šis skaičius padidės dar vienu, nes ir Rokiškio rajono savivaldybė taip pat skirs vieną generatorių.

Siūlė prisidėti visiems

Primename, kad prieš porą savaičių Rokiškio meras R. Godeliauskas savo socialinio tinklo paskyroje metė atvirą iššūkį krašto politikams: „Kviečiu prisijungti ir kandidatus į merus, juos keliančias jėgas! Parodykite, kad esate stiprūs ne tik kalbomis, kritika ir intrigų scenarijais. Siūlau visiems kandidatams ar juos atstovaujančioms jėgoms, nupirkti ukrainiečiams po elektros generatorių! (Gali prisidėti visos politinės jėgos). Generatoriai kartu su visa surinkta parama bus išgabenta į Dubno miestą Ukrainoje. Visus prisidėjusius prie paromis Ukrainai akcijos ar ne paskelbsiu viešai“. Savo kvietimą meras pažymėjo kaip neatlygintiną politinę reklamą.

Į „Rokiškio Sirenos“ klausimus, kaip meras pats prisidėjo prie šios savo iniciatyvos ir kiek aktyviai rajono politikai sureagavo į jo iššūkį, R. Godeliauskas atsakė: „Su „Vieningi kartu“ komanda nupirkome galingą 1 400 eurų vertės generatorių. Geranoriškai atsiliepė Darbo partijos Rokiškio skyriaus pirmininkas Vidmantas Karpavičius, atvežęs vieną generatorių, bei Mindaugas Petkevičius, paaukojęs du mažesnio galingumo generatorius.“

Reikia palaikyti

Į mero kvietimą atsiliepęs Darbo partijos Rokiškio skyriaus pirmininkas V. Karpavičius patvirtino, kad iš savo asmeninių lėšų nupirko vieną elektros generatorių.

„Šį iššūkį vertinu teigiamai, nes mano asmeninė pozicija tokia pat, kad reikia padėti žmonėms. Manau, jog ir mūsų partijos bendra pozicija yra tokia, jog reikia palaikyti žmones, kenčiančius nuo agresoriaus“, – sakė V. Karpavičius.

Padėti čia esantiems

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Rokiškio skyriaus vadovas Alfonsas Petrauskas įsitikinęs, kad toks iššūkis – „ne vieta žaisti rinkimus“.

„Manyčiau, kad merui reikėtų galvoti apie tai, kuo mes galime padėti ukrainiečių vaikams, esantiems Lietuvoje, ir turintiems problemų dėl pavėžėjimo į mokyklą ir būrelius. Esu tikras, kad daugiau dėmesio reikėtų skirti ir čia gyvenantiems ukrainiečiams, jog jie nesijaustų nuskriausti ir galbūt pasiliktų čia gyventi. O generatorių pirkimas rinkiminės kampanijos metu, tai man nelabai... Mano nuomone, tas iššūkis yra rinkiminis „piaras“, – kalbėjo A. Petrauskas.

Labai apmaudu

Pasak kandidato į merus, praėjusią kadenciją ėjusio Rokiškio mero pareigas Antano Vagonio, iškelto kandidatu į merus nuo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, pirmiausia, meras siūlydamas tokias ir panašias idėjas turi atsakingai įvertinti įgyvendinimo galimybes, raginti aptarti, ko labiausiai reikia Ukrainoje nuo karo kenčiantiems žmonėms, o ne tiesiog tokiomis idėjomis mėtytis aplinkui.

„Tokiais iššūkiais, atrodo, kad meras nori, visų pirma, žiniasklaidos dėmesio ir sau pigios viešųjų ryšių akcijos, o ne iš tiesų padėti ukrainiečiams. Tai kartu ir nepagarba jiems. Solidarizuojuosi su pagalbą Ukrainos žmonėms teikiančiaisiais, esu pasiryžęs išklausyti ir kalbėtis su kiekvienu žmogumi ir organizacija dėl paramos priemonių Ukrainai, kartu spręsti, kaip galime prisidėti. Tačiau labai apmaudu matyti tokius mero „piarinius“ žaidimus“, – kalbėjo A. Vagonis.

Pasitarė su šeima

Tuo tarpu Mindaugas Petkevičius, kandidatas į Rokiškio merus nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), įsitikinęs, kad palaikymas Ukrainai ir jos žmonėms yra labai svarbus, o ypač šiuo metu, artėjant žiemai.

„Niekas negali nuginčyti mūsų kiekvieno prisidėjimo svarbos. Mūsų šeima, taip pat esame tie, kurie nuolatos nuo pat karo pradžios Ukrainai teikiame pagalbą įvairiomis formomis. Kvietimas padėti Dubno miestui – ne išimtis. Šeimoje pasitarėme ir nupirkome 2 benzininius generatorius, kurie tikimės bent kažkiek padės ištverti sunkią žiemą.“

Taip pat pašnekovas paaiškino ir kaip jį delegavusi LVŽS sureagavo į mero kvietimą – iššūkį rajono kandidatams į merus ir politinių partijų lyderiams.

„Turiu pasakyti, kad šiuo metu, kai Lietuvoje yra prasidėjęs politinės kampanijos laikotarpis, susijęs su artėjančiais savivaldos rinkimais, LVŽS Rokiškio skyrius niekaip negali prisidėti prie mero kvietimo, nes būtų pažeisti rinkimų įstatymu apibrėžti įsipareigojimai kandidatams. Tačiau mano žiniomis, daugelis mano bendraminčių Ukrainai padeda ir aukoja nuolatos įvairiomis formomis.“

Nėra originalus

Savo nuomonę išsakė ir opozicijos lyderis Irmantas Tarvydis, kurio atsakyme teigiama: „Jau senokai palaikau ryšius su Ukrainos Kremenčiuko miesto verslo bendruomene ir šiuo metu jau yra suderinta, kad į Poltavos regione esančią gamyklą, užsiimančia karinės technikos remontu, keliaus mano padovanotas galingas 75 kw pramoninis generatorius. Jeigu šio generatoriaus galią paversti namų ūkių naudojimui, jo užtektų 25 butų daugiabučiui, tiek šviesai, tiek šilumai. Taigi, meras su savo iniciatyva nėra originalus.“

Negali kaip partija

Lietuvos socialdemokratų partijos Rokiškio skyriaus pirmininkė Danguolė Kondratenkienė patikino, kad pačią mero idėją dėl generatorių paremtų: „Tikrai gražus veiksmas palaikyti Ukrainą dabar jai sunkiu metu, tačiau pirkti generatoriaus šiuo metu negalime kaip partija, nes yra rinkiminis periodas ir to neleidžia įstatymai. Kiekvienas mūsų partijos narys asmeniškai prisideda to neviešindamas.“

Nesąžininga ir akiplėšiška

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Rokiškio skyriaus pirmininkė Audronė Kaupienė sakė, kad į mero kvietimą – iššūkį neatsiliepė ir generatoriaus nenupirko. 

„Kodėl? Todėl, kad, mūsų skyriaus kolegų manymu, savivaldos rinkimų kampanijos įkarštyje iš Ukrainos kraupios nelaimės krautis politinius dividendus yra ne tik, kad nesąžininga, bet ir akiplėšiška. Lenktynės, kuris politikas ar partija daugiau prisidės, ar prisidės, mums yra absoliučiai nepriimtinos ir svetimos. Mūsų skyriaus kolegos yra daugelio bendruomenių nariai, todėl be viešinimosi pagal išgales ir šį kartą prisideda prie paramos miestui partneriui Ukrainoje.

Pati asmeniškai kas mėnesį esu įsipareigojusi ir aukoju tam tikrą procentą nuo savo atlygio pasirinktoms akcijoms ir nevyriausybinėms organizacijoms, kurios nuosekliai ir profesionaliai visą karo laiką perka ir nugabena tai, kas būtiniausia ukrainiečiams. Manome, jog būdami solidarūs su agresoriaus užpulta broliška tauta, laisva valia tą darome beveik kiekvienas. Kviečiame nesustoti ir nepavargti remti valstybės, kuri kasdieną ginasi, atsikovoja teritorijas, jas praranda ir vėl kaunasi dėl kiekvienos gimtosios žemės pėdos. Kas kiek galim. Jokiu būdu be lenktynių ar varžytuvių patekti į dosniausiųjų garbės lentą“, – sakoma A. Kaupienės atsakyme.  

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video