Rokiškio savivaldybės darbuotojai pasiekė Everestą, o jų žygį įvertino V. Musvydaitė (0)

Publikuota: 2022-06-17 Kategorija: Savivalda
Rokiškio savivaldybės darbuotojai pasiekė Everestą, o jų žygį įvertino V. Musvydaitė
Rokiškio rajono savivaldybės nuotr. / Rokiškio rajono savivaldybės darbuotojų komanda visą mėnesį kasdien žingsniavo „Walk15“ iššūkyje.

Rokiškio rajono savivaldybės darbuotojų komanda visą mėnesį – nuo gegužės 11-osios iki birželio 11 dienos, kasdien žingsniavo „Walk15“ iššūkyje. Jame dalyvavo 60 žmonių, pasiskirsčiusių į 10 komandų, kurios nuėjo daugiau kaip 21 mln. žingsnių. Rokiškėnų iššūkį pastebėjo ir įvertino sveikatingumo motyvatorė, Lietuvos lengvosios atletikos čempionė, žurnalistė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Pastebėjo rokiškėnus

Mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja V. Musvydaitė labai džiaugiasi Rokiškio savivaldybės aktyvumu!

„Tikiu, kad formuoti teisingus kasdieninius įpročius galima tik užkrečiant geru pavyzdžiu. Tad šiuo atveju jūsų komanda yra pavyzdys ir visai miesto bendruomenei palikti automobilius, trumpus atstumus mieste įveikti pėsčiomis, o taip pasirūpinti ne tik savo sveikata bei nuotaika, bet ir jus supančia aplinka. TAIP IR TOLIAU!“, – sakė vaikščiojimo entuziastė.

V. Musvydaitės-Vilčiauskės teigimu, moksliškai įrodyta, kad net pusvalandžio trukmės pasivaikščiojimas padeda pagerinti nuotaika, išlaisvinti kūrybiškas mintis, atsipalaiduoti, tapti energingesniais. Tokiu būdu vaikštančių, aktyvių žmonių bendruomenė kartu gali nuveikti kur kas daugiau. 

Daugybė entuziastų

„Mūsų programėlėje eina per 320 000 žmonių. Kitaip tariant, 10 proc. Lietuvos populiacijos. Eina virš 600 įmonių, 800 mokyklų, visos šalies aukštosios mokyklos, šimtai bendruomenių, tarp kurių ne tik miestelių ar miestų, bet net ir pomėgių vienijamos bendruomenės. Pavyzdžiui, viena aktyviausiai einančių bendruomenių programėlėje – Dėlionių fanatikų bendruomenė. Ėjimą paversti kasdienybės dalimi ir taip formuoti teisingesnius, aplinkai bei sau draugiškus įpročius“, – kalbėjo V. Musvydaitė.

Rokiškėnams ji linki tokiu būdu, tapti LABIAUSIAI EINANČIU ŠALIES MIESTU jau visai greitai programėlėje startuosiančiame viešame Miestų žingsnių iššūkyje“.

Nuėjo ir sugrįžo

Pasak Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos pavaduotojos (viešiesiems ryšiams) Justinos Daščioraitės, žygio tikslas – komandiniu žingsniu iš Rokiškio pasiekti Everesto viršūnę.

„Visi mūsų darbuotojai – neįtikėtini žingsniuotojai, nes ne tik nužingsniavome iki Everesto, bet ir beveik sugrįžome į Rokiškį“, – kolegas gyrė J. Daščioraitė.

Pasirodo, per vieną mėnesį savivaldos darbuotojai nuėjo beveik dvigubą atstumą: 21 439 601 žingsnius, nors pradžiai planavo – 12 000 000.

„Nuėję tokį ilgą kelią programėlėje „Walk15“ užauginome 81 680 virtualius medžius. Viršijome visus lūkesčius. Vadinasi, kartu galime pasiekti kur kas ambicingesnių tikslų“, – sakė J. Daščioraitė.

Žingsniavo visi

Iššūkio metu vidutiniškai per dieną kiekvienas darbuotojas nužingsniavo 11 526 žingsnius. Kas savaitę aktyviausiems tos savaitės žingsniuotojams: Jurgitai Jurkonytei, Lijanai Žiukelei, Vilmantui Raupiui ir Gediminui Kriovei, buvo įteikti diplomai.

„Norime pasidžiaugti ir administracijos Bendrojo skyriaus kolegėmis – tai vienintelis skyrius, kur žingsniavo visa skyriaus komanda!“, – sakė J. Daščioraitė.

Aktyviausiomis iššūkio komandomis pripažintos: I vieta užėmė „Alpės“, surinkusios net 2 828 829 žingsnius, II vieta teko „Olimpui“ su 2 628 505 žingsniais, III vieta – „Mon Aželis“ – įrodė, kad nėra neįmanomo, reikia tik labai didelio noro. Iš paskutinių pozicijų ši komanda pakilo į III ir surinko 2 485 233 žingsnius.

Ieškojo maršrutų

Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus specialistė Vilma Žemaitytė, viena tų, kurie nužygiavo daugiausiai, per tą mėnesį nuėjo 558 000 žingsnių. Ji sako, kad tai – asmeninis atradimas, nes kad ir kaip žmogus neturi laisvo laiko, jo tikrai yra daugiau nei mums atrodo.

„Visada smagu išbandyti ką nors naujo, pabandyti nueiti tiek kiek gali daugiausiai. Per vieną darbo ilgiausias atstumas, kurį įveikiau buvo 27 000 per dieną. Kad nueiti kuo toliau, teko ieškoti naujų maršrutų, įtraukti artimuosius, bendravimą sėdint – pakeisti bendravimu einant. Tiesiog, turime žalią gražią gamtą, reikia ja džiaugtis.  Niekada nesekiau nueitų žingsnių skaičiaus, o pasirodo labai smagu, azartiška ir sveika“, – šypsosi V. Žemaitytė.

Meditacijos rūšis

Pašnekovė pripažino, kad žingsniavimo iššūkis jai patiko, nes iniciatyva įtraukianti, reikalaujanti pastangų, bet verta laisvo laiko.

„Sportas lygu sveikata, nauda visapusiška tiek man asmeniškai, tiek komandai. Anksčiau taip pat sportavau. Vaikščiojimas yra mano meditacijos rūšis. Tikrai siūlau išbandyti ėjimą, tai ne tik nauda sveikatai, bet ir sielai“, – sakė V. Žemaitytė.

Buvo lyg variklis

Aistė Sketerytė-Jasinevičienė, Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja, per mėnesį nuėjo 509 409 žingsnius, o kartu su komanda padarė 2 828 829 žingsnius.

„Negalėčiau to įvardinti atradimu, tik senos tiesos patvirtinimu. Judėjimas yra tiesiog būtinas, o būtent toks judėjimas, asmeniškai man, suteikia energijos, išvalo mintis bei pakelia nuotaiką. Puiki diena garantuota!“, – kalbėjo A. Sketerytė-Jasinevičienė.

Iššūkį ji vertina teigiamai, nes jam pasibaigus tarsi kažko trūksta, o ėjimas buvo lyg variklis, neleidęs sėdėti, verčiantis nuolat judėti, eiti, netgi per lietų.

Laikas pokalbiams

„Man asmeniškai buvo puikus laikas ilgiems pokalbiams su pussesere, kurios nemačiau 10 metų ir kuri atvyko čia netgi iš Kenijos aplankyti namus palikusių, nuo karo Ukrainoje bėgusių tėvų. O dėl kolektyvo, tai kadangi patekimas į vieną ar kitą komandą buvo atsitiktinis, tai, manau, kad buvo puiki proga visiems pabendrauti ar net artimiau susipažinti su kitais bendradarbiais, su kuriais galbūt iki tol ne taip dažnai tekdavo susitikti“, – pasakojo A. Sketerytė-Jasinevičienė.

Kvies ir kitus

Pasirodo, jų komanda buvo susikūrusi grupę bendravimui socialiniame tinkle, todėl galėjo nuolat skatinti viena kitą, pasidžiaugti kiekvieną dieną nueitais žingsniais ir netgi, kaip šypsodamasi sako, pasiskųsti nesutvarkytais namais, nenuravėtais daržais.

Paskutinį kartą Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja tiek daug vaikščiojo prasidėjus karantinui, 2020 metais. Tai truko daugiau nei pusmetį. Po to palaipsniui šį užsiėmimą apleido. „Atsiradus šiai idėjai savivaldybėje iš karto apsisprendžiau dalyvauti ir tikrai nesigailiu. Dabar turime netgi mintį, galbūt rudenį, bendram iššūkiui pakviesti kitas rajono įstaigas“, – sakė A. Sketerytė-Jasinevičienė.

Atrado malonumą

Strateginio planavimo, investicijų ir viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistei Agnei Grizevičiūtei pavyko nueiti apie 390 000 žingsnių, vidutiniškai po 13 000 per dieną. Iki iššūkio per dieną ji nužingsniuodavo gerokai mažiau, nes dažnai reikia ar nereikia automobiliu važiuodavo, kad ir nedidelį atstumą.

„Asmeninių atradimų, priėmus šį iššūkį, tikrai buvo. Pirmiausia iš naujo atradau malonumą vaikščioti pėsčiomis ir stebėti gamtą. Pavasario pabaiga-vasaros pradžia Lietuvoje man asmeniškai magiškas metas, kai gamta jau pabudusi ir kasdien gali stebėti jos kintantį grožį – pražydusias alyvas, įvairiaspalvius miesto gėlynus, suvešėjusius krūmus. Važiuodamas automobiliu dažnai matai tik kelią ir jo aplinką, o, atrodytų, smulkmenų nepastebi, nors jos tikrai džiugina akį“, – kalbėjo A. Grizevičiūtė.

Kelias į save

Vaikščiojimas pašnekovei tapo savotiška relaksacija – kai eini, mintys savaime dėliojasi į reikiamus „stalčiukus“.

„Tikrai sutinku su piligriminių ir kitų žygių entuziastų nuomone, kad ėjimas – geriausia meditacija ir kelias į save. Nors mano nueitas atstumas tikrai nei iš tolo neprimena to, kurį nueina žygių entuziastai, bet, manau, tai yra puiki pradžia. Svarbiausia nesustoti. Džiaugiuosi, kad, besidalinant iššūkio džiaugsmais ir vargais, sustiprėjo kolektyvo komandinė dvasia, kuri kasdienėse darbo situacijose leidžia efektyviau komunikuoti“, – teigė A. Grizevičiūtė.

Finansinė nauda

Šią iniciatyvą ji vertina labai teigiamai ir džiaugiasi, kad tenka dirbti su vadovais ir  kolegomis, kuriems bendrystės jausmo skatinimas ir komandinė dvasia yra svarbūs.

„Būtent toks ir buvo šio iššūkio tikslas, kuris, manau, yra pasiektas. Beje, po iššūkio mėnesio pastebėjau, kad gana stipriai sumenko išlaidos degalams. Tai jau akivaizdi džiuginanti finansinė nauda esant rekordiškai aukštai degalų kainai. Taip pat asmeniškai malonu ir tai, kad nors ir nedideliais darbais – atsisakydama automobilio ir rinkdamasi eiti pėsčiomis, galiu prisidėti prie CO2 mažinimo. Vienintelis trūkumas, kurį įžvelgiu tai, kad vaikščiojimas visur pėsčiomis užima nemažai laiko“, – atviravo A. Grizevičiūtė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video