Rokiškio savivaldybės darbuotojai pradėjo kelionę į... Everestą (0)

Publikuota: 2022-05-11 Kategorija: Savivalda
Rokiškio savivaldybės darbuotojai pradėjo kelionę į... Everestą
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai visą mėnesį planuoja daugiau vaikščioti.

Gegužės 11 dieną Rokiškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai priėmė iššūkį „Iš Rokiškio į Everestą komandiniu žingsniu“, kurio metu per lygiai mėnesį 60 savivaldos tarnautojų planuoja įveikti 12 milijonų žingsnių iššūkį.

Stiprins komunikaciją

Šio sumanymo idėja kilo Rokiškio rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojai Justinai Daščioraitei, sumaniusiai tokiu būdu  stiprinti vidinę įstaigos komunikaciją ir tarp kolegų skatinti sveiką gyvenimo.

„Manau, kad šiandien jau nieko nebenustebinsime turėdami telefone žingsnių skaičiavimo programėlę, kurios pagrindiniame lange galima stebėti nueitus žingsnius, individualiai nustatytą dienos žingsnių skaičių, dienos nueitą atstumą (km), virtualių medžių skaičiuoklę, dienos sudegintas kalorijas, per savaitę nueitus žingsnius, gauti nueitų žingsnių statistiką ir pranešimus sveikatos bei tvarumo temomis. O mūsų 210 000 nueitų žingsnių per mėnesį reikš 1 tikro medžio pasodinimą“, – sakė J. Daščioraitė.

Įsijungė vadovai

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Burnicko, iššūkį priėmė 60 darbuotojų, kurie patenkinti jau dalinasi pirmosiomis patirtimis – kiek žingsnių nueita pirmąją dieną. Visą mėnesį pasiryžo žingsniuoti ir aukščiausi savivaldybės vadovai: meras, vicemeras, administracijos direktoriaus pavaduotojai, skyrių vedėjai.

„Walk15“ mobiliosios žingsnių programėlės, kuria naudosimės vieną mėnesį, tikslas – įkvėpti eiti kiekvieną dieną. Tai – paskata iškeisti taršesnį automobilį į žingsnius bei aktyviai praleisti laiką gamtoje. Juk ne paslaptis, kad miestai ir organizacijos stengiasi priimti sprendimus, atsižvelgiant į tvaresnio miesto ir bendruomenių kūrimą, darbuotojų bei gyventojų sveikatą, klimato atšilimo problematiką“, – kalbėjo A. Burnickas.

Ambicingi planai

Savivaldybės iššūkis pavadintas „Iš Rokiškio į Everestą komandiniu žingsniu“. Kaip paaiškino pašnekovai, šis pavadinimas apima viską – aukščiausią pasaulio tašką – kaip didžiausią iššūkį, kuris gali būti įveikiamas tik visiems kartu bei paskata daugiau vaikščioti bei rūpintis fizine sveikata, ypač tai aktualu sėdimą darbą dirbantiems žmonėms.

„O iniciatyvos įtraukia ir kitus. Tikimės, kad kitąmet ar net ir šiemet prie iššūkių prisijungs ir daugiau rajono organizacijų. Galbūt tuomet ir iššūkį turėsime ambicingesnį, pavyzdžiui, kelionę aplink pasaulį. Tikimės paskatinanti kitas rajono organizacijas bei žmones atkreipti dėmesį į išvardintus aspektus bei siekti, kad Rokiškis taptų žingsniuojančiu miestu. Galbūt tai paskatintų ir naujų maršrutų mieste ir rajone sukūrimą“, – svarstė J. Daščioraitė.

Pasak pašnekovės, apie šį iššūkį buvo galvota dar pernai, matant kitų organizacijų pavyzdį Rokiškio rajone, kadangi tuomet iššūkyje dalyvavo bendrovės „Lašų duona“ ir „Rokiškio mėsinė“.  

Trūksta darbuotojų

Savivaldybės administracijoje už komunikaciją atsakinga J. Daščioraitė tikina, kad nereikėtų pamiršti ir dar vieno svarbaus iššūkio tikslo – įrankio vidinei organizacijos kultūrai formuoti.

„Ne paslaptis, kad privatus sektorius skundžiasi kvalifikuotų darbuotojų trūkumu, tokia pačia problema susiduria ir ateityje jos neišvengs viešasis sektorius. Tiek Rokiškio rajono savivaldybės administracija, tiek kaimyninės savivaldybės, kiek tenka matyti socialinėje erdvėje, ieško kvalifikuotų darbuotojų. Pasitaiko, kad konkursą į valstybės tarnybą reikia skelbti net keletą kartų, nes neatsiranda kandidatų arba jų būna vos po 1–2. Jaunam žmogui šiandien svarbu ne tik tai, kokį atlyginimą jis gaus, tačiau ir tai, kokioje organizacijoje dirbs: kokia yra organizacijos kultūra, vertybės, motyvavimo sistema ir kitos naudos, kurių tikslas – pritraukti geriausius savo srities kandidatus į organizaciją“, – kalbėjo J. Daščioraitė.

Kaip tai veikia?

Iššūkyje dalyvaujančius savivaldybės darbuotojus kasdien į skirtingas komandas automatiškai suskirsto programėlė „Walk15“. Vieną komandą sudaro 6 dalyviai, kurie sumuoja per dieną nueitus žingsnius.

Ši programėlė mokama, kaina priklauso nuo prisijungusių dalyvių skaičiaus. Rokiškio rajono savivaldybei ji atsiėjo – 450 Eur + PVM.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video