Rokiškiui – batutai, Obeliams – atnaujintas turgus (0)

Publikuota: 2022-05-31 Kategorija: Savivalda
Rokiškiui – batutai, Obeliams – atnaujintas turgus
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio L. Šepkos parke atsiras daugiau pramogų vaikams.

Antrus metus iš eilės Rokiškio rajono savivaldybė dalį savo biudžeto lėšų atriekė ir vietos bendruomenėms. Pernai vienam projektui buvo skirta 20 tūkst. Eur, o šiemet suma paaugo beveik dvigubai ir siekia 35 tūkst. Eurų. Lėšos padalintos dviem projektams – batutams ir sūpynėms Rokiškio mieste ir Obelių turgaus atnaujinimui.

Dviguba sėkmė

20 tūkst. Eurų skirta projekto „Vaikai, leiskime laiką aktyviai L. Šepkos parke!“ įgyvendinimui. Pasak asociacijos „Rokiškio mamų klubas“ vadovės Enrikos Pavilonienės, teikusios paraišką konkursui, Rokiškio miesto L. Šepkos parkas tampa vis didesniu traukos centru.

„Rokiškėnai ir miesto svečiai  čia mėgsta vaikščioti, aktyviai leisti laisvalaikį, vyksta daug įvairių renginių, bet gyventojai pasigenda vietų, kur vaikai galėtų ilgiau užsibūti, pažaisti. Jau pernai „Rokiškio mamų klubas“ planavome teikti idėją dėl vaikų žaidimų erdvės L.Šepkos parke, tačiau tuomet priėmėme sprendimą siūlyti įrengti vaikų žaidimų erdvę prie Rokiškio ežero. Džiaugiamės, kad ir pernai mus lydėjo sėkmė, pasiūlymas laimėjo finansavimą, o projektas sėkmingai įgyvendintas – mažieji jau turi savo žaidimų erdvę prie Rokiškio ežero“, – kalbėjo E. Pavilonienė.

Šiam vienam pernykščiam projektui buvo išleista visa savivaldybės administracijos skirta 20 tūkst. Eurų suma.

Leis laisvalaikį

Pašnekovė džiaugiasi, jog ir šiemet asociacijos pasiūlyta idėja sulaukė gyventojų palaikymo. Už skirtą finansavimą bus atnaujinta dar viena miesto viešoji erdvė.

„Tai pagerins L. Šepkos parko patrauklumą ir vaikams sukurs geresnes sąlygas laisvalaikio praleidimui. Įgyvendinus sumanymą, parke atsiras modernūs ir saugūs  batutai, sūpynės.

Tai bus visiems laisvai prieinama žaidimų erdvė gamtoje. Tikimės, kad tai padės spręsti įvairaus amžiaus vaikų užimtumo problemą, ugdys socialinius gebėjimus, bendruomeniškumą. Džiaugiuosi, jog „Rokiškio mamų klubas“ aktyviai įsitraukia gerinant miesto patrauklumą“, – sakė E. Pavilonienė.

Obelių komanda

15 tūkst. Eur atiteko projektui „Perki? Parduodu… Už dyką duodu!“, kurio idėja – atnaujinti Obelių miestelio turgaus paviljonus (kioskelius), suteikiant jiems šiuolaikinį dizainą pridedant truputį žavesio ir naujų spalvų, kad jie būtų patrauklūs ne tik prekeiviams ir lankytojams, bet ir turėtų meninės saviraiškos elementų.

Obelių seniūnijos seniūnė Jūratė Šinkūnienė šypsosi, kad bendromis pajėgomis: seniūnijos, bendruomenės ir privataus asmens parengta ir pateikta paraiška davė puikų rezultatą.

„Nuoširdžiai dirbome visa Obelių komanda. Savo balsus už mūsų idėją atidavė visos mūsų seniūnijos bendruomenės, ir ne vien tik Obelių. Visi padėjo skleisti šitą žinią, dirbome išsijuosę, balsavome. Kadangi turime didelį, pardavėjų ir pirkėjų pamėgtą, tačiau atnaujinimo reikalaujantį turgų, todėl teikėme paraišką jo sutvarkymui. Pagal mūsų projektą turėtų būti atnaujinta visa turgavietė, kurioje intensyviai vyksta prekyba“, – sakė J. Šinkūnienė.

Įgyvendinus projektą turgus įgaus naują veidą ir spalvas, bus atskirtos prekių grupės: maistas, drabužiai ir avalynė, gėlės, buities reikmenys. Šalia turgaus šiuo metu tvarkomas Obelių parkelis, taip pat puošiasi ambulatorija, tad sutvarkius turgų, bus sutvarkyta viena didelio miestelio dalis.

Atsigręžė į kaimą

Dalis rajono savivaldybės biudžeto krašto bendruomenių projektams skiriama antrus metus iš eilės. Jeigu pernai visa suma atiteko vienam miesto projektui, tai šiemet buvo atsigręžta ir į kaimiškąsias vietoves.

Pasak savivaldybės atstovų, praėjusiais metais buvo paskelbtas bendras kvietimas teikti paraiškas, neskiriant kaimiškųjų ir miesto vietovės, tačiau buvo pastebėta, kad pirmosioms sunku konkuruoti su antrosiomis. Todėl šiemet į dalyvaujamojo biudžeto dalybas įtraukta pataisa, pagal kurią buvo išskirtos dvi kategorijos: miesto ir kaimo.

Primename, kad geriausias idėjas rinko rajono gyventojai, kurie už labiausiai patikusį projektą balsavo internete.

Abu projektus įgyvendins Rokiškio rajono savivaldybės administracija. Pasak jos atstovų, jau daromi pirmieji žingsniai projektams įgyvendinti, pradėti skelbti viešieji pirkimai.

Abu nugalėję projektai bus įgyvendinti dar šiemet.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video