Savivaldybėje – nauja specialistė, atsakinga už civilinę saugą (16)

Publikuota: 2022-02-24 Kategorija: Savivalda
Savivaldybėje – nauja specialistė, atsakinga už civilinę saugą
Asmeninio albumo nuotr. / Giedrė Kunigėlienė

Nuo šių metų vasario 1 dienos darbą pradėjo nauja vyriausioji specialistė civilinei saugai ir mobilizacijai Rokiškio rajono savivaldybės administracijoje Giedrė Kunigėlienė. Kurį laiką dirbusi savivaldybės bendrajame skyriuje, Giedrė nusprendė sudalyvauti konkurse į valstybės tarnybą. Bandymas buvo sėkmingas. Šiuo metu naujoji specialistė sako dar tik susipažįstanti su darbo specifika ir besipratinanti prie naujos gana „karštos“ kėdės.

- Kas paskatino dalyvauti konkurse į naujas pareigas? Galbūt kažkas kalbino, kad sudalyvautumėte, ar vis tik nusprendėte pati?

- Prieš tai šiose pareigose dirbęs žmogus sulaukė senatvės pensijos amžiaus ir išėjo iš darbo. Aš tuo metu jau daugiau nei 5 metus dirbau savivaldybės Bendrajame skyriuje vyresniąja specialiste. Kad dalyvaučiau konkurse, niekas nekalbino, nusprendžiau pati. Dirbdama Bendrajame skyriuje, susipažinau su daugeliu šiam darbui svarbių dalykų, taip pat teko protokoluoti Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį. Pagalvojau, kad civilinė sauga - pakankamai įdomi sritis, ir nusprendžiau dalyvauti konkurse. Bendrajame skyriuje dirbau pagal darbo sutartį. Kadangi buvau baigusi aukštąjį mokslą, norėjau daryti karjerą valstybės tarnyboje, todėl ir dalyvavau.

- Ar daug turėjote varžovų dėl šios vietos?

- Išeitų, kad tai labai nepopuliari vieta, nes buvau vienintelė konkurso dalyvė.

- Kaip vyko atranka? Ar savivaldybėje, ar Valstybės tarnybos departamente?

- Pradžioje ieškoma pretendentų, galinčių užimti vietą tarnybinio kaitumo būdu. Jeigu tokių neatsiranda, atranka vyksta per Valstybės tarnybos departamentą. Mano atveju konkursas vyko Valstybės tarnybos departamente nuotoliniu būdu.

-  Ir kaip pasisekė?

- Surinkau virš 8 balų.

- Kokių darbų imsitės pirmiausia naujoje darbo vietoje?

- Pirmiausia susipažinsiu su darbo vieta, nes tai man visai kita darbo specifika, nei dirbau iki šiol. Lūkesčiai - tapti gera specialiste ir kad galėčiau atlikti savivaldybei valstybės perduotas funkcijas.

- Ar Jūs - rokiškėnė?

- Ne, gimiau ir augau Utenoje, o studijavau Vilniuje. Po studijų Vilniuje pragyvenau 19 su viršum metų.

- Ryžotės palikti didmiestį ir atvykti į regiono miestelį. Kaip čia jaučiatės?

- Utena ir Rokiškis yra panašaus didumo miestai. Esu ne didmiesčio žmogus ir į Vilnių sugrįžti gyventi nenorėčiau. Persikelti gyventi į Rokiškį buvo bendras šeimos sprendimas.

- Papasakokite trumpai apie savo šeimą.

- Mano šeima: vyras Dalius Kunigėlis, kuris dirba Rokiškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, ir du sūnūs. Sūnus Martynas studijuoja ir dirba, o kitas, Ignas, yra moksleivis.

- Kokius darbus teko dirbti Vilniuje?

- Ten gyvendama, auginau vaikus, taip pat dirbau visai su dabartine patirtimi nesusijusius darbus, pavyzdžiui, grožio srityje.

- Kokioje srityje esate baigusi studijas?

- Bakalauras įgytas, studijuojant fiziką ir taikomąją kompiuteriją Vilniaus pedagoginiame universitete, o magistro studijas baigiau, studijuodama viešąjį administravimą M. Romerio universitete.

- Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

- Esu visiška, totali knygų mylėtoja. Kol nebuvo karantino, be abejo, mėgau keliones. Neatsisakau pasisukti ir virtuvėje, pašeimininkauti, kažką skanaus pagaminti.

- Civilinė sauga – šiuo metu opi ir didelės atsakomybės reikalaujanti sritis. Negąsdina, kad atsisėdote ant „karštos kėdės“?

- Stengiuosi apie tai negalvoti. Žinojau, kad ateinu į tą vietą, kurioje nebus lengva, nes tai apima ne tik popieriukų kilnojimą, bet reikalauja ir derybinių įgūdžių.

Linkime naujai specialistei stiprybės ir užsispyrimo, kovojant su naujais iššūkiais.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video