Sumaištis dėl projektų – vieniems užtenka trijų, kitiems reikia keturių  (0)

Publikuota: 2023-03-03 Kategorija: Savivalda
Sumaištis dėl projektų – vieniems užtenka trijų, kitiems reikia keturių 
„Rokiškio Sirena“ / Asociatyvi nuotr.

Rokiškio rajono tarybos posėdyje diskutuota apie projektų paraiškų teikimą ir dalinį jų finansavimą. Opozicija  užsispyrė į sąrašą įtraukti ir bibliotekos projektą, savivaldybė atstovai teigė, kad jį finansuojant tektų įšaldyti lėšas.

Siūlymo neatsisakė 

Tarybos nariams pateiktame sprendimo projekte siūlyta pritarti dviejų savivaldybės administracijos projektų („Socialinio verslumo ekosistemos tobulinimas Žiemgaloje ir Šiaurės Lietuvoje“ ir „Sugrąžinta istorija“), bei vieno švietimo centro projekto („Aktyvaus ir sveiko senėjimo skatinimas“) paraiškų teikimui INTERAG VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansavimui gauti ir daliniam jų finansavimui.

Prieš posėdį sprendimo projektas buvo pristatytas komitetuose, svarstymo metu tarybos narys Egidijus Vilimas siūlė įtraukti į sąrašą ir  Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos teikiamą projektą „Skaidri ir sąžininga visuomenė“, tačiau jo siūlymui nebuvo pritarta. Savo siūlymą politikas pakartojo ir Tarybos posėdžio metu, juo labiau, kad pirminiame sprendimo projekto variante bibliotekos projektas buvo pateiktas.

Bibliotekos projekto įgyvendinimui reikėtų 120 tūkst. Eur, 20 proc. šios sumos sudarytų savivaldybės lėšos. Posėdyje sprendimo projektą pristačiusi Rokiškio r. savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jurgita Blaževičiūtė teigė, kad vienas iš motyvų, kodėl projektų koordinavimo grupė atmetė bibliotekos teiktą projektą, buvo tai, kad ši programa pakankamai sudėtinga finansavimo prasme. Gavus finansavimą,  neišmokama jokių avansinių lėšų, jomis pasirūpinti per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį turi pats pareiškėjas. Kitaip tariant, bibliotekos projekte numatytus 120 tūkst. Eur savivaldybės turėtų skirti iš biudžeto, kad vyktų numatytos veiklos. Tik baigus įgyvendinti projektą, lėšos grįžtų po 7 ar 9 mėnesių.

<....>

Visą straipsnį skaitykite penktadienio „Rokiškio sirenoje“. 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video