Vita Mykolaitienė – apie mero patarėjos darbą (7)

Publikuota: 2022-04-06 Kategorija: Savivalda
Vita Mykolaitienė – apie mero patarėjos darbą
Rokiškio Sirena nuotr. / Mero patarėją Vitą Mykolaitienę galima pamatyti daugelyje renginių

Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas turi du patarėjus. Viena jų – Vita Mykolaitienė, atėjusi į savivaldybę mero kvietimu po laimėtų rinkimų. „Rokiškio Sirena“ pakalbino šią mero patarėją, ką ji pastebėjusi bei nuveikusi per savo darbo laikotarpį. V. Mykolaitienė išsamiai atsakė į jai pateiktus klausimus. Kaip manote, šis tas nuveikta, ar ne?

- Ką dirbote iki tol, kol pradėjote dirbti mero patarėja?

- Dirbau vadovaujamąjį darbą finansų įstaigose bei ūkininkavau.

- Kas lėmė, kad ja tapote?

- Mero patarėjo pareigos yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigos. Šis pavadinimas puikiai įvardija priežastis, kodėl jos buvo pasiūlytos man. Esu pilietinio judėjimo „Vieningi kartu“ narė bei turiu darbo patirties, išmanau įvairias darbo sritis (valdymą, ekonomiką, finansus, žmogiškuosius išteklius ir t.t.). Atsakomybė, bendradarbiavimas buvo neatsiejami mano kiekvienos darbo dienos palydovai. Puikiai gebu dirbti komandoje ir individualiai priimant sprendimus, esu komunikabili, lanksti, gebu kritiškai mąstyti.

Gavusi pasiūlymą užimti mero patarėjos pareigas, svarsčiau – tai nebuvo skubotas sprendimas. Visada dirbau darbus, kuriuose dėl savo turimos kompetencijos bei asmeninių savybių dirbau efektyviai. Kalbėdama su meru, išgirdau, jog jam reikalingas komandos narys, turintis įvairios darbo patirties: dirbęs ne tik valstybės tarnyboje ar biudžetinėse įstaigose, bet ir verslo įmonėse.

- Ko tikėjotės iš šių pareigų, kokie buvo lūkesčiai?

- Tikėjausi dirbti komandoje, kuri ieškodama ir priimdama rajonui naudingus sprendimus dirba demokratiniu principu: įsiklausoma į kitų nuomonę, diskutuojama, svarstoma, tariamasi. Mano lūkesčiai pasiteisino. Džiaugiuosi, girdėdama iš administracijos darbuotojų, jog jie drąsiai kreipiasi patarimo į dabartinius rajono vadovus ir visada sulaukia atsakymų, kuriuos lydi taktiškas ir pagarbus elgesys.

- Kokią sritį kuruojate? Kokios konkrečiai yra Jūsų pareigos?

- Kaip jau minėjau anksčiau, esu Rokiškio rajono mero patarėja. Daugiau dėmesio skiriu verslui, investicijoms, socialinei apsaugai. Esu Rokiškio rajono savivaldybės Apdovanojimų komisijos pirmininkė, verslo plėtros komisijos narė, nevyriausybinių organizacijų tarybos narė, Rokiškio rajono savivaldybės projektų rengimo ir įgyvendinimo koordinavimo grupės narė.

- Ką per visą šią mero kadenciją jam esate patarusi?

- Kiekvieną darbo dieną pradedame savivaldybės vadovų pasitarimu, kur aptariame praėjusios dienos darbus bei susiplanuojame būsimus darbus. Retas ryto pasitarimas įvyksta be diskusijų, sprendžiant probleminius klausimus, nuomonių ir geriausių sprendimų ieškojimo. Tikrai nesižymime, kuris ką patarėme. Svarbu ne tik patarimas, bet ir jo aktualumas bei įgyvendinimas. O įgyvendinime visada dalyvauja keli savivaldybės darbuotojai ar skyriai. Ši pareigybė, nors ir vadinasi patarėjas, tačiau nereiškia, jog su kolega Vytautu Sauliu tik patarinėjame. 

Atėjus pastebėjau, jog trūksta darbuotojo, kuris būtų atsakingas už komunikaciją ir viešuosius ryšius. Iškėlusį šį klausimą, išgirdau, jog jau anksčiau buvo svarstyta ir diskutuota apie tokio specialisto būtinumą. Ši idėja buvo įgyvendinta ir dabar jau turime Komunikacijos ir kultūros skyrių.  

Kaip Apdovanojimų komisijos pirmininkė jau pirmo posėdžio metu pamačiau, kad galiojusiose tvarkose buvo daug neaiškumų, dviprasmybių. Taigi tarybai teikiau tvirtinti naują tvarką.

Kartu su kita darbuotoja ieškojome sprendimų, važiavome, domėjomės, kaip Rokiškyje įkurti ir įveiklinti bendradarbystės erdvę „Spiečių“, aplankėme Anykščių turizmo ir verslo informacijos centrą, Šiauliuose bendradarbystės centrą „Spiečius“.

Dėl Rokiškio gyventojų laukiamos „Pepco“ prekių ženklo parduotuvės bendrauju su jų atstovais, teikiau pasiūlymus dėl jų įsikūrimo vietų. Tik laiko klausimas, kada mes turėsime šį prekės ženklą Rokiškyje.

Dalyvavau apdovanojimų renginio „Rokiškio verslo aitvarai“ organizacinėje veikloje.

Organizavau renginį karo pabėgėliams iš Ukrainos.

- Ar meras atsižvelgia į Jūsų pasiūlymus bei patarimus?

- Taip, atsižvelgia. Jei nuomonės išsiskiria, visada išanalizuojame visus galimus teigiamus ir neigiamus variantus bei ieškome bendro sutarimo. Meras – vadovas, nebijantis išklausyti kitokios nuomonės, jis pasitiki savo komanda ir jos patarimais.

- Galbūt turite kokių pasiūlymų, ką būtų galima keisti kuruojamose srityse, kuriais norėtumėte pasidalinti su visuomene?

- Visus savo pasiūlymus išsakau iš karto vadovams bei tų sričių specialistams. Analizuojame, vertiname ir, jei tikrai yra poreikis, darome keitimus.

- Kokie Jūsų planai po mero rinkimų, jeigu dabartinės kadencijos meras nebūtų išrinktas?

- Tikiu, kad Rokiškio rajono gyventojai, atsižvelgdami į gražėjantį ir gyventojams patrauklesniu gyventi tampantį miestą ir visą rajoną, suteiks galimybę merui ir toliau tarnauti savo rinkėjams.

Darbo pakeitimas man niekada nekėlė baimės, aš tai vertinu kaip naujas patirtis, naujas žinias ir naujas galimybes.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video