Auto šventėje Bajorų trasoje mokytąsi važiuoti žiemos keliais (foto+video) (0)

Publikuota: 2023-12-03 Kategorija: Sportas
Auto šventėje Bajorų trasoje mokytąsi važiuoti žiemos keliais (foto+video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Renginio akimirka.

Sekmadienį, Juozapavos kaime esančioje Rokiškio ekstremalaus sporto klubo lenktynių trasoje, vyko „Žiemos auto šventė 2023“. Joje tarpusavyje varžėsi 14 komandų, kurių ekipažą sudarė po tris narius.

Varžybų organizatorius Robertas Strumskys pasakojo, jog tokio tipo varžybos organizuojamos nuo 2018 metų: „Namuose turiu taurę iš tų metų varžybų, tai manau jos ir buvo pirmosios (juokiasi). Atsimenu, tada ją organizavome Lietuvos šimtmečiui paminėti ir šios varžybos mums patiko, dalyviai laukė kitų metų, o žiūrovai, šio tipo varžybas, visada gal stebėti nemokamai“.

Greitis nesvarbiausia

Nors varžybos vyksta trasoje, jose važiuojama tokiais pat automobiliais, kaip ir realiame eisme. Žinoma, naudojamas šalmas, sniegui ir ledui tinkamos padangos, kai kuriuose automobiliuose pašalinti žibintai. Pasak dalyvių, norint įveikti trasą sėkmingai įveikti trasą, greitis nėra prioritetas. Daug svarbiau apgalvoti, kaip ir kada slys vairuojamas automobilis, kaip neperspausti greičio pedalo.

Labiau edukacija

„Šiose varžybose nėra svarbiausia lenktynės ar varžymasis. Daugelis dalyvių nėra važiuojantys automobilių sporte, todėl mes norime, jog jie galėtų patirti ir pasimokyti, kaip reikia valdyti automobilį žiemos sąlygomis. Dažnai daroma klaida, kai pradėjus slysti, pradedama staigiai stabdyti. Varžybose irgi tai matome, todėl ir turime gana daug kontaktų. Manau, visi bent kartą sudalyvavę varžybose, į gatves grįžta įgavę naujų potyrių ir žinių, kas leidžia saugiau dalyvauti eisme“ – pasakojo klubo pirmininkas R. Strumskys.

Apdovanoti geriausi

Iš 14 komandų apdovanotos trys, pasiekusios geriausius rezultatus. Trečią vietą užėmė komandos „Fake Racer“ nariai Viktorija Lukšienė, Vaidas Vaidakavičius ir Gediminas Grebnickas, kurie atvyko iš Anykščių.

Antros vietos taurė liko rokiškėnų komandos „Stogvyga“ rankose. Už vairo sėdėjo Paulina Kvedaraitė, Martynas bei Vygantas Ališauskai.

Pirma vieta atiteko „Mazda Banzai Racing“ komandos trijulei: Martynai Šutaitei, Donatui Varkaliui, Martynui Baltakiui iš Rokiškio.

Vaida Janušė, važiavusi su „Honda Civic“ apdovanota už gražiausią vaizdą trasoje.

Susirinkusieji vaišinti kopūstų sriuba bei arbata, o varžybų dalyviams įteikti diplomai, taurės bei rėmėjų UAB „Bajorų žuvis“; UAB „Dūmelis“, MB „Saldumynų kampelis“ dovanos: žuvies rinkinys, rūkyti mėsos gaminiai, ir padėkos meduoliai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video