Europos jėgos trikovės čempionate – N. K. Čypo džiaugsmas įvykdžius elito normatyvą (0)

Publikuota: 2024-05-17 Kategorija: Sportas
Europos jėgos trikovės čempionate – N. K. Čypo džiaugsmas įvykdžius elito normatyvą
Asmeninio archyvo nuotr. / Bendra kraštiečio iškeltų svorių suma – net 705 kg.

Pirmąją gegužės savaitę (gegužės 7-12 d.) Liuksemburge vyko Europos jėgos trikovės čempionatas, kuriame varžėsi virš 500 visų amžiaus grupių dalyvių iš daugelio Europos šalių. Lietuvai šiame čempionate atstovavo keturi sportininkai ir net pusė – du iš jų – sporto klubo JTK „Grizlis“ atstovai: Nojus Konstantinas Čypas bei Domantas Barauskas.

Naujos svorio kategorijos

Sportininkų pasiekimais besidžiaugianti JTK „Grizlis“ trenerė Ala Sketerienė skubėjo pabrėžti, kad abu sportininkai „perėjo“ į naujas amžiaus grupes: „Abiem sportininkams tai buvo pirmosios varžybos naujose amžiaus grupėse. Iki šiol Nojus varžėsi jaunimo grupėje, o Domantas – jaunių. Dabar Nojus perėjo į suaugusiuosius, o Domantas – į jaunimo“.

N. K. Čypas dalyvavo suaugusiųjų grupėje ir svorio kategorijoje iki 74 kg varžėsi su 6-iais sportininkais. Pritūpęs su 270 kg svoriu, spaudimo veiksmu pakėlęs 155 kg, o atkėlimo veiksmu – 280 kg ir bendroje sumoje išlaikęs net 705 kg, Europos suaugusiųjų čempionato bendroje įskaitoje rokiškėnas užėmė garbingą III-ąją vietą.

Anot A. Sketerienės, N. K. Čypas įvykdė elito normatyvus – aukščiausią sportininko normatyvą – pats nesverdamas nė 74 kg: „Ką sako 705 kg svoris? Jam ne tiek svarbu buvo rezultatas, kiek pasiekti šią normatyvą. Tad tik retoriškai galiu paklausti, ar visi supranta, kokio aukšto lygio yra mūsų sportininkai?!“

Jaunimo amžiaus grupėje pirmą kartą dalyvavęs D. Barauskas Europos jaunųjų čempionato bendroje įskaitoje užėmė V-ą vietą. Svorio kategorijoje iki 105 kg, kurioje varžėsi 7 sportininkai, rokiškėnas pritūpė su 260 kg štanga, spaudimo veiksmų pasiekė 152,5 kg, traukos veiksmu  – 240 kg. Bendra svorio suma – 652,5 kg.

Čia – ne pabaiga

A. Sketerienės teigimu, kadangi abu sportininkai dabar jau studijuoja, gyvena nebe Rokiškyje, konkretaus trenerio neturi – rūpinasi vienas kitu, bet į varžybas Liuksemburge juos lydėjo taip pat buvęs JTK „Grizlis“ auklėtinis ir Europos prizininkas Deividas Virbalas.

Dabar sporto klubo JTK „Grizlis“ sportininkai ruošiasi dalyvauti birželio 16-23 d. Druskininkuose vyksiančiame Pasaulio klasikinės jėgos trikovės čempionate ir birželio 29-30 d. – Lietuvos klasikinės štangos spaudimo čempionate.

O liepos 14 d. JT „Grizlis“ patalpose Rokiškyje vyks Rokiškio rajono jėgos trikovės ir štangos spaudimo varžybos ir kviečia rajono gyventojus aktyviai dalyvauti. Sportininkų svėrimas pradedamas 9 val. varžybos – 11 val.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video