Perspektyviausiems plaukikams Rokiškio baseinas tapo per seklus: penketas iškeliavo į Panevėžį (0)
Rokiškio plaukikai po truputį pradeda 2024-2025-ųjų varžybų sezoną. Tačiau ant nugalėtojų pakilos lipančių kraštiečių gretose nebematyti keleto perspektyviausiais laikytų ir aukščiausius titulus skynusių vaikų: pavyzdžiui – lygiai prieš metus Lietuvos čempiono titulą 100 m laisvuoju stiliumi plaukime pelniusio Adomo Staskonio arba Rokiškio Rūta Meilutyte tituluotos Lukos Bardiševičiūtės. O paslaptis – labai paprasta: net penki plaukikai nuo rugsėjo treniruotis kasdien keliauja į Panevėžį.
Išskirtinis dėmesys sporto šakai
Pakalbinta seserų Egilės ir L. Bardiševičiūčių mama Danguolė Bardiševičienė atskleidė, kad Rokiškio baseiną ir treniruotes penki vaikai: abi jos dukros, A. Staskonis, Elena Staskonytė ir Marijus Meškauskas iškeitė į treniruotes Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje, kurioje – itin didelis dėmesys plaukimo sporto šakai.
„Jie turi stiprias tradicijas, jie žino, kaip auklėti profesionalius sportininkus. Viskas vyksta labai profesionaliai, yra sporto salė pritaikyta konkrečiai plaukikams – skirtingoms jų raumenų grupėms lavinti“, – naująja vaikų treniruočių vieta džiaugėsi dviejų plaukikių mama.
Tėvai priėmė sprendimą
Būtent minėtą penketuką pirmasis Rokiškio Kūno kultūros ir sporto centro plaukimo treneris a.a. Kęstutis Buinickas po, maždaug trejų metų nuo pirmųjų treniruočių, išskyrė kaip perspektyviausius surinktos grupės plaukikus.
„Tie, kuriems treneris pranašavo plaukikų karjeras, nuo šio rugsėjo treniruojasi Panevėžyje. A.a. K. Buinickas buvo baigęs minėtą sporto mokyklą, tad labai norėjo į ją išleisti ir mūsų vaikus. Pats yra sakęs, kad jo siekiamybė – paruošti vaikus išvažiavimui mokytis į Panevėžį. Šios minties vedini šiais metais mes, trys šeimos, ryžomės palikti Rokiškio baseiną ir išvažiavom laimės ieškoti į „Žemynos“ progimnaziją“, – nieko neslėpdama kalbėjo D. Bardiševičienė.
Nerimo buvo
O minėtos laimės paieškos, kaip paaiškėjo, nėra labai paprastos: trečią mėnesį, pakaitomis, trijų šeimų suaugusieji net šešis kartus per savaitę keliauja po 86 km į Panevėžį ir tiek pat – atgal, kad vaikai galėtų siekti savo svajonės – plaukikų karjeros.
Kasdien po pamokų, apie 15 val. iš Rokiškio išvykstantis sportininkų ekipažas namo grįžta jau vakare – priklausomai nuo treniruotės sudėties – apie 20 val. ar vėliau: „Keturis kartus per savaitę, po 45 minutes, vaikai turi užsiėmimus sporto salėje ir visas šešias dienas – po pusantros valandos plaukia baseine. Kai treniruojasi ir baseine, ir salėje, namuose būna jau po 20 val., jei yra tik plaukimas – apie pusę 8“.
D. Bardiševičienės teigimu, priimant sprendimą perkelti vaikų treniruotes į Panevėžį, daugiausiai klausimų kėlė mintis – ar vaikai atlaikys tokį tempą. Anot moters, tėveliai vieningai sutarė, kad pastebėję pervargusias savo atžalas ar prastėjančius mokymosi rezultatus mokykloje, viską iš karto nutrauks. Tačiau praėjus trims mėnesiams tėvai sako esantys patenkinti rezultatais – visai neblogai pavyksta viską suderinti.
Labiausiai nori vaikai
O kaip į visa tai žiūri patys vaikai? Moteris šyptelėjo, kad vaikams grįžo džiaugsmas ir meilė plaukimui: „Jiems viskas įdomu, nauji įspūdžiai, patyrimai. Deja, paskutiniu metu po treniruočių Rokiškyje grįždavo nebe tokie užsidegę, lyg ir pavargę. Rokiškyje kurį laiką buvo nemažai sumaišties, keitėsi treneriai, nebebuvo įprasto ritmo. Gal jautė ir psichologinį nuovargį: jiems tikrai buvo sunku, kai a.a. Kęstutis susirgo, mirė... Su naujuoju treneriu Rokiškyje dirbti sekėsi neblogai, bet manau ir jam buvo sunku, nes atėjęs gavo labai stiprius, daug pasiekusius ir žinančius vaikus, o pats neturėjo pakankamai tos treneriškos patirties su stipria komanda“.
Dėl vaikų svajonių daug ką atiduodantys tėvai sako, kad didžiausias džiaugsmas – matyti, kiek daug noro ir entuziazmo dirbti vėl rodo jų vaikai.
„Naujas lapas ir vaikai jame rašo naują savo istoriją. Mes bijojom to važinėjimo, bet vaikai – labai užsidegę ir dabar jau jie mus drąsina, kad viskas bus gerai“, – juokėsi mama.
Grįžta prizai ir pasiekimai
Moteris pasidžiaugė praėjusį savaitgalį įvykusiomis pirmosiomis varžybos po to, kai vaikai pradėjo lankyti treniruotes Panevėžyje ir dėkojo Rokiškio rajono savivaldybės specialistams, už galimybę pasinaudoti „Gabių vaikų fondo“ parama dalyvauti jose.
Rygoje vykusiose tarptautinėse varžybose susibūrė per 500 sportininkų iš 5 skirtingų pasaulio šalių, o varžybos išsiskyrė ir rokiškėnams kiek neįprastu formatu.
„Mums jos buvo nelabai įprastos – su atkrintamosiomis. Vaikams visai smagiai susiplaukė, laimėjo prizų: Adomas parsivežė tris, Luka – 4 medalius. Grįžta jau į pergalių kelią... Nors ir turėjom rezervo, bet per tą sumaišties laiką rezervas labai tirpo. Tad labai smagu, kad rezultatai vėl gerėja“, – didžiavosi D. Bardiševičienė ir pagarsino, kad dabar plaukikų penketas intensyviai ruošiasi po dviejų savaičių Palangoje vyksiančiam vaikų plaukimo čempionatui.
Rokiškėnus priėmė atvira širdimi
Paklausus, kaip reagavo progimnazijos bendruomenė, kai rokiškėnai pareiškė norą lankyti jų baseiną ir treniruotes, D. Bardiševičienė šypsojosi, kad priėmė atvira širdimi: „Mūsų vaikai jau yra parodę puikius rezultatus, pasiekę tikrai nemažai, tad įdomūs visiems specialistams. Iš progimnazijos vadovybės išgirdom atsakymą, kad jei tikrai ateisim, padarys taip, kaip mums reikia: kad spėtumėme ir galėtumėme“.
Nepaisant to, kad į varžybas vaikai važiuoja lydimi trenerės iš Panevėžio, visada kalba, kad yra iš Rokiškio ir garsina Rokiškio vardą.
Sekundė minties apie išvažiavimą...
D. Bardiševičienė šyptelėjo, kad kitaip ir būti negali, juk jie – ne panevėžiečiai. O, juokas juokais, bet ar ryždamiesi šiai avantiūrai tėveliai nors sekundę susimastė, kad jei jų vaikai nuoširdžiai sieks plaukikų karjeros, gali visgi tekti persikelti gyventi į Panevėžį ar išleisti ten vienus vaikus?
„Ji plauks, jei niekas nepasikeis ir paauglystė nesumaišys kortų, suprantu, kad turbūt tokia ateitis ir laukia... Ir dabar jau galvojom apie galimybę išleisti vaikus mokytis ten, bet jie dar per maži: suteikdami bendrabutį progimnazija priima tik nuo 8 klasės į tą sporto mokyklą. Šie metai vaikams dar bus adaptaciniai, kitais metais gal kažkas jau ir liks Panevėžy...“, – apie viską jau pagalvoja tėveliai.