Rokiškis turi pirmą plaukimo čempioną! (0)

Publikuota: 2023-05-29 Kategorija: Sportas
Rokiškis turi pirmą plaukimo čempioną!
D. Pupeikytės nuotr. / Adomas Staskonis padarė tai, ko Rokiškio plaukikai iki šiol dar nepatyrė: 200 m plaukimo nugara rungtyje tapo čempionu.

Savaitgalį Alytuje vyko vaikų plaukimo čempionatas, kuriame dvylikametis rokiškėnas Adomas Staskonis padarė tai, ko Rokiškio plaukikai iki šiol dar nepatyrė: 200 m plaukimo nugara rungtyje tapo čempionu.

„Žuvelės“

Be įspūdingos A. Staskonio pergalės, puikius plaukimo rezultatus demonstravo ir kiti varžybose dalyvavę Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) auklėtiniai.

Pirmąją varžybų dieną medalius iškovojo ir čempionato prizininkais tapo (taip pat pirmą kartą) dvylikametis Gabrielius Mackus, 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje užėmęs II vietą, o 200 m distanciją nugara įveikęs jaunasis plaukikas už šią rungtį buvo apdovanotas III vietos – bronzos – medaliu. Puikiai pasirodė ir vienuolikmetis Marijus Meškauskas plaukęs su metais vyresniais konkurentais: 100 m plaukimo krūtine rungtyje jis iškovojo II vietą.

Justinas Šapranauskas (2012 m.) po 100 m plaukimo krūtine pateko į B finalą, o bendroje rikiuotėje buvo XI-as.

Luka Bardiševičiūtė (2014 m.) 100 m plaukimo krūtine rungtyje varžėsi su dviem metais vyresnėmis varžovėmis, tačiau joms nusileido tik labai nežymiai: iškovojo V-tą vietą.

Viltė Janočkinaitė (2012 m.) 200 m distancijoje nugara buvo VI-a, Egilė Bardiševičiūtė (2012 m) po 100 m plaukimo krūtine, kovojo B finale - buvo III, o bendroje rikiuotėje XI-a.

Pranoko varžovus

Antroji varžybų diena KKSC plaukikams atnešė mažiau medalių, tačiau visi trenerio Kęstučio Buinicko auklėtiniai pateko į vakarinius A finalus. Čia vėl A. Staskonis pranoko visus varžovus ir tapo 100 m plaukimo nugara čempionu. Ne taip sėkmingai susiklostė plaukimo peteliške rungtis: vaikinui pritrūko šiek tiek sėkmės – liko IV.

M. Meškauskas 200 m plaukimo krūtine rungtyje nusileido tik vienam varžovui ir tapo vicečempionu, G. Mackus iškovojo V vietą 100 m plaukime nugara ir 50 m plaukime laisvu stiliumi.

Visi keturi berniukai plaukė ir kombinuotos estafetės plaukime 4x50 m ir labai nedaug atsiliko nuo medalininkų – liko IV.

V. Janočkinaitė 100 m distancijos plaukime nugara buvo VIII, E. Bardiševičiūtė 200 m plaukime krūtine – VIII, o L. Bardiševičiūtė, vėl plaukusi su vyresnėms mergaitėmis, 200 m distancijoje krūtine iškovojo V vietą.

Komandinių taškų lentelėje Rokiškio komanda, turėjusi 7 plaukikus, iškopė į neįtikėtinai aukštą – IV vietą, į priekį praleidusi tik pačius didžiausius plaukimo grandus: Kauno plaukimo mokyklos komandą su 12 plaukikų, Sostinės sporto centro 12 plaukikų ir Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ 11 auklėtinių.