Sėkmės metai: KKSC stadiono rekonstrukcijai gautas pusės milijono finansavimas (0)

Publikuota: 2024-06-12 Kategorija: Sportas
Sėkmės metai: KKSC stadiono rekonstrukcijai gautas pusės milijono finansavimas
Rokiškio Sirena nuotr. / Senasis KKSC stadionas netrukus atgims iš naujo.

Panašu, kad Rokiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centrui (KKSC) šie metai – sėkmės metai, o geriausia metų savaitė – būtent ši: antradienį centrą pasiekė naujas mikroautobusas, o trečiadienį – džiugi žinia iš Centrinė projektų valdymo agentūros (CPVA) – patvirtintas Rokiškio rajono savivaldybės teiktas KKSC stadiono rekonstrukcijos projektas, kurio vertė – net 1 mln. 299 tūkst. 724,87 eurai.

Laukė ne vieną mėnesį

Apie tai, kad rajono savivaldybė CPVA yra pateikusi stadiono rekonstrukcijos projektą finansavimui gauti, meras Ramūnas Godeliauskas užsiminė prieš daugiau nei mėnesį ir džiaugėsi, kad paraiška įveikė pirmojo etapo barjerą.

„Yra atrinktos 54 skirtingų savivaldybių, skirtingų objektų rekonstrukcijos paraiškos. Santykis: 40 proc. projekto lėšų, 60 proc. savivaldybės prisidėjimas. Turim pasidarę rekonstrukcijos sąmatą, kuri siekia 1 mln. 200 tūkst. eurų, esame atlikę pirkimą, net rangovą turim. Tik reikia sulaukti rezultatų iš CPVA“, – gegužės pradžioje kalbėjo R. Godeliauskas pažymėdamas, kad gauti finansavimą rekonstrukcijai bandyta ne kartą, bet paraiškos neįveikdavo atrankos, nes projektas buvo nepilnai parengtas.

Šiemet savivaldybė kreipėsi su nauju projektu, kuris lėmė sėkmę – Rokiškio stadiono atnaujinimo projektas surinko 92,5 balus ir užėmė trečią vietą iš visų teiktų paraiškų.

Pusės milijono parama

Trečiadienį puikios žinios iš CPVA sulaukęs R. Godeliauskas teigė, kad sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamų nacionalinių ir regioninių fizinio aktyvumo bei sporto bazių pagerinimo projektų komisijos sprendimu projektui skiriama maksimali, pusės milijono eurų parama.  

„Bendra stadiono rekonstrukcijos projekto vertė 1 mln. 299 tūkst. 724,87 eurai. Kadangi projekto finansavimo santykis: 40 proc. ir 60 proc., tai iš visos sumos beveik 800 tūkst. eurų turėsime skirti iš savivaldybės biudžeto. Bet net ir tuo atveju, nebūtumėme sulaukę paramos, savomis lėšomis vis tiek kitąmet būtumėme pradėję rekonstrukciją“, – po gerosios naujienos ir planu B dalinosi meras.

Tikisi užbaigti per metus

Visgi rajono vadovas patikslino, kad 800 tūkst. rekonstrukcijai šių metų biudžete nėra, nors darbus ketina pradėti jau netrukus: „Kadangi planu B rekonstrukciją galvojome daryti kitąmet ir reikiama suma būtų planuota kitų metų biudžetu. Dabar rekonstrukcijos darbus planuojame pradėti šiais metais, užbaigti 2025 m. pirmąjį pusmetį. Aišku, darbų eiga ir terminai priklausys ir nuo oro sąlygų, bet rangovas jau informuotas, kad planuotų savo pajėgumus darbams atlikti. Gal šiemet nespės visko padaryti, tad didesnis mokėjimas, tikimės, nusikels kitiems metams. Savivaldybės prisidėjimas bus planuojamas rengiant kitų metų biudžetą“.

Kol kas projektas – formalumų stadijoje: laukiama Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymo, reikia pasirašyti rekonstrukcijos finansavimo sutartį, pagrindinę statybos rangos sutartį su pirkimą laimėjusia UAB „Rokmelsta“.

Paklaustas, ar nesibaimina, jog gali pasikartoti daugiafunkcio sporto centro istorija, kai Vyriausybės skirtas finansavimas buvo nutrauktas rangos darbams įpusėjus, R. Godeliauskas šyptelėjo: „Gali būti visko... Bet esame nusiteikę šį stadioną susitvarkyti“.

Reikėjo sąmatos

Mero teigimu, viešąjį pirkimą darbų rangai savivaldybė atliko dar prieš teikdami paraišką CPVA, nes buvo privaloma pateikti tikslią rekonstravimo darbų sąmatą, o su pirkimus laimėjusia įmone buvo pasirašyta preliminarioji sutartis.

Vieni svarbiausių darbų ir pasikeitimų, numatytų KKSC stadione: bus platinami takai, keičiama danga, įrengtas specialus apšvietimas, žiūrovų tribūnos, stadionas bus pritaikytas asmenims su negalia, atsiras pasikeitimų ir automobilių stovėjimo aikštelėje.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video