Rokiškio TAU lankytojai: „Nereikia pykti ant viso pasaulio sėdint namuose ir nieko neveikiant“ (0)

Publikuota: 2023-12-18 Kategorija: Susitikime Rokiškyje
 Rokiškio TAU lankytojai: „Nereikia pykti ant viso pasaulio sėdint namuose ir nieko neveikiant“
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Rokiškio TAU lankytojos adventinėje popietėje

Rokiškio trečiojo amžiaus universiteto lankytojos – baigusios darbinę veiklą pedagogės, medicinos darbuotojos, buhalterės bei kitų profesijų atstovės, atradusios naujus užsiėmimus. Studentės  tvirtina, kad jie galėtų vykti ir dažniau, bet trūksta lektorių. Rokiškio TAU lanko apie 70 moterų nuo 65-erių iki 85-erių metų. 

Menai ir paskaitos

Rokiškio TAU prie Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro koordinatorė Rosita Lasienė pasakojo, kad dabartinis darinys atsirado sujungus nuo 2016 m. prie Švietimo centro veikusį klubą „Veiklus senjoras“ ir Trečiojo amžiaus universitetą, kuriam vadovavo Stasė Juškienė. Kadangi universiteto veikla buvo aprimusi, vadovė paprašė perimti tą iniciatyvą, taigi 2022 m. TAU pradėjo veikti prie Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo centro. „Įstojome į Trečiojo amžiaus universitetų asociaciją, gauname aktualiausias naujienas, informaciją. Mūsų pagrindinės veiklos liko menai – tapyba, grafika, vilnos vėlimas, dekoracijų, papuošalų gaminimas“ – pasakojo R. Lasienė. Kūrybinius užsiėmimus veda mokytojas Vytautas Daščioras, penktadieniais vyksta šokio pamokos su Kamile Sunklodaite. TAU lankytojos klauso paskaitų apie sveikatą, verslumą, pozityvaus gyvenimo strategiją, savanorystę, pirmosios pagalbos suteikimą, vyksta į pažintines ekskursijas po Lietuvą.

Trūksta pajėgų

Pasak R. Lasienės, atskirų veiklų fakultetų kol kas nėra, tam trūksta pajėgų ir patalpų. Dalyvių skaičius toks didelis, kad tenka juos skirstyti į grupes. TAU bendradarbiauja su pagrindine mokykla, kuri paskolina šokių salę. Į neseniai vykusią adventinę vakaronę, kurią vedė mokytoja Laima Bieliūnienė su kolegomis, TAU studentės rinkosi „Romuvos“ padalinyje. 

„TAU veikloje daug altruizmo, savanorystės. Mūsų mokytojai daug dirba tuo principu, ne visada mes galime sumokėti už paskaitas. Studentai labai aktyvūs, jiems viskas įdomu, jie nori ir literatūrinių vakarų, protmūšų, patys inicijuoja šias veiklas“, – pasakojo R. Lasienė.

Amžius  ne stabdys

Didelė dalis nenuoramų skaičiuoja septintą ar aštuntą dešimtį, tačiau amžius joms ne priežastis atsiriboti nuo aktyvaus gyvenimo.

Viena iš Rokiškio TAU lankytojų Vida sako pradėjusi lankyti užsiėmimus, kai tik jie prasidėjo.  Moteris prisimena, kad anksčiau būdavo ekonomikos, užsienio kalbų, informatikos fakultetai, lankytojos mokėsi dirbti kompiuteriais. Moterį labiau traukė ekonomikos kryptis ir skaičiai, nes pagal išsilavinimą ji ekonomistė, dabar, kai vyksta daugiausiai kūrybiniai užsiėmimai, bando suprasti menus. „Ne visi gali būti menininkais, kartais papaišau arba tik pažiūriu, lipdėm iš molio – kaip išeina, taip padarai. Ateinu, pabendrauju – svarbu išeiti iš namų. Niekas iš miškų ūkio neateina, aš viena. Lankau į jogą, mankštas, man namuose nėra kada atsikvėpti“, – pasakoja Vida. Iš šį kartą net trauma nesulaikė jos namuose – į adventinį vakarą moteris atvyko sugipsuota koja.  

Kad nesijaustų užriby

Rita Bukienė pasinėrusi į veiklas jau ketvirti metai. Iš pradžių buvo senjorų klubas, dabar TAU užsiėmimai. „Anksčiau veiklos buvo daug, o mūsų nedaug. Dabar, kai sujungė su Trečiojo amžiaus universitetu, veiklos sumažėjo, nes mokytojai skirto į grupes, į užsiėmimus patenkam rečiau“, – sako pašnekovė. Anot R. Bukienės, nereikia pykti ant viso pasaulio sėdint namuose. „Kai neturi širdžiai mielo užsiėmimo, kai niekas tavim nesidomi, atsiranda negatyvių minčių. Dar dirbdami gyvenome aktyvų gyvenimą, buvome veiklūs žmonės. Kai išeini į pensiją, pajauti, kad trūksta veiklos. Labai gerai, kai turi mėgstamą užsiėmimą, kad nepasijaustum užriby, nepradėtum pykti. Pyktis atsiranda nuo nieko neveikimo, kodėl seni žmonės pro langą visus nužiūrinėja ir pyksta ant visų? Mes ne genijai, ne talentai, bet veliam, darom papuošalus, tapom ant drobės, užsiimam keramika. Metų pabaigoje rengiamos mūsų parodos, ateina draugai – jautiesi gyvenantis“, – pasakoja R. Bukienė.

Nuo kūrybos nenutolo

Rita daug metų dirbo matematikos mokytoja Žiobiškio mokykloje, kai šią uždarė – mokė skaičiuoti Jaunimo mokyklos mokinius. Moteris tvirtina, kad nuo kūrybos niekada nebuvo nutolusi –  piešdavo dekoracijas, rūpindavosi papuošimais. Ir dabar tautodailininkei kūrybiniai užsiėmimai patys mėgstamiausi, norėtų, kad jie vyktų dažniau. Tik va, į šokius penktadienio rytais iš kaimo nespėja atvažiuoti. Kultūrinės išvykos po Lietuvą taip pat traukia ir, anot pašnekovės, labai reikalingos.  

Patinka šokti

Rokiškio TAU pirmininkė Regina Vilienė – taip pat pedagogė, 35-erius metus mokė lietuvių kalbos Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje. Apie Rokiškyje vykstančias TAU veiklas sužinojo Vilniuje, kai prižiūrėjo anūkus.

„Man labiausiai patinka šokti. Jau prieš tai dalyvavau klubo „Artritas“ veikloje, ten irgi vyko sporto užsiėmimai, mankštos. Vasarą dalyvaudavom sveikos gyvensenos stovyklose“, – pasakojo rokiškietė. Menai, piešimas, literatūra taip pat Reginai artimi užsiėmimai, norisi daugiau ekskursijų, kelionių. Pašnekovė juokiasi, kad su rankdarbiais prasčiau, pritrūksta kantrybės.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video