Dantų higiena: reguliarios burnos priežiūros svarba (0)

Publikuota: 2023-07-05 Kategorija: Sveikata
Dantų higiena: reguliarios burnos priežiūros svarba
Organizatorių nuotr. / Dantų higiena

Geras dantų higienos palaikymas yra būtinas bendrai sveikatai ir gerovei. Reguliari burnos priežiūros praktika ne tik padeda išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, bet ir atlieka svarbų vaidmenį užkertant kelią dantų problemoms. Šiame straipsnyje bus gilinamasi į dantų higienos svarbą ir pabrėžiama reguliarios burnos priežiūros praktikavimo nauda. Suprasdami sveikos burnos išsaugojimo svarbą, galite imtis aktyvių veiksmų, kad apsaugotumėte savo dantų sveikatą ir džiaugtumėtės ryškia bei pasitikinčia šypsena.

Dantų higiena

Gera dantų higiena grindžiama kasdienės burnos priežiūros praktika. Dantų valymas bent du kartus per dieną su fluoro turinčia dantų pasta yra kertinis burnos sveikatos palaikymo akmuo.  Valykite šepetėliu mažiausiai dvi minutes, atkreipdami dėmesį į visų dantų paviršius. Ši paprasta procedūra padeda pašalinti apnašas – lipnią bakterijų plėvelę, kuri gali sukelti dantų ėduonį ir dantenų ligas. Kartu su dantų valymu kasdienis dantų siūlas yra labai svarbus valant tarpdančius, kadangi dantų šepetėlis gali visur nepasiekti ir išvalyti efektyviai. Taip pat svarbu nepamiršti išsivalyti liežuvio, nes ant jo gali kauptis bakterijos dėl kurių vėliau gali atsirasti blogas burnos kvapas.

Taip pat, patariama naudoti minkštų šerelių dantų šepetėlį ir keisti jį kas tris ar keturis mėnesius bei riboti saldžių ir rūgščių maisto produktų ir gėrimų vartojimą, nes jie gali prisidėti prie dantų ėduonies.

Ryšys tarp burnos ir bendros sveikatos

Geros burnos higienos palaikymas yra būtinas ne tik jūsų dantims ir dantenoms, bet ir jūsų bendrai sveikatai. Tyrimai parodė ryšį tarp burnos sveikatos ir įvairių sisteminių ligų, tokių kaip širdies ligos, diabetas ir kvėpavimo takų infekcijos. Be to, prasta burnos sveikata siejama su padidėjusia širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Bakterijos, esančios sergant dantenų ligomis, patekusios į kraują, gali prisidėti prie apnašų susidarymo arterijose, dėl ko gali išsivystyti aterosklerozė ir padidėti širdies priepuolių bei insultų rizika. Reguliariai praktikuodami burnos priežiūrą galite sumažinti šių komplikacijų riziką ir palaikyti gerą bendrą savijautą.

Dabar odontologai Lietuvoje yra visiems lengvai prieinami, o ir ištikus bėdai nereikia pergyventi, nes paskola dantų gydymui yra visai ranka pasiekiama.

Teikdami pirmenybę reguliariai burnos priežiūrai ir palaikydami gerą burnos sveikatą, galite sumažinti šių sisteminių komplikacijų riziką. Tai apima ne tik kasdienį dantų valymą, tarpdančių valymą siūlu ir skalavimą burnos skalavimo skysčiu, bet ir įprastų dantų apžiūrą pas specialistus. Stomatologai gali nustatyti ankstyvius burnos sveikatos problemų požymius ir paskirti tinkamą gydymą, taip prisidedant prie bendros sveikatos ir gerovės. 

Profesionali dantų priežiūra

Nors reguliari burnos priežiūra namuose yra pagrindas gerai burnos higienai, profesionali dantų priežiūra yra vienodai svarbi. Jūsų reguliarių vizitų pas odontologą metu odontologas atliks išsamų dantų, dantenų ir burnos audinių tyrimą. Šis tyrimas padeda nustatyti bet kokius dantų problemų požymius, tokius kaip dantų ėduonį, dantenų ligą ar net burnos vėžį. 

Profesionalus dantų valymas yra dar vienas svarbus dantų priežiūros aspektas. Net ir kruopščiai laikantis burnos higienos namuose, apnašos vis tiek gali kauptis ir sukietėti į dantų akmenis, kurių negalima pašalinti reguliariai valant šepetėliu ar naudojant dantų siūlą. Dantų higienistai yra išmokyti naudoti specializuotas priemones, kad pašalintų dantų akmenis ir apnašas, užtikrinant, kad jūsų dantys ir dantenos būtų kruopščiai išvalyti. Šis procesas padeda išvengti dantenų ligų ir padeda išlaikyti sveikus burnos audinius.

Vizitų pas odontologą metu turite galimybę aptarti visus rūpimus klausimus ar klausimus, susijusius su jūsų burnos sveikata. Dantų specialistai gali pateikti vertingų patarimų, kaip tinkamai valyti dantų šepetėliu ir naudoti siūlą, rekomenduoti burnos priežiūros produktus, atitinkančius jūsų konkrečius poreikius, ir patarti, kaip palaikyti optimalią burnos higieną.

Užs.Nr. 2269

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video