Dažniausi virškinimo sutrikimai (0)

Publikuota: 2022-08-29 Kategorija: Sveikata
Dažniausi virškinimo sutrikimai
Organizatorių nuotr. / Dažniausi virškinimo sutrikimai

Tikriausiai kiekvienam yra tekę susidurti su tam tikrais virškinimo sutrikimais. Jie gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių, tokių kaip stresas, netinkama mityba ir taip toliau. Kai kurie virškinimo sutrikimai ilgainiui gali turėti rimtų pasekmių sveikatai. Todėl reikėtų į juos pažvelgti atsakingai ir nebijoti ieškoti sprendimo. Plačiau apie dažniausius virškinimo sutrikimus pasakojame šiame straipsnyje. 

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) 

Tai, jog kartais atsiranda rėmuo, normalu. Tačiau jei jis kartojasi reguliariai, tai gali reikšti gastroezofaginio refliukso ligą, trumpiau vadinamą GERL. Sveikatos priežiūros specialistas gali diagnozuoti tokį sutrikimą vien tik remdamasis simptomų aprašymų. Tačiau jei problema tęsiasi jau kurį laiką, gali prireikti papildomų diagnostinių tyrimų, kurių metu įvertinama, ar liga nepadarė žalos stemplei.  

Dažniausiai GERL pasireiškia rėmeniu. Tačiau nekontroliuojama, ji gali ardyti stemplės gleivinę ir sukelti kraujavimą. Ši liga taip pat gali sukelti stiprų krūtinės skausmą, kurį netgi galima sumaišyti su širdies priepuoliu. Tokiu atveju profesionalią pagalbą gali suteikti geriausi gastroenterologai Lietuvoje

Lėtinis viduriavimas 

Kartais pasireiškiantis viduriavimas taip pat yra normalus reiškinys. Tačiau jei viduriuojama dažnai, tris ar daugiau kartų per dieną, mažiausiai keturias savaites, reikėtų susirūpinti. Tokią būklę gydyti pakankamai sunku, nes ją gali sukelti daugybė priežasčių, pavyzdžiui, celiakija, dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) arba infekcija. Dažnai į viduriavimą nežiūrima kaip į rimtą problemą. Tačiau jis ne tik apsunkina kasdienybę, bet ir gali perspėti apie rimtesnę problemą. Todėl ignoruoti tokio virškinimo sutrikimo jokių būtų nereikėtų. 

Lėtinis vidurių užkietėjimas 

Viduriavimui priešinga būklė yra vidurių užkietėjimas. Jis paprastai nustatomas tada, kai tuštinamasi rečiau nei tris kartus per savaitę, tris savaites arba ilgiau. Esant vidurių užkietėjimui, išmatos gali būti kietos ir sunkiai pasišalinti. Tikrąsias to priežastis taip pat gali būti sunku išsiaiškinti. Gydymas paprastai pradedamas nuo nereceptinių vaistų. Atsiradus lėtiniam vidurių užkietėjimui, gali būti naudinga į savo mitybą įtraukti daugiau skysčių, išskirtinai vandens. Jei tai nepadeda, gydytojas gali rekomenduoti specialius pratimus. 

Gastritas 

Gastritas yra skrandžio gleivinės uždegimas. Jį gali sukelti įvairios priežastys, tačiau dažniausiai tai būna bakterija Helicobacter pylori (H. pylori), aspirinas ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU). Gastritui būdingi simptomai yra pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas, apetito praradimas, pilvo pūtimas, raugėjimas. Esant tokiai būklei, rekomenduojama vengti aštraus, riebaus ir kepto maisto, aitriųjų paprikų miltelių, alkoholio ir kavos, nes tokie produktai gali sustiprinti gastrito simptomus. Gydymas priklauso nuo skrandžio gleivinės uždegimą sukėlusios priežasties. Jis gali apimti antibiotikų ir rūgštingumą slopinančių vaistų vartojimą. 

Virškinimo sutrikimai gali sukelti itin nemalonius ir varginančius simptomus. Šiems nepraeinant kurį laiką, rekomenduojama kreiptis į specialistus. Tokiu būdu galima užkirsti kelią rimtoms sveikatos problemoms ir vėl pradėti džiaugtis geru virškinimu.

Užs. Nr. 1873

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video