Kokias rizikas kelia negydomas hemorojus? (0)

Publikuota: 2025-03-31 Kategorija: Sveikata
Kokias rizikas kelia negydomas hemorojus?
Pranešėjo spaudai nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Hemorojus yra viena dažniausių sveikatos problemų, su kuria susiduria įvairaus amžiaus vyrai ir moterys. Nors hemorojus nekelia didelės tiesioginės grėsmės sveikatai, gali pabloginti gyvenimo kokybę ir kelti didelį diskomfortą. O dar didesnę riziką kelia tai, kad negydomo hemorojaus simptomai gali užkirsti kelią laiku pastebėti rimtas ligas.

Hemorojaus priežastys ir simptomai

Hemorojų gali lemti įvairios priežastys: sėdimas darbas, pasyvus gyvenimo būdas, vidurių užkietėjimas, nėštumas, pernelyg didelis fizinis krūvis. Visas šias priežastis vienija tai, kad tiesiosios žarnos venoms tenka per didelis spaudimas, o tai paskatina hemorojinių mazgų susidarymą. Jie gali susiformuoti tiek išorėje, išangės srityje, tiek tiesiosios žarnos viduje.

Nepriklausomai nuo hemorojaus vietos, pacientai susiduria su didelį diskomfortą sukeliančiais simptomais: deginimu, niežėjimu, skausmu išangės srityje, krauju išmatose. Dėl nuolatinio dirginimo hemorojus gali kelti vis didesnį skausmą, sukelti uždegimą. Dėl to paūmėjimo laikotarpiais rekomenduojamas gydymas vaistais, atpalaiduojančios šiltos vonelės.

Kodėl hemorojų svarbu kuo skubiau gydyti?

Reikia pripažinti, kad hemorojus yra nemaloni problema, apie kurią daugelis pacientų vengia kalbėti net su savo gydytoju. Kiti baiminasi skausmingo ir sudėtingo gydymo proceso, todėl laukia ir tikisi, kad problema išsispręs savaime, tačiau negydomas hemorojus gali pridaryti tik dar daugiau žalos.

Viena blogiausių pasekmių yra lėtinis kraujavimas, kuris ilgainiui gali sukelti anemiją, pasireiškiančią energijos stygiumi, nuovargiu, bendru organizmo nusilpimu. Kraujavimas pavojingas ir dėl to, kad gali būti klaidingai palaikyti hemorojaus simptomu – taip galima nepastebėti tam tikrų onkologinių ligų simptomų.

Hemoroidinių mazgų trombozė – rimta komplikacija, kurios gydymas padeda išvengti. Dėl hemorojaus ir nuolatinio dirginimo, spaudimo venose gali susidaryti kraujo krešulių, o tai sukelia patinimą ir stiprų skausmą. Kai kuriais atvejais gydymui gali prireikti net chirurginės intervencijos. Negydomas uždegimas gali išplisti, pūliuoti ir sukelti pavojų visam organizmui, jau nekalbant apie didelį diskomfortą ir higienos problemas, kurios labai neigiamai atsiliepia gyvenimo kokybei.

Kaip gydomas hemorojus?

Dėl rimtų komplikacijų rekomenduojama į medikus kreiptis vos pastebėjus hemorojų. Neverta baimintis skausmingo ar nemalonaus gydymo – šiuolaikinė medicina siūlo daugybę efektyvių metodų, kuriuos gydytojas parenka įvertinęs paciento būklę. Bene dažniausiai hemorojus yra gydymas vaistais, taip pat galima naudoti vietinio veikimo preparatus, kurie palengvina simptomus. Hemorojaus pašalinimui gali būti naudojama ligatūra, koaguliacija, skleroterapija, hemoroidektomija. Visi šie metodai leidžia pašalinti hemorojų greitai  ir efektyviai, pacientui sukeliant minimalų diskomfortą.

Gydymo metodo parinkimas priklauso nuo hemorojaus laipsnio, o tai dar viena priežastis nedelsti – kuo anksčiau hemorojus bus pastebėtas ir pradėtas gydyti, tuo lengvesnis ir efektyvesnis bus gydymas. Pacientams taip pat rekomenduojama imtis prevencinių priemonių: subalansuoti mitybą, vartoti daugiau ląstelienos, gerti pakankamai vandens, daugiau judėti, sportuoti.

Užs. nr. 3108.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video