Rokiškio rajono ligoninė liko be Vaikų skyriaus. Tikimasi – laikinai (0)

Publikuota: 2024-04-11 Kategorija: Sveikata
Rokiškio rajono ligoninė liko be Vaikų skyriaus. Tikimasi – laikinai
Rokiškio Sirena nuotr. / Kol kas rajono ligoninėje sustabdyta Vaikų ligų skyriaus veikla.

Pirmąją balandžio savaitę Rokiškio rajono ligoninė pasidalino žinia, kad laikinai stabdo Vaikų ligų skyriaus darbą. To priežastis – darbą palieka čia dirbusi vaikų pediatrė. Ligoninės atstovai neslėpė, kad ši žinia „skausminga“ buvo ir jiems, tačiau dabar teliko ieškoti išeities iš susiklosčiusios padėties.

Ne sienose esmė

Rajono ligoninės Vaikų ligų skyriaus likimas sprendžiamas jau ne vienerius metus. Anksčiau ligoninės direktorius Raimondas Martinėlis tikino, kad poreikis įstaigoje turėti šį skyrių nėra didelis, o jo veikla yra itin nuostolinga. Paskutinį kartą lygiai prieš metus, balandžio mėn., tarybos posėdyje kalbant apie minėto skyriaus situaciją – išsaugoti ar naikinti – buvo priimtas sprendimas skyrių išsaugoti, o jo remontui skirti 50 tūkstančių eurų iš rajono biudžeto.

Tačiau, kad ir kiek investicijų būtų skiriama patalpų gražinimui, ligoninės skyrius funkcionuoti be medikų negali. Todėl balandžio 5 d., vienintelei rajono ligoninės vaikų ligų skyriaus gydytojai pediatrei dėl asmeninių priežasčių palikus darbą, nuo pirmadienio (balandžio 8 d.), ligoninės vadovai buvo priversti laikinai stabdyti Vaikų ligų skyriaus veiklą.

Dabar – prioritetas

Direktoriaus Raimundo Martinėlio teigimu, šio skyriaus išlikimo klausimas tampa prioritetiniu iššūkiu, kurį stengiamasi kuo skubiau spręsti: „Diskutavome su vietiniais gydytojais pediatrais, ieškojome bendrų sprendimų. Taip pat su šiuo darbo pasiūlymu kreipiausi į aplinkinių rajonų ir kitų šalies respublikinių gydymo įstaigų gydytojus pediatrus. Deja, kol kas teigiamo atsakymo nesulaukėme. Patirtis rodo, jog šie procesai nevyksta taip greitai. Kartais tam prireikia ir metų laiko, o kartais teigiamo rezultato net ir neduoda – gydytojų pediatrų trūkumas jaučiamas visoje Lietuvoje“.

Rokiškio rajono ligoninės atstovė Agnė Januškienė pabrėžė, kad mažieji pacientai, kuriems prireiks skubios vaikų ligų gydytojo pagalbos po 17 val., po Rokiškio rajono pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų gydytojų pediatrų ar šeimos gydytojų darbo valandų, iki 8 val. ryto, o savaitgaliais ir švenčių dienomis visą parą, vaikams užtikrins ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje dirbantys gydytojai pediatrai.

Dar jokių naujienų

Pašnekovė situaciją paaiškino kiek paprasčiau: „Vaikų ligų skyrius nėra uždaromas. Yra tik laikinai sustabdyta jo veikla, kol bus išspręsta situacija, kurios numatyti iš anksto nebuvo neįmanoma. Paprasčiau tariant, kol kas nebus teikiamos vaikų ligų skyriaus stacionarinės paslaugos, bet ligoninėje dirbančių vaikų ligų gydytojų darbo metu, pagalbos suteikimas ir stebėjimo paslauga vaikams išlieka. Esant poreikiui vaiko gydymą tęsti stacionare, jis bus nukreipiamas į aplinkines medicinos gydymo įstaigas, kuriose yra vaikų ligų skyriai. Vaikams, patyrusiems traumas, pagalba nesikeičia“.

Atstovės teigimu, direktorius R. Martinėlis ir pavaduotoja medicinai Jovita Jonušaitiene susitikimo su Rokiškio rajono gydytojais pediatrais metu pateikė pasiūlymą ateiti dirbti į ligoninę darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val.

A. Januškienė patikino, kad kai tik personalas turės gerų naujienų – pasidalins.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video