SAM: valstybė kompensuos 11 naujų vaistų vėžio gydymui (0)
Publikuota: 2025-02-20
Kategorija:
Sveikata
Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis gyventojams bus kompensuojama vienuolika naujų vaistų, skirtų vėžio gydymui, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Nurodoma, kad į kompensuojamųjų vaistų sąrašus įtraukiami vaistai, kuriais bus gydomas prostatos, gimdos kaklelio, stemplės ir gastroezofaginės jungties, krūties vėžys, taip pat ūminė mieloidinė leukemija.
Pasak ministerijos, juos kompensuoti ketinama pradėti nuo šių metų balandžio 1 dienos. Šiemet šiems vaistams bus skirta papildomai 19 mln. eurų PSDF biudžeto lėšų.
Rekomenduojami video
„Kaip viskas pasikeitė...Buvau sveikas ir judrus žmogus... Bendravau, dirbau, rūpinausi kitais – gyvenau... Bet atėjo laikas, kai sunkiai sergu ir nebegaliu pasirūpinti net savimi... Visos mano mintys ir veikla – tai mano būklė ir buvimas su ja. Ryte, dieną, vakare... Pasikeitė gyv
2026-04-10
Balandžio 14 d. nuo 11:00 iki 16:45 val. Rokiškio rajono savivaldybėje (Sąjūdžio a. 1, Rokiškis) vyks kraujo donorystės akcija.
Nepamiršk:
Būti pavalgęs(-usi)
Atsigerti daugiau vandens
Turėti asmens dokumentą
Registracija tel. +370 630 09323.Pietų
2026-04-07
Šventiniu laikotarpiu žmonės keičia įprastą dienos ritmą, aktyviau leidžia laiką, daugiau keliauja, todėl didėja negalavimų ar traumų rizika. Artėjant Velykoms svarbu pasidomėti, kur kreiptis sutrikus sveikatai, kad sklandžiai gautumėte pagalbą ir išvengtumėte nebūtinų išlaidų.
2026-04-03
Sulaukus 40-ies metų slenksčio, moters organizmas pradeda ruoštis reikšmingiems hormoniniams pokyčiams, kurie tiesiogiai veikia medžiagų apykaitą, kūno kompoziciją ir bendrą savijautą. Dažna problema šiame amžiaus tarpsnyje – netikėtas svorio augimas pilvo srityje, raumenų
2026-03-26
Dantų netekimas ar stiprus dantų nudilimas – dažna problema vyresniame amžiuje. Tačiau ar danties protezavimas turi amžiaus ribas? Šiuolaikinė odontologija rodo, kad svarbiausia ne paciento metai, o bendra burnos ir dantų būklė.
Dantų protezavimas yra efektyvus dantų atkūrimo būdas, l
2026-03-25