Sausio mėnesį Rokiškyje padaugėjo sergančiųjų gripu, registruoti Roto viruso atvejai (0)

Publikuota: 2024-01-31 Kategorija: Sveikata
 Sausio mėnesį Rokiškyje padaugėjo sergančiųjų gripu, registruoti Roto viruso atvejai
Asociatyvi nuotr. /

Sergančiųjų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius auga, šalyje užregistruotos dar dvi mirtys nuo gripo, šią savaitę skelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Rokiškio rajone sergančiųjų skaičius taip pat augo, o sausio pabaigoje užregistruotas didžiausias sergamumas.

Šimtai sergančių

Kaip informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centro prie SAM Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Regina Macijauskienė, sausio mėnesį rajone registruota 43 gripo atvejai (liga nustatyta 10 vaikų iki 17 metų), ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sausio mėnesį sirgo 840 rokiškėnų, iš jų 357 vaikai. Besikreipiantiems į gydytojus nustatyta 90 COVID-19 atvejų.

Į VšĮ Rokiškio r. ligoninės priėmimo-skubios pagalbos skyrių per 2024 m. 1–4 sav. dėl ŪVKTI ir gripo kreipėsi 30 asmenų. Dėl gripo hospitalizuotas 1 vaikas.

Šiais metais iki sausio 30 d. Rokiškio rajone registruota 7 atvejai susirgimų rotavirusine infekcija, dviem atvejais liga nustatyta vaikams. 2023 metais susirgimų rotovirusine infekcija Rokiškio r. neregistruota.

Sezoniniai vurusai

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro Vaikų ligų gydytoja Žydrūnė Jakštonienė sakė, kad pacientų labai daug, vaikų sergamumas padidėjęs. Daugiausiai pacientų kreipiasi dėl sezoninių virusinių susirgimų, karščiavimo, slogos, kosulio. Yra gripo, bronchito, anginos atvejų, taip pat buvo nustatyti susirgimai vėjaraupiais ir žarnyno virusais.  

Situacija įprasta

Kaip informavo Rokiškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Agnė Šapokaitė, rajono mokyklose yra sergančių vaikų, tačiau situacija įprasta šaltuoju metų sezonu.

Obelių gimnazijoje sergančių nėra, Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje savaitės viduryje nebuvo  apie 10 pradinukų ir 27 vyresnių vaikų. „Romuvoje“ šiuo metu 30 gimnazijos nelankančių vaikų,  o Juozo Tūbelio progimnazijoje serga arba dėl kitų priežasčių neatvyko apie 110 mokinių.

Darželiuose – apie pusę vaikų

Maitinimo paslaugų ir higienos praktikos organizatorė Evelina Dūminytė sakė, kad Rokiškio lopšelyje-darželyje „Pumpurėlis“ vaikai jau sugrįžta, didesnis sergamumas buvo praėjusią savaitę, kai į įstaigą neatėjo apie 70 proc. vaikų. Nuo pirmadienio grupės vėl papilnėjo, šiuo metu darželį lanko apie 60 proc. vaikų.

Rokiškio lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Gasiūnienė sakė, kad šią savaitę grupėse sulaukiama daugiau negu 50 proc. vaikų. Praėjusios savaitės pabaigoje jų buvo sumažėję. Pasak pavaduotojos, ne visi vaikai serga, kartais į darželį nevedami  atostogaujančių, pamaininį darbą dirbančių tėvelių vaikai arba kai saugomasi ir nenorima nuo kitų užsikrėsti ligomis. „Kiekvieną sezoną panaši situacija, nėra protrūkio. Yra buvę, kai grupėse liko po tris vaikus, tada jau galvojome, ką daryti, o kai lankos pusė visų vaikų, nėra tragedijos“, – kalbėjo K. Gasiūnienė. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video