Senjorų užimtumui – nauja programa „Socialinis receptas“ (0)

Publikuota: 2024-02-23 Kategorija: Sveikata
Senjorų užimtumui – nauja programa „Socialinis receptas“
Rokiškio Sirena nuotr. / Socialinio recepto idėja – mažinti senjorų socialinę atskirtį ir įtraukti juos į aktyvų visuomeninį gyvenimą.

Besibaigiant vasariui, Rokiškio Visuomenės sveikatos biuras (VSB) imasi įgyvendinti naują iniciatyvą „Socialinis receptas“, skirtą senjorų emocinio gerbūvio gerinimui ir jų socialinės atskirties mažinimui.

Registruosis internetu

VSB Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė ir socialinio recepto koordinatorė Dovilė Černiauskienė sakė, kad jau artimiausiu metu, tikėtina, kitą savaitę, internetiniame portale pagalbasau.lt bus aktyvuota registracija ir senjorai, norintys dalyvauti socialinio recepto programoje, galės užsiregistruoti. Prisijungti prie programos kvies ir šeimos gydytojai.

„Programa startavo vasario 1 d., bet vyko pasiruošiamieji darbai. Visgi, tai – naujovė, su kuria susipažinti reikėjo ir mums. Socialinio recepto esmė – mažinti senjorų socialinę atskirtį skatinat juos nebūti namuose, o aktyviai leisti laisvalaikį. Mūsų misija šiame projekte: ieškoti įstaigų, organizacijų ar įmonių, kurios siūlo kažkokias veiklas senjorams ir jas apjungti į vieną sąrašą. Bendradarbiaudami žinosime, kokie užsiėmimai vyksta, o aš turėsiu ir projekte dalyvauti užsiregistravusių senjorų skaičių, kontaktus“, – kalbėjo D. Černiauskienė.

Skatina socializaciją

Anot specialistės, turint visą informaciją, teliks ją „sujungti“: užsiregistravusius senjorus informuoti apie vykstančių veiklų laiką, vietą.

D. Černiauskienė pasakojo, kad pernai metais pirmieji socialinį receptą išbandė šiauliečiai: „Šiauliai buvo vieni iš pradininkų. Dalindamiesi savo patirtimi tikino, kad senjorai gan aktyviai jungėsi ir dalyvavo. Norime ir mes paskatinti nebūti vienišiems namuose, o ieškoti bendraminčių, išeiti į viešumą. Tuo labiau, kad viskas bus nemokama. Siūlysime daugiau kultūrines veiklas, nes pasiūlyti sveikatinimo užsiėmimų – sunku dėl finansų. Be abejo, planuosime šiaurietiško ėjimo užsiėmimus, gal sveikos gyvensenos paskaitų ciklą. Viskas dar vyks eigoje“.

Pašnekovė vylėsi, kad ir Rokiškio senjorai paseks šiauliečių pavyzdžiu ir aktyviai dalyvaus projekte, nes VSB organizuojami fizinio aktyvumo užsiėmimai šiandien yra itin populiarūs.  

Žinią skleis vieni kitiems

Limito, kiek senjorų gali dalyvauti projekte nėra. Svarbiausias kriterijus – pensinis amžius – 65 metai ir daugiau.

Visgi, D. Černiauskienė pripažino, jog gali būti ir taip, kad dalyviai bus tie patys žmonės, kurie ir taip aktyviai naudojasi visomis jiems suteikiamomis galimybėmis, o tie, kurie niekur nedalyvauja, ir toliau liks namuose.

„Visada reikia bandyti. Galbūt pradžioje susidomėjimas ir senjorų aktyvumas nebus labai didelis, tačiau tie, kurie išbandys, žinią tikrai greitai perduos kaimynams, artimiesiems ir kitiems. Tokiu atveju tikimės padaugės ir mūsų lankytojų. Projektas neturi vykdymo termino pabaigos, bet stengsimės, kad jis būtų ilgalaikis. Svarbiausia, kad mūsų senjorai turiningai galėtų praleisti laisvalaikį“, – sakė D. Černiauskienė ir dar pridūrė, kad viena iš socialinio recepto paslaugų – tiesiog paprastas pokalbis su specialistu. Konkrečiai – su ja.

Daugiau informacijos apie programą galima rasti: https://pagalbasau.lt/socialinis-receptas/

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video