„Skiepobuso“ sėkmė: per dieną paskiepyta beveik šimtas žmonių (8)

Publikuota: 2021-08-19 Kategorija: Sveikata
„Skiepobuso“ sėkmė: per dieną paskiepyta beveik šimtas žmonių
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro darbuotojai turėjo laiko atsikvėpti tik prieš pat skiepijimo pabaigą. Mat per 6 val. jie paskiepijo 97 rokiškėnus.

Tie, kurie teigia, kad provincijos žmonės tamsūs, skiepytis nenori, yra neteisūs. Švelniai tariant. Vien tik rugpjūčio 18-ąją, prie „didžiosios maksimos“, nuo covid-19 buvo paskiepyti... 97 rokiškėnai. Iš pradžių net eilės prie greitosios pagalbos automobilio susiformavo. Rajono mero Ramūno Godeliausko teigimu, šalies skiepijimosi rodiklį, kuris rugpjūčio 18-ąją buvo 56 proc., Rokiškio rajonas stabiliai lenkia... 10 proc. Mūsų rajone jau paskieptyta maždaug 66 proc. gyventojų. Džiugiu ženklu taps ir netrukus startuosianti pasiskiepijusiems skirta loterija. 

Kas lėmė „skiepobuso“ sėkmę?


Praėjusį trečiadienį skiepų akcijos vyko visoje Lietuvoje prie prekybos centrų „Maxima“. Menka paslaptis, kad Rokiškyje šis prekybos centras – vienas didžiųjų gyventojų traukos centrų. Akcijos esmė: pasiskiepyti galėjo kiekvienas norintysis, be išankstinės registracijos, tereikėjo tik noro.


Jau nuo pat ryto nusidriekė norinčiųjų skiepytis eilė. Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro, kurio specialistai ir skiepijo žmones, atstovai džiaugėsi tokiu aktyvumu. Jie neslėpė, kad išvažiuojamieji skiepijimai mūsų rajone visada yra sėkmingi. Svarbiausia, kad žmogui būtų patogu pasiskiepyti. O kokie pačių besiskiepijusių norai? Skiepiję medikai atviri: įvairūs – vyresnieji labiau pageidavo „Pfizer“ vakcinos, o jaunimas – „Johnson“. 


Apskritai, rokiškėnai skiepijosi noriai: per 6 val. buvo paskiepyti 97 asmenys.

Skiepas turi eiti pas žmogų


Paklaustas, kokia skiepijmosi situacija rajone apskirtai, rajono meras Ramūnas Godeliauskas ne be pasididžiavimo sako: stabiliai maždaug 10 proc. lenkiame šalies vidurkį. Kur tokios sėkmės priežastis? Jų yra keletas. Pirmiausia, vos atsiradus galimybei skiepyti, buvo organizuotos vakcinavimo kampanijos didžiosiose rajono įmonėse. Taip buvo siekiama išvengti didelių židinių įsiplieskimo. Pasiteisino ir sausį Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro pradėta išankstinė norinčiųjų skiepytis registracija. Mat nuo pat pradžių tikslas buvo kaip įmanoma efektyviau išnaudoti esamas vakcinas. Atsiradus atliekamų vakcinų, registruoti žmonės buvo asmeniškai kviečiami atvykti pasiskiepyti. Tačiau, kaip ir visoje šalyje, jau liepos pradžioje skiepijimo tempai ėmė lėtėti. Tuomet, gerokai anksčiau nei apskritai šalyje, imtasi įgyvendinti „skiepobusų“ idėją. „Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro mobilios komandos pradėjo važinėti po rajono miestelius, didesnes gyvenvietes, sudarydamos galimybes gyventojams pasiskiepyti. Jiems nereikia niekur važiuoti, registruotis, užtenka nurodytą dieną ateiti“, – sakė meras. 


Dabar, dėl medikų atostogų, tokios akcijos retesnės, bet netrukus bus vėl atnaujintos ir vyks pilnu tempu.

Tikslas – ne gąsdinti, įbauginti, o pradžiuginti


Netrukus startuos dar viena savivaldybės naujovė – loterija besiskiepijantiesiems. Rajono meras atviras: tai ne bandymas papirkti dovanomis abejojančius žmones. „Tiesiog norime, kad visuotinėje gąsdinimo, bauginimo atmosferoje skiepijimasis žmonėms teiktų džiugių ir šviesių emocijų“, – sakė jis. Būsimai loterijai prizus skirti ketina rajono verslas – „Lašų duona“, „Rokiškio mėsinė“, taip pat ir Rokiškio baseinas, kitos įmonės. 


Loterijos esmė, pasak mero, paprasta: joje dalyvaus visi tą savaitę pirmuoju ar antruoju skiepu pasiskiepiję rajono gyventojai. Atsitiktine tvarka bus ištrauktas laiką žymintis skaičius. „Gauti pasiskiepijusiųjų pavardžių dėl asmens duomenų apsaugos mes negalime. Tad sugalvojome kitaip: rinksime pagal skiepijimosi laiką: kieno skiepijimo laikas bus arčiausiai ištraukto skaičiaus, tas ir bus laimėtojas“, – sakė meras.


Apie loterijos pradžią bus pranešta artimiausiu laiku.Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video