Ukrainietis gydytojas ortodontas Dmytro Sheshukov: „Ankstyvas vaiko vizitas pas odontologą gali padėti užkirsti kelią sąkandžio problemoms ateityje“ (0)

Publikuota: 2024-03-25 Kategorija: Sveikata
Ukrainietis gydytojas ortodontas Dmytro Sheshukov: „Ankstyvas vaiko vizitas pas odontologą gali padėti užkirsti kelią sąkandžio problemoms ateityje“
Asmeninio archyvo nuotr. / Gydytojas ortodontas Dmytro Sheshukov

Lietuvos odontologų rūmai skelbia, jog kas antras šalies vaikas iki 3 m. jau turi sugedusių dantų. Tai labai niūri statistika, nes vaikų pieniniai dantys yra dažnai nurašomi ir jais tinkamai nesirūpinama. Įsišaknijęs požiūris, jog jais rūpintis nereikia, nes laikui einant jie vistiek iškris – yra žalingas. Tačiau tai yra visiška netiesa, kadangi sveiki pieniniai dantys užtikrina taisyklingą nuolatinių dantų dygimą ir taisyklingo sąkandžio formavimąsi.

Netaisyklingo sąkandžio formavimuisi įtakos gali turėti daugybė veiksnių: genetika, kvėpavimas pro burną, netaisyklinga liežuvio padėtis, maistas, ilgas čiulptuko ar buteliuko naudojimas, piršto čiulpimas. Netaisyklingas sąkandis ir dantų susigrūdimas sukelia ne tik estetinius defektus. Dėl netaisyklingo sąkandžio gali būti sunku sukramtyti maistą, atsirasti sąnario ar veido raumenų skausmai, vystosi greitesnis dantų nusidėvėjimas, gali vystytis nerišli kalba, pasunkėjęs kvėpavimas.

Pirmasis vizitas, norint ateityje išvengti kreivų dantų, turėtų būti sulaukus 4 metų amžiaus – teigia Anykščių mieste „Šilo klinikoje” darbą pradėjęs gydytojas ortodontas Dmytro Sheshukov, atvykęs iš Ukrainos. Šiame amžiuje galima nustatyti galimas sąkandžio problemas ir gauti reikiamas gydytojo rekomendacijas. Gydytojas ortodontijos srityje turi sukaupęs jau daugiau nei 13 metų patirtį. Jis dirba su visais ortodontiniais aparatais – pradedant plokštelėmis gydant nesudėtingus atvejus ir baigiant gydymu kapomis ar breketais, esant sudėtingiems atvejams.

 

Gydytojas ortodontas Dmytro Sheshukov

Gydytojas ortodontas Dmytro į Lietuvą atvyko praeitų metų žiemą. Dmytro gimė Poltavoje gydytojų odontologų šeimoje. 2004 - 2009m. mokėsi Ukrainos medicinos stomatologijos akademijoje, baigė diplomu su aukštuoju pagyrimu. Baigęs universitetą gydytojas nusprendė toliau gilinti žinias ortodontijos specialybėje. 2009 - 2011m. mokėsi magistrantūros studijų fakultetete, ortodontijos specialybėje. Kelerius metus Dmytro dėstė ortodontiją studentams universitete, bei tuo pačiu metu dirbo gydytoju. Tuomet persikėlė į Ukrainos sostinę Kijevą, kur toliau dirbo ortodontu. Čia sutiko savo būsimą gražuolę žmoną, kuri taip pat yra odontologė, o 2020 m. susilaukė nuostabaus sūnaus. Nuo karo pradžios dvejus metus gydytojas su šeima gyveno Kijeve ir dirbo pagal specialybę. Kai situacija pasiekė aukščiausią tašką, nusprendė išvykti iš šalies. Taip jie atsirado Lietuvoje. Gydytojų šeima jaučiasi labai dėkinga šaliai už šiltą priėmimą. Čia planuoja tęsti savo odontologijos praktiką ir toliau padėti žmonėms, turintiems netaisyklingus sąkandžius.

Ortodontas laisvai šneka anglų ir rusų kalbomis. Norint bendrauti gimtąja lietuvių kalba, Šilo klinikoje turime vertėją, kuris padės pacientui ir gydytojui suprasti vienas kitą. Apsilankius konsultacijai pas gydytoją ortodontą Dmytro, bus atliekamas išsamus dantų, burnos ertmės ir sąkandžio ištyrimas. Jei reikalinga daromi rentgeno tyrimai, veido ir dantų fotografijos, imami atspaudai. Atlikus pilną ištyrimą sudaromas gydymo planas ir parenkamas geriausio rezultato siektinas gydymas.

Šilo klinikai vadovaujanti gydytoja odontologė - ortopedė Karolė Kugienė taip pat pateikia kelis patarimus kaip nuo vaikystės išvengti netaisyklingo sąkandžio ir dantų susigrūdimo, bei mėgautis lygiais ir sveikais dantimis suaugus. 

  

Gydytoja odontologė - ortopedė Karolė Kugienė

Sveiko vaiko požymis – visada sučiauptos lūpos. Kuomet vaikas nevalgo, negeria ir nekalba, lūpos turėtų būti sučiauptos, netgi miego metu. Pravira burna džiovina gleivinę, dantys netenka lūpų spaudimo ir yra linkę išsikišti. 

Labai svarbi yra liežuvio padėtis. Liežuvis turėtų būti prispaustas prie gomurio, prie viršutinio žandikaulio. Kuomet taip nėra, susiformuoja per siauras viršutinis žandikaulis, todėl dantys nebetelpa ir susigrūda. 

Vaikai turėtų valgyti kuo daugiau kieto maisto. Kietas maistas stiprina sąkandį ir lemia geresnį žandikaulių vystymąsi. Kuo minkštesnis maistas, tuo tikėtina bus kreivesni dantys. Taip pat reikėtų riboti produktus, turinčius daug cukraus. 

Dantis vaikams turėtų valyti tėvai, iki kol jiems sueis 8-10 metų. Jie dar neturi pakankamų įgūdžių kruopščiai to atlikti patys. 

Stebėti ar jūsų vaikas nekiša liežuvio tarp priekinių dantų, ilgą laiką nebūna prikandęs lūpos, nečiulpia piršto. 

Kuo vaikas yra jaunesnis, tuo gydymas yra paprastesnis, greitesnis ir pigesnis. Vaikai turi minkštesnį ir elastingesnį žandikaulių kaulą, todėl dantų judėjimas vyksta greičiau, lyginant su suaugusiais. 

Susisiekti ir užsiregistruoti konsultacijai galite:

  • Internetu siloklinika.lt
  • Telefonu +370 673 06 260
  • Adresas J. Biliūno g. 7, Anykščiai  

Užs. Nr. 2647.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video