Abiturientams artėja metas rinktis: „Karjeros mugė“ gimnazijoje (foto) (0)

Publikuota: 2023-03-27 Kategorija: Švietimas
Abiturientams artėja metas rinktis: „Karjeros mugė“ gimnazijoje (foto)
Miglė Dambrauskaitė / „Karjeros mugė“ prasidėjo muzikiniu sveikinimu.

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bendruomenė praėjusią savaitę organizavo tradicinę „Karjeros mugę“. Ne, jos metu nieko įsigyti negalima, bet galima susipažinti su aukštųjų ir profesinių mokyklų siūlomomis studijų programomis. Gimnazijos „Romuvos“ padalinyje šurmuliavo gimnazistai iš viso rajono: klausė, domėjosi, rinkosi...

Atvyksta į rajoną

Anksčiau, artėjant egzaminams, vyresniųjų klasių moksleiviai būdavo vežami į „Karjeros muges“ didmiesčiuose arba vykdavo tiesiai į pasirinktas aukštąsias mokyklas, universitetus, kolegijas. Tačiau tai kainuodavo tiek piniginių lėšų, teik laiko. Kur kas tikslingiau tapo aukštųjų mokyklų atstovus pasikviesti atvykti į Rokiškį.

Tad šį kartą, išsibarstę po gausybę kabinetų, išrikiavę reklaminius stendus koridoriuose, rinktis jų siūlomas mokymų programas kvietė: Mykolo Riomerio, Vilniaus Gedimino technikos, Vytauto Didžiojo, Lietuvos sporto bei Sveikatos mokslų universitetai. 

Siūlė išbandyti

Čia pat studijuoti pas juos siūlė ir kolegijos: Kauno ir Kauno technikos, Panevėžio, Utenos kolegijos, aukštųjų technologijų įmonė „Teltonika“, veiklą pristatė UAB „Continental Automotive Lithuania“ atstovai. Patinkančių specialybių pasidairyti arčiau – Rokiškyje – kvietė ir Rokiškio profesinio rengimo mokymo centras.

Apie policijos pareigūno profesiją, reikalavimus, norint juo tapti bei karjeros perspektyvas kalbėjo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jolita Baltrūnienė, Rokiškio karo prievolės komplektavimo poskyrio savanoriai siūlė išbandyti kario „duoną“.  

Tačiau norus ir svajones dar stipriai gali pakoreguoti laukianti egzaminų sesija. Rokiškio rajone brandos egzaminus šį pavasarį laikys 232 abiturientai. Valstybinius brandos egzaminus jei pasirinko taip: Lietuvių kalbos ir literatūros – 183; užsienio kalbos (anglų) – 163; istorijos – 85; matematikos – 176; biologijos – 70; chemijos – 34; fizikos – 34; informacinių technologijų – 23; geografijos – 45; užsienio kalbos (rusų) – 9.

Pristatė sėkmės istorijas

Gimnazistai buvo kviečiami išklausyti ir kraštiečių sėkmės istorijų. Patirtimi dalijosi gydytoja-psichiatrė Vilija Chadyšaitė-Navickienė, Skemų socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Greta Giriūnaitė-Žilėnienė, UAB „Egidijaus baldai“ įkūrėjas Egidijus Šmagoris, Lašų Žemės ūkio bendrovės (ŽUB) inžinierius Mantas Kazlauskas.

Iš Onuškio (Juodupės sen.) kilęs specialistas sakė, specialiai nieko nesiruošęs: „Bandysiu suvilioti juos, tiesiog, pasakodamas savo patirtį. Inžinerija – įdomus mokslas. Ir net žemės ūkyje. Nors daugeliui dar atrodo, kad jei žemės ūkis, tai dirbam su arkliais ir plūgais... Tačiau žemės ūkis, technologijos, stipriai pažengusios į priekį. Mes lygiai taip pat dirbame dronais, apie autonominius ar pilnai kompiuterizuotus traktorius, kombainus aš jau net nebekalbu. Darbas žemės ūkyje, inžinerija žemės ūkyje – vertas dėmesio mokslas“.

Prisiminė pradžią

O paties M. Kazlausko sėkmės istorija prasidėjo Lašų ŽŪM ir vis dar tęsiasi. Po keleto vasaros sezonų užsienyje, vyras kreipėsi į Lašų bendrovės direktorių a. a. Zenoną Akramavičių ir sulaukė jo dėmesio.

„Dabar net pačiam keista, kaip paprastai viskas vyko. Nuėjau, priėmė mane lyg seną pažįstamą – labai šiltai ir maloniai. Buvo ruduo, darbų sezonas jau buvo pasibaigęs, tad pasiūlė man ateiti pavasarį. Aš nieko nesitikėjau, bet kvietimo nepamiršau. Nuėjau pavasarį. Direktorius šiek tiek nustebo, gal negalvojo, kad grįšiu. Ir gavau darbą. Aišku, ne iš karto „šoviau į aukštumas“. Esu „perėjęs“ visas grandis – nuo žemiausios – kol atsidūriau ten, kur esu dabar. Ir iš tikrųjų visiems to linkėčiau. Nes gauni tokį žinių bagažą, kokio niekas tavęs niekur neišmokys“, – darbo pradžią prisiminė inžinierius M. Kazlauskas.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video