Augina geriausius: ekonomikos ir verslo žinių konkurse – RPMC mokinių triumfas (0)

Publikuota: 2024-01-26 Kategorija: Švietimas
Augina geriausius: ekonomikos ir verslo žinių konkurse – RPMC mokinių triumfas
RPMC archyvo nuotr. / Ekonomistų komanda iš RPMC.

Lyderiaujanti Panevėžio regiono Rokiškio profesinio mokymo centro bendruomenė į savo pergalių sąskaitą įrašė dar vieną pasiekimą: du centro moksleiviai Rasa Stankevičienė ir Tomas Meilus, nugalėjo tarptautiniame konkurse.

Rinkosi būsimieji ekonomistai

Ketvirtadienį (sausio 25 d.) Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje vyko tarptautinis profesinių mokyklų mokinių ekonomikos ir verslo žinių konkursas „Verslo žinios karjeros sėkmei 10“. Dešimtus metus organizuojamo reginio tikslas – ugdyti mokinių verslumą, iniciatyvumą, gilinti ekonomikos ir verslo žinias.

Šiais metais konkurse dalyvavo 17 komandų iš skirtingų profesinio mokymo centrų: 5 iš Latvijos ir 12 iš Lietuvos.

Pasak mokinius konkursui ruošusios vienos iš pedagogių, apskaitos profesijos mokytojos metodininkės Astos Mikulionienės, iš viso buvo 34 mokiniai. Rokiškiui atstovavo apskaitininko modulinės profesinio mokymo programos mokiniai: R. Stankevičienė ir T. Meilus.

Pasirodė puikiai

Po du atsitiktine tvarka į komandas sugrupuoti konkurso dalyviai varžėsi 5-ose skirtingose užduotyse: atliko „Marketingo“ ir loginę-kūrybinę užduotį „Ateities verslas“, jėgas išbandė „Protų mūšio“ bei „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ žaidimuose.

Pasak A. Mikulioninės, šias užduotis konkursui rengė ne organizatoriai, o Valstybinės institucijos: Valstybinė mokesčių inspekcija, „Sodra“ ir kitos. O vertino, taip pat, ekspertai: ūkininkai, verslininkai, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro socialiniai partneriai.

RPMC mokiniai konkurse demonstravo puikias žinias. Anot pašnekovės, didžiausias iššūkis buvo užduotis „Ateities verslas“, kurioje varžėsi tik 5 komandos: reikėjo „kurti“ bendrovę ir pristatyti verslo planą. Čia buvo sugalvotas „Sraigių kremas“.

Visada su prizais

RPMC moksleiviai šiame konkurse dalyvauja jau 10 metų – nuo pat jo pradžios. A. Mikulionienė juokėsi, kad Biržų krašto atstovai pastaruosius keletą metų rokiškėnus vis palydi fraze: „Atvažiavo Rokiškis ir vėl visus prizus išsiveš“.

Ne išimtis buvo ir jubiliejinis, 10-asis konkursas – susumavus rezultatus RPMC mokiniai pripažinti geriausiais.

Mokinius konkursui paruošė: apskaitos profesijos mokytojos metodininkės Jūratė Šaučiūnienė ir A. Mikulionienė bei vyr. profesijos mokytoja Vida Bugailiškienė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video