Dešimtą kartą startavęs ES projektas „Atgal į mokyklą“ pasiekė Juodupės gimnaziją (0)

Publikuota: 2022-05-12 Kategorija: Švietimas
Dešimtą kartą startavęs ES projektas „Atgal į mokyklą“ pasiekė Juodupės gimnaziją
Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos nuotr. / Dešimtą kartą startavęs ES projektas „Atgal į mokyklą“ pasiekė Juodupės gimnaziją

Rokiškio rajono Juodupės gimnazija yra projekto „Atgal į mokyklą“ dalyvė. Šiais metais dalyvauti projekte išreiškė norą daugiau nei 160 mokyklų iš visos Lietuvos – iniciatyva pasiekė arba pasieks daugiau nei 3 tūkstančius mokinių. Tai projektas, kurį nuo 2013 m. kasmet įgyvendina LR URM bendradarbiaudama su kitomis valstybės institucijomis.
 
„Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas projektas, kurį jau 10 metų įgyvendina Užsienio reikalų ministerija. Šios iniciatyvos metu diplomatai ir kiti valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda pamoką apie Europos Sąjungą (ES).
 
Taip vienai dienai jie tampa mokytojais, galinčiais jums smagiai ir įdomiai papasakoti, kas yra ES, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, kokios svarbiausios ES aktualijos.
 
Tokio tikslo vedina gegužės 10 dieną gimnazijoje lankėsi viešnia - LR Užsienio reikalų ministerijos Strateginio valdymo ir analizės departamento direktorė Lina Rukštelienė ir jos jaunoji kolegė Aušra.
 
Pamokos metu mokiniai  supažindinti ne tik su šių dienų URM aktualijomis, kalbėta konkrečiomis temomis apie Ukrainos narystę ES, apie Lietuvos - Kinijos - Taivano santykius.
 
Bandyta aiškintis apie „persona non grata“ (lot. nepageidaujamas asmuo) statusą Lietuvos diplomatų tarpe.
 
Jaunoji atstovė paragino mokinius mokytis užsienio kalbų, nes posakis „moki žodį, žinai kelią“ tikrai realybėje atveria plačius kelius. 
 
Istorijos mokytoja ekspertė Rima Šimėnienė
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video