Eglutės įžiebimą Prezidentūroje stebėjo pradinukai iš Rokiškio (0)

Publikuota: 2023-11-30 Kategorija: Švietimas
Eglutės įžiebimą Prezidentūroje stebėjo pradinukai iš Rokiškio
Pagrindinės mokyklos archyvo nuotr. / Rokiškio atstovai kartu su Prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene

Savaitės pradžioje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje buvo įžiebta eglė. Tradiciškai, ją papuošė iš visos šalies „suskridę“ gyventojų kurti žaisliukai: nerti angelai ir iš medžiagų pagaminti angelo sparnai. Ceremonijoje dalyvavo Rokiškio pagrindinės mokyklos ir Senamiesčio progimnazijos atstovai.

Įspūdis visam gyvenimui

Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė pagrindinę Prezidentūros Kalėdų eglę įžiebė kartu su 360 vaikų, atvykusių iš įvairių Lietuvos savivaldybių. Jų minioje – penki vaikai iš Rokiškio.

Pagrindinės mokyklos direktorė Renata Andriūnienė sakė, kad į sostinę vyko antrokė Viltė kartu su mokytoja Danguole.

„Visų šalies rajonų ugdymo įstaigos gavo kvietimus iš Prezidentūros. Buvo kviečiami 8-12 metų vaikai, o mes tuo metu turėjome tik vieną Viltę, kuri galėjo keliauti. Būtume vežę ir daugiau, bet jie – serga. Mūsų mokiniai angeliukų neruošė, nenėrė. Mes užsiimame kitokia veikla – daugiau piešiam“, – sakė direktorė.

Visgi, įstaigos vadovė pasidžiaugė, kad Prezidentūroje apsilankiusi antrokė buvo labai patenkinta išvyka: „Įspūdis vaikui tikrai išliks visą gyvenimą. Prezidentas rokiškėnus pakalbino, padėkojo, kad tokį ilgą kelią sukorė ir atvyko“.

Pasidžiaugti pramoga

Iš Senamiesčio progimnazijos į eglės įžiebimo ceremoniją Prezidentūroje vyko keturi moksleiviai, o juos lydėjo mokytoja Rasa.

Paklausta, ar progimnazijos bendruomenė vežė siuntinį Prezidentūros atstovams – nertų angeliukų – mokytoja paaiškino, jog papuošimai ruošiami pagal instrukcijas, iš specialių medžiagų ir tai – vaikams ganėtinai sudėtingas darbas.

„Mes progimnazijoje nedarėme. Ten nenuveši bet kokių. Gal juos vyresni vaikai gamina, arba tautodailininkai, nes yra specifiniai reikalavimai. Mes tik perdavėme Kavoliškio atstovų pagamintus angelėlius. O mūsų progimnazijos vaikai vyko tik į eglės įžiebimo šventę“, – kalbėjo mokytoja.

Išvykai į sostinę progimnazijos pedagogai atrinko geriausius mokinius. 

Dovanos ir lauktuvės

Vaikai ne tik stebėjo eglutės įžiebimą, bet ir pamatė Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro spektaklį bei gavo dovanų iš paties Prezidento rankų: po rinkinį saldainių ir pasirinktą kamuolį.

Pasak pedagogės, pirmą kartą į renginį nuvykę Senamiesčio progimnazijos moksleiviai buvo sužavėti renginio: „Iš kiekvienos savivaldybės važiavo vos po keletą mokinių, bet ten, Prezidentūroje, jų susirinko tiek daug, kad vos tilpo didžiojoje salėje. Mums garbė, kad pasisekė sudalyvauti“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video