Įgyvendintas projektas „Mokausi būti laimingas“ (0)

Publikuota: 2022-11-21 Kategorija: Švietimas
Įgyvendintas projektas „Mokausi būti laimingas“
Organizatorių nuotr. / vaikai

2022 m. Rokiškio  lopšelyje-darželyje „Varpelis“ buvo įgyvendinamas ilgalaikis visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamas projektas „Mokausi būti laimingas“, kurio tikslas - bendradarbiaujant visai lopšelio-darželio bendruomenei, stiprinti savo emocinę sveikatą, ieškoti efektyvių, patrauklių sveikatos stiprinimo galimybių.

Padedant socialiniam partneriui - Rokiškio sveikatos biuro specialistui, projekto įgyvendinimo laikotarpiu vyko  įdomūs renginiai, kurių metu vaikai ugdėsi pozityvaus mąstymo, savivertės, susipažino su emocijų ir jausmų darnos reikšme sveikatai ir fizinei gerovei. Papildytas sensorinis kabinetas įvairiomis priemonėmis, skatinančiomis bendruomenės narių nusiraminimą, atsipalaidavimą, savireguliaciją, dalyvaujant įvairiausiose fizinio aktyvumo veiklose, laikytasi aktyvaus ir ramaus poilsio ritmo.

Projekto vykdymo metu numatytos veiklos buvo suskirstytos į penkias sritis.

Emocijos ir aš. Rugsėjo mėnesį  visuomenės sveikatos specialistė vykdė streso ir sunkių emocijų  valdymo praktinius užsiėmimus grupėse. Panaudojant „Mindful" labirintų lenteles vaikai mokėsi valdyti emocijas ir lavino dėmesingumą atliekant kvėpavimo pratimus. Edukacinės veiklos „Piktuko nuotykiai“  metu žiūrėjome filmukus „Mano emocijos“. Atliko praktines užduotėles, kaip reikia valdyti pyktį ir baimę, keliavome „šypsenėlių keliu“.

Multisensorinė erdvė buvo praturtinta naujomis priemonėmis „Šviečiantys akmenukai”, Akmenukų pagalba vaikai mokėsi įvardinti kiekvienos spalvos sukeliamą emociją, nuotaiką.  Įsigyti puikūs pojūčių lavinimo žaidimai „Small Foot”. Žaisdami vaikai lavino lietimo pojūčius. Įkišę rankytes į rankoves ir nematydami daikto, jį apčiupinėję turėjo atspėti kas ten ir apibūdinti, pvz. kietas, minkštas, švelnus, šiurkštus, šiltas, šaltas ir pan. Į grupes atkeliavo ir triukšmo lygio matuokliai-šviesoforai. Ugdytiniai susidomėjo nauju daiktu, jį tyrinėjo, kol galiausiai nuo garsių vaikų emocijų užsidegė šviesoforo raudona šviesa ir pasigirdo sirena įspėjanti, kad grupėje per daug triukšmo. Tai jiems tapo lyg eksperimentas, kurio metu vaikai suvokė, jog garsiai šnekant ar žaidžiant, šviesoforas pradeda reaguoti ir įspėja apie žalingą triukšmo lygį. Triukšmo matuoklis mokė vaikučius atskirti žalingą triukšmo lygį nuo leidžiamo. Vaikai patys sugalvojo rodomuosius simbolius girdimam triukšmui ir puikiai juos pritaiko praktikoje.

  

Edukacinės veiklos „Ar svarbus pietų miegas“ metu, aptarėme su vaikais dienos miego svarbą. Su vaikais nutarėme, kad be kokybiško poilsio nesijausime žvalūs ir gerai pailsėję. Prieš miegą skaitoma pasaka „Apie lapiuką, kuris į darželį nenorėjo“ padėjo vaikams nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Judėjimo galios veikloms įgyvendinti buvo organizuojami jogos užsiėmimai „Žaidiminė vaikų joga“.  Jogos metu susėdę ant kilimo vaikai imitavo įvairius gyvūnų judesius,, mokėsi atsipalaiduoti, išlaikyti koncentraciją, atlikti kvėpavimo ir įvairius tempimo pratimus. Rytinėse mankštose dalyvavo lopšelio-darželio bendruomenė. Mankštos atliktos su įvairiomis priemonėmis, smagia muzika ir gera nuotaika. Saulėtomis rudens dienomis vyko šokių savaitė „Šok su manimi“, kurios metu bendruomenė aktyviai judėjo..

Muzikos galia. Edukacinės – praktinės veiklos metu „Paslaptingi muzikos garsai” vaikai susipažino ir praktikavo atpalaiduojančios muzikos poveikį ją klausant. Tai įtakojo tiek psichologinę, tiek fiziologinę vaiko sveikatą aktyvinant kognityvines reakcijas, emocijas ir socialinę sąveiką.

Projekto koordinatorė lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorė Sigita Baranovskienė.

Veiklas organizavo ir vedė sveikatą stiprinanti darbo grupė: visuomenės sveikatos  specialistė Agafija Kartenienė, IPU mokytojos: Nida Šaparnienė, Nijolė Skukauskienė, Viktorija Liachovičiūtė, judesio korekcijos mokytojos Rasa Tūskaitė ir Miglė Večerskienė, meninio ugdymo mokytoja Inga Šablinskienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video