Įteikti švietimo lyderių magistro diplomai ugdymo įstaigų vadovėms Vilmai Steputaitienei ir Jolitai Žaliauskienei (0)

Publikuota: 2022-06-25 Kategorija: Švietimas
Įteikti švietimo lyderių magistro diplomai ugdymo įstaigų vadovėms Vilmai Steputaitienei ir Jolitai Žaliauskienei
Vilmos Steputaitienės asmeninio albumo nuotr. / Diplomų įteikimo šventėje

Birželio 22 d. įteikti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistro diplomai dviem naujoms švietimo lyderėms Vilmai Steputaitienei (Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktorei) ir Jolitai Žaliauskienei (Rokiškio lopšelio - darželio „Nykštukas" direktorei). Jų pasveikinti į iškilmingą ceremoniją atvyko Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas. Moterys įgijo ne tik diplomus, bet ir reikiamų vadybos bei lyderystės kompetencijų, dalyvaudamos Rokiškio rajono savivaldybės, AB „Rokiškio sūris" ir UAB „Rokiškio mėsinė" projekte „Švietimo lyderystė“, skatinančiame švietimo specialistus siekti švietimo lyderystės magistro laipsnio ISM universitete. Kiekviena susitarimo šalis skiria tokią pačią sumą stipendijai gauti, kuri priklauso nuo esamos studijų kainos. Pakalbinome naujas švietimo lyderes bei merą R. Godeliauską, ką duoda mokymasis ISM universitete.

Meras Ramūnas Godeliauskas: „Geriausia investicija – mokslas ir galimybė nuolatos tobulėti“

- Kada šis projektas pradėtas vykdyti?

- Rokiškio rajono savivaldybė 2020 m. pasirašė susitarimą su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu dėl bendradarbiavimo įgyvendinant programą „Švietimo lyderystė“.

- Koks šio projekto tikslas?

- ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto „Švietimo lyderystės“ programos tikslas: tobulinti švietimo vadybos lyderių vadybines lyderystės kompetencijas, ugdyti švietimo įstaigų vadovus, gebančius inicijuoti ir vadovauti švietimo kaitai, kurti ir įgyvendinti švietimo misiją įvairaus tipo ugdymo įstaigose ir organizacijose. Stipresnės kompetencijos mokyklų vadovai – stipresnės mokyklos. Rokiškis – ne išimtis. Rasti mokyklų vadovus tampa vis sudėtingiau. Tikimės, kad „Švietimo lyderystės” studijos, paruoš aukščiausio lygio profesionalus ir ženkliai prisidės prie pokyčių rajono švietimo sistemoje įgyvendinimo bei kels besimokančiųjų kompetencijas tarp švietimo sistemoje dirbančių žmonių. Manau, kad geriausia investicija – mokslas ir galimybė nuolatos tobulėti.

Universitetas nuolat informuoja Rokiškio rajono savivaldybę apie vykstančius Programos ar su Programa susijusius renginius tokius, kaip: susitikimai su Programos dalyviais, studentų diplomų teikimo šventės, įvairios nemokamos paskaitos švietimo bendruomenėms ir kt.

Išugdytos kompetencijos leis pasiekti kokybinių pokyčių bei visapusiškų lyderystės raiškos švietimo kontekste rezultatų. Švietimo įstaigos, kurių vadovai sukuria sąlygas stipriai lyderystės raiškai bendruomenėse pasiekia aukštesnę mokymo kokybę ir įneša didesnį indėlį į švietimo įstaigos misijos įgyvendinimą.

- Kokie dar trys švietimo darbuotojai siekia magistro laipsnio?

- Inga Vagonė (Juozo Tumo Vaižganto gimnazija), Robertas Afanasjevas (Kamajų Antano Strazdo gimnazija) bei Galina Markovienė (Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykla).

Rokiškio lopšelio - darželio „Nykštukas" direktorė Jolita Žaliauskienė: „Norėjosi naujų idėjų“

- Kiek laiko truko studijos?

- Studijos truko nuo 2020 m. rugsėjo iki 2022 m. vasario mėnesio. Birželio 22 d. vyko tik diplomų įteikimo šventė

- Ko iš jų tikėjotės? 

- Apie šveitimo lyderystės studijas buvau girdėjusi iš kolegų. Nusprendusi studijuoti, tikėjau, kad tai yra puiki galimybė įgyti naujų žinių ir jas taikyti praktikoje. Lopšeliui - darželiui „Nykštukas“ vadovauju nuo 2016 metų, tad jau norėjosi naujų idėjų.

- Ar lūkesčiai išsipildė?

- Taip

- Kas paskatino studijuoti?

- Asmeninis noras. Visada norsi naujų žinių, naujų patirčių, įžvalgų ir bendravimo su kolegomis, taip pat ieškančiais geriausių lyderystės sprendimų.

- Kokias silpnąsias ir stipriąsias savo puses (tiek asmenines, tiek kaip vadovė) pastebėjote studijų metu?

- Šituos pamąstymus norėčiau palikti sau. Manau, tai – asmeniška.  

- Kaip manote, kaip šios studijos padės tolimesniame darbe?

- Mano magistro baigiamojo darbo tema buvo „Lyderio vaidmuo plėtojant pasidalytąją lyderystę ikimokyklinio ugdymo organizacijoje“ Ši lyderystės kryptis mane žavėjo ir iki šiol žavi. Lyderystė negali būti vieno vadovo kelias. Lyderystė turi būti galimybė kiekvienam bendruomenės nariui būti lyderiu. Vadovas – lyderis, plėtodamas glaudžius bendruomeniškus santykius, skatina dalinimosi kultūrą, tuo pačiu stiprina pačią organizacijos kultūrą. Norėčiau dar labiau sustiprinti  bendruomenės narių lyderystę, paskatinti darbuotojus aktyviau siūlyti ir įgyvendinti savo idėjas.

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktorė Vilma Steputaitienė: „Diplomas rankose – tai ne pabaiga, bet pradžia“

- Kiek laiko truko studijos?

- Studijos truko 1.5 metų. 

- Ko iš jų tikėjotės?

- Kadangi buvau tik pradėjusi eiti muzikos mokyklos vadovo pareigas, tikėjausi asmeninio ir profesinio tobulėjimo „pradmenų". 

- Ar lūkesčiai išsipildė?

- Lūkesčiai išsipildė su kaupu: gavau ne tik „pradmenis“.  Studijos, paremtos šiuolaikiškiausiomis ir moderniausiomis mokymo(si) metodikomis, suteikė galimybę  ne tik stiprinti vadybines žinias bei įgūdžius, bet leido užmegzti ryšius su kitais švietimo įstaigų lyderiais, profesionalais bei semtis gerų patirčių  iš Lietuvos ir užsienio mokyklų.

- Kas paskatino studijuoti?

- Studijuoti ISM buvo mano daugelio metų svajonė... Todėl, kai savivaldybė pradėjo bendradarbiauti su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu ir buvo paskelbtas konkursas į „Švietimo lyderystės” programą nutariau jame dalyvauti. Labai džiaugiuosi, kad pasisekė. Esu labai dėkinga už šią galimybę studijuoti Rokiškio rajono savivaldybei,  „Rokiškio sūriui“ ir „Rokiškio mėsinei“ bei merui Ramūnui Godeliauskui už pasitikėjimą ir geranoriškumą.

- Kokias silpnąsias ir stipriąsias savo puses (tiek asmenines, tiek kaip vadovė) pastebėjote studijų metu?

- Apie stipriąsias ir silpnąsias puses reikėtų paklausti  muzikos mokyklos bendruomenės narių - jie jas geriausiai įvardintų. Silpnybių ir stiprybių turime visi - tiek vadovai, tiek mokytojai ar mokiniai. Tobulėti visada yra kur - toks žmogaus gyvenimo tikslas. 

- Kaip manote, kaip šios studijos padės tolimesniame darbe?

- Didžiuojuosi ir džiaugiuosi muzikos mokyklos mokytojais, kurie yra aktyvūs, imlūs, ypatingai mylintys savo darbą ir mokyklą profesionalai. Žvelgiant į ateitį  kartu su visa bendruomene, ieškome naujų kelių ir būdų kaip BŪTI šiame nuolat besikeičiančiame pasaulyje, o mokyklos vadovas nuolat turi mokytis ir tobulėti. Kaip teikdamas diplomus sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas, diplomas rankose – tai ne pabaiga, bet pradžia... 

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 metais, yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjai – Norvegijos vadybos institutas BI, pripažįstamas vienu didžiausių ir geriausių verslo universitetų Europoje, ir Innovation Norway (Norvegijos pramonės ir regioninės plėtros fondas). Neoficialiais duomenimis, ugdymo įstaigų vadovių pusantrų metų studijos kainavo apie 4500 Eur.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video