JAU: emocinių svertų neišgirdo – gimnazijos būstine nuo 2024 m tampa „Romuvos“ padalinys (foto) (0)

Publikuota: 2023-03-31 Kategorija: Švietimas
JAU: emocinių svertų neišgirdo – gimnazijos būstine nuo 2024 m tampa „Romuvos“ padalinys (foto)
Miglė Dambrauskaitė / Romuviečiai: Matas Paukšta, Liucija Antanavičiūtė ir mokinių prezidentas Kristupas Staigis džiaugėsi sprendimu, nes jis – logiškas.

Sunku nusakyti Rokiškio rajono savivaldybės penktadienio tarybos posėdyje tvyrojusios įtampos mąstą. „Greituoju būdu“ tvirtinamų klausimų tempas net valandai sustojo svarstant Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos jungimo ir „sukėlimo“ į vienas patalpas klausimą. Po kalbų, išsisakymų ir pasisakymų, santykiu: 14 – „Už“, 2 – „Prieš“ (3 tarybos nariai susilaikė), buvo priimtas sprendimo projektas, kuriuo remiantis gimnazijos būstine nuo 2024 m. tampa Taikos g. 17 esantis „Romuvos“ padalinio pastatas. Čia nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. mokysis visi gimnazistai.

Paskutinioji laida

2024 m. rugsėjo 1-osios šventę J. Tumo-Vaižganto gimnazijos Senuosiuose rūmuose jau švęs Rokiškio Senamiesčio progimnazijos moksleiviai, o kitą pavasarį Senuosiuose rūmuose gimnaziją baigs 100-oji abiturientų laida. Ir kol kas – paskutinė. 

Opus, skaudus ir jau mėnesį visuomenę bei gimnazijos bendruomenę skaldantis klausimas ir posėdyje nebuvo išnagrinėtas ramiai. Nors emocijos buvo tramdomos, norinčiųjų išreikšti savo poziciją atsirado ne tik tarybos narių gretose. Pasisakyti šiuo klausimu posėdyje užsiregistravo abiejų padalinių mokinių seimo atstovai bei Senųjų rūmų alumni atstovaujanti Neda Letukytė.

Pastaroji, kreipdamasi į tarybos narius, skatino prisiminti, kas yra demokratija ir šiuo klausimu išklausyti visuomenės nuomonės, atsižvelgti į Vilniaus Rokiškėnų kreipimąsi ir išdėstytus faktus.

Panašiai kalbėjo ir Senųjų rūmų atstovas Pijus Raugalė, primindamas pažadą neforsuoti klausimo ir dar kartą akcentuodamas faktą, jog Senųjų rūmų moksleiviai bei jų tėveliai nebuvo išklausyti, nebuvo apklausti, buvo tik informuoti – „pastatyti prieš faktą“. Moksleiviai prašė klausimą svarstyti, bent jau kitame posėdyje, sudarant galimybę dar kartą išdiskutuoti visus variantus.

Kalbėti buvo pasiruošę ir „Romuvos“ padalinio mokinių seimo atstovai, tačiau atėjus jų eilei pasisakyti, mokinių prezidentas Kristupas Staigis tribūnoje pasakė, kad ... kaip prezidentas, susilaiko nuo pasisakymų.

Pasibaigus posėdžiui paklaustas, kodėl taip nusprendė, moksleivis atsakė: „Mūsų pasiruoštus argumentus išsakė gimnazijos direktorė, skyriaus vedėjas. Nemačiau reikalo to paties kartoti. Kartais geriau protingai patylėti, nei kalbėti dėl kalbėjimo“.  

Siūlymui nepritarė

Lygiai tokį pat prašymą turėjo ir keletas tarybos narių. Gintaras Girštautas pagarsino kolegų: Jūratės Masteikienės, Algio Čepulio, Irmanto Tarvydžio ir Virginijaus Lukošiūnio kreipimąsi šio klausimo sprendimą atidėti organizuojant rajono visuomenės apklausą, gal net balsavimą. Tačiau atsakydamas į šį kreipimąsi rajono meras R. Godeliauskas tik priminė įstatymus, kuriais remiantis visa tai buvo galima inicijuoti ir atlikti jau prieš mėnesį: „Deja, girdžiu tik kalbas, bet jokių realių veiksmų nemačiau ir nematau. Klausimo į kitą posėdį nekelsime. Kviečiu balsuoti“.

Iš salės skriejo Linos Meilutės-Datkūnienės prašymas: „Nesvarbu, koks bus sprendimas, prašau mero, skyriaus vedėjo, išorinės pagalbos gimnazijos bendruomenei. Mokytojams. Mokiniams. Gal net ne mūsų savivaldybės specialistų. Nes dabar bendruomenė yra labai susiskaldžiusi...“

Paaiškėjus balsavimo rezultatams, taryba padarė pertrauką emocijoms aprimti.

Po balsavimo gimnazijos direktorės Rasos Pranckūnienės akyse matėsi atokvėpis: „Šis klausimas man, kaip dirbančiai dar tik pusė metų, buvo tikrai sunkus. Džiaugiuosi, kad viskas sprendžiasi, kad judame į priekį. Pirmadienį laukia vertinimų pradžia, tad norisi, jog pedagogai ir mokiniai susikoncentruotų į šį klausimą. Kad jų nebetrikdytų pašalinės mintys“.

Paklausta apie gimnazijos pavadinimo išsaugojimą ar keitimą, direktorė sakė norinti sudaryti darbo grupę šio klausimo sprendimui. O grupės vadove matytų Senųjų rūmų direktorės pavaduotoją Jolantą Juodinytę.

 

Visą straipsnį skaitykite balandžio 4 d., antradienio, „Rokiškio Sirena“ numeryje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video