Jaunieji Rokiškio J. Tūbelio lyderiai žengia į ateitį (0)

Publikuota: 2026-02-10 Kategorija: Švietimas
Jaunieji Rokiškio J. Tūbelio lyderiai žengia į ateitį
Asmeninio archyvo nuotr. / Jaunoji lyderių karta

Vasario 9 d. Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje įvyko trečiasis susitikimų ciklo „Dialogai su lyderiais mokyklos ateičiai“ užsiėmimas. Jaunųjų 4-8 klasių mokinių lyderystės kompetencijas ugdantys užsiėmimai skirti ne tik supažindinti su svarbiausiomis savybėmis, bet kartu skatinti bendruomeniškumą, atsakomybę ir bendradarbiavimą.

Mokiniams surengtos įvairios patyriminės komandinės veiklos, pritaikytos pagal jų amžių: jaunesniųjų klasių mokiniai lyderystės pagrindus stiprino žaidybinių ir kūrybinių užduočių metu, o vyresnieji gilinosi į lyderio vaidmenį bendruomenėje, diskutavo apie iniciatyvą, atsakomybę ir gebėjimą telkti kitus. Visi kartu jie atliko smagias užduotis: „Komanda – viena kryptis“, „Lyderis grupėje“, „Susitarimų ratas“ bei „Balionų bokštas“.

Veiklos skatino mokinius mokytis dirbti komandoje, tačiau pasiskirsčius vaidmenimis, taip pat buvo svarbu rasti būdus, kaip priimti visiems tinkamus sprendimus. Svarbiausia užsiėmimų dalimi tapo susitikimo potyrių refleksija: mokiniai dalijosi savo įžvalgomis ir pastebėjimais apie tai, kas padeda komandai sėkmingai veikti ir kaip žmogaus lyderystė pasireiškia kasdienybėje.

Užsiėmimus vedė progimnazijos mokytojai–lyderiai: Žaneta Motuzienė, Sonata Stoškuvienė ir Vismantė Griškevičienė.

Progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas pabrėžė, kad jaunųjų mokyklos lyderių įsitraukimas yra labai svarbus visame progimnazijos bendruomenės gyvenime ir veiklose: „Jie drąsiai reiškia savo idėjas ir geba dirbti komandose. Tokie susitikimai stiprina mokinių savivaldą, formuoja aktyvią, iniciatyvią mokinių bendruomenę“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video