Jaunųjų juodupėnų džiaugsmui – išskirtinai jiems skirta erdvė (0)

Publikuota: 2024-02-12 Kategorija: Švietimas
Jaunųjų juodupėnų džiaugsmui – išskirtinai jiems skirta erdvė
RJC nuotr. / Jaunimo erdvės tikslas – saugi ir jauki aplinka, kurioje atėjusieji galėtų dalintis idėjomis, planuoti veiklas ir jas realizuoti.

Jaunuolių užimtumas po pamokų Rokiškyje – labai didelis: neformaliojo ugdymo užsiėmimų pasiūla mieste kur kas gausesnė, nei rajono gyvenvietėse. Rokiškio jaunimo centro specialistų mobilioji komanda bando prablaškyti miestelių gyventojus, tačiau kartas per savaitę yra mažai. Todėl Juodupėje buvo įkurta jaunuolių saviraiškai skirta erdvė.  

Mėnuo naujoje erdvėje

Jaunimo erdvė Juodupėje pradėjo veikti sausio 15 d. Kaip „Rokiškio Sirenai“ dar praėjusių metų rudenį pasakojo Rokiškio jaunimo centro (RJC) mobilaus darbo su jaunimu specialistė Aurelija Urbonienė, poreikis erdvei buvo matomas nuo 2019-ųjų, kai jaunimo darbuotojai pradėjo vykti į rajono miestelius ir ten vykdyti veiklas.

Pasak specialistės, miesteliuose yra nemažai jaunuoliu nuo 14 iki 29 metų: „Todėl kilo mintis, jog jaunimui reikėtų pastovios erdvės, kur kiekvieną dieną būtų darbuotojas, nes atvykimas kartą per savaitę neišpildė poreikio“.

Todėl, kai 2023 m. pavasarį Jaunimo reikalų agentūra organizavo atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo konkursą, RJC mobiliojo darbo komanda pateikė paraišką ir gavo maksimalų – 13 tūkst. eurų finansavimą Jaunimo erdvei Juodupėje įrengti.

Buria minią

Prieš mėnesį atidaryta jaunimo erdvė, adresu Pergalės g. 4 A, dirba 3 kartus per savaitę: antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį. Į ją jaunuoliai renkasi jiems tinkamu laiku po pamokų: nuo 14 val. iki 20 val., o juos čia pasitinka jaunimo darbuotojas Tautvidas.

Pats Tautvidas sako, kad anksčiau teko išbandyti jėgas panašioje veikloje, kai savanoriavo RJC: „Teko dalyvauti jaunimo mainų programose, mokymuose, kur įgijau kompetencijų apie neformalaus ugdymo metodų taikymą darbe su jaunimu. Suburdamas bendraamžių grupes ir vesdamas komandinių įgūdžių ugdymo, savęs pažinimo mokymus, tas žinias pritaikiau. Patiko dirbti su jaunimu. Manau, kad ir su Juodupės jaunimu gerai praleisime laiką“.

Visko po truputį

Pasak jaunimo erdvės „vadovo“, svarbiausia dirbant su jaunimu – sukurti saugią aplinką ir jaukią atmosferą, kurioje atėjusieji galėtų dalintis idėjomis, planuoti veiklas ir jas realizuoti.

„Siekiant plėtoti jaunimo žinias ir įgūdžius, numatyta organizuoti mokymus, sporto turnyrus, edukacines programas, orientacines varžybas, žygius, viktorinas ir kt. O kasdieninės veiklos bus siūlomos ir organizuojamos atsižvelgiant į individualius jaunuolių poreikius. Jaunimui bus sudarytos sąlygos veiklų metu žaisti stalo žaidimus, gauti informaciją, konsultuotis rūpimais klausimais, individualiai pasikalbėti, tiesiog, būti, bendrauti su draugais ir bendraamžiais. Kartą per mėnesį bus organizuojami socialinių įgūdžių užsiėmimai. Susitikimų temos bus suderintos su jaunimu arba pasiūlytos pačių jaunuolių. Sunku viską ir išvardinti“, – šypteli pašnekovas.   

Jaunimo erdvėje laukiami 14-29 m. amžiaus jaunuoliai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video