Komunikacijos pamokos: vaikų šurmulys visame Rokiškio rajone! (foto) (0)
Jeigu spalio 9-osios rytą lankėtės Rokiškio rajono savivaldybėje ir aštuntajame aukšte išgirdote angliškai šaukiant „Ar norėtum vakarienei blynų?“, neišsigąskite, šurmulio įnešė besisvečiuojantys vaikai iš 7 Europos šalių – Olandijos, Vokietijos, Italijos, Graikijos, Švedijos, Rumunijos, Šiaurės Airijos. Jie –tarptautinio KA2 Erasmus+ projekto „Mažieji mokslininkai stato ir kuria Europą“ dalyviai,kurie visą savaitę turi užsiėmimus mokykloje-darželyje „Ąžuoliukas“ bei įvairiose Rokiškio miesto erdvėse ir apsigyveno draugiškose įstaigos auklėtinių šeimose.
Šio vizito pagrindinė tema – komunikacija, todėl ir visos veiklos yra susijusios su bendravimu tarpusavyje, gebėjimu išnaudoti šiuolaikinių komunikacijų priemonių teikiamas galimybes, kaip šiandien viena žinute nesunkiai įmanoma pasiekti globalią auditoriją, pažinimu įvairių komunikacijos kanalų ir būdų.
Dalyviai lankėsi ir Rokiškio krašto muziejuje, kur diskutavo apie įvairias komunikacijos priemones – kokios buvo anksčiau, ir kaip jos pasikeitė šiuolaikiniame pasaulyje. Vaikai buvo išradingi bei be galo kūrybingi, todėl mokytojams pateikė įvairių ir netikėtų užduočių sprendimo būdų. Projekto dalyviai gamino pašto balandžius bei patys juos dekoravo.
Kitą rytą projekto delegacija atvyko į Rokiškio rajono savivaldybę. Dalyvius pasitiko savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas, kuris domėjosi apie šį projektą, kaip Rokiškis atrodo svečių akimis, ką jau spėjo pamatyti ir nuveikti. Vėliau savivaldybės patalpose vyko su greita ir efektyvia komunikacija susijusios veiklos. Vaikai matavo sms žinutės, el. laiško pristatymo greitį skirtingose pastato vietose..
Tačiau komunikacija yra ne tik garsiai ištartas žodis, juk puikiai galima komunikuoti ir nekalbant, naudojant neverbalinį kalbos būdą. Tyliąją komunikaciją išbandė ir projekto dalyviai, kurių dalis ją pritaikė gyvendami šeimose dėl ne itin stiprių anglų kalbos žinių. Vaikai naudojo gestų kalbą, kaip būdą susikalbėti tarpusavyje ir suprasti vienas kitą be žodžių.
Dar viena diena praėjo besisvečiuojant Birutės Dapkienės ūkyje. Atvykusius norėta supažindinti ne tik su mūsų gamta, tačiau nepamiršti, kad komunikacija taipogi vyksta tarp gyvūnų ir gyvūnų ir žmonių.
Laisvalaikiu vaikai galėjo dalyvauti „Robotikos akademijos“ užsiėmimuose, lankėsi neseniai Rokiškyje duris atvėrusiame STEAM centre, margino Liongino Šepkos kūrybos įkvėptus paukštelius dailininkės Astos Keraitės studijoje bei susipažino su rokiškio miestu, kultūra, architektūra ir įvairiomis veiklomis.
Erasmus+ mainų projektas – puiki galimybė vaikams tobulinti savo užsienio kalbos įgūdžius, susipažinti su kitų kultūrų vaikais, jų pomėgiais, gyvenimo būdu ir tuo pačiu praplėsti akiratį.
Spalio 10-osios vakarą visi projekto dalyviai susirinko į Rokiškio krašto muziejų – atsisveikinimo, įspūdžių pasidalijimo, bendrumo vakarą. Mamos, kurių šeimose apsigyveno iš užsienio atvykę vaikai, dalijosi įgyta užsienio kalbos patirtimi, džiaugėsi kūrybingais, drąsiais ir nuoširdžiais vaikais, kurių didžioji dalis vyko į kitą šalį, kitą šeimą vienui vieni pirmą kartą! Ir nors oras nelepino, tačiau linkėjo pažinti ir pamatyti tiek Rokiškio kraštą, tiek Lietuvą dar kartą atvykstant šiltuoju metų lauku. Svečiams koncertavo folkloro ansamblis „Gastauta“, pristatydamas tradicinius lietuvių liaudies instrumentus ir šokius. Koncertinėje programoje dalyvavo ne tik kolektyvas, bet įsitraukė net ir mažiausi projekto dalyviai. Visą vakarą aidėjo vaikų juokas ir muziejaus erdvės buvo sklidinos geriausių tarptautinių emocijų. Projektu dar kartą įrodyta, kad komunikacija įmanoma tarp įvairiausių tautybių ir mažių, pasitelkus įvairias priemones – nuo seniai išbandytų ir žinomų, iki šiuolaikinių technologijų. Penktadienio rytą vaikai leidosi į kelionę namo.
Justina Daščioraitė