Laikas ruoštis mokslo metams – jau priimami prašymai dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmėms (0)

Publikuota: 2023-07-26 Kategorija: Švietimas
Laikas ruoštis mokslo metams – jau priimami prašymai dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmėms
Miglė Dambrauskaitė / Parama mokinio reikmėms įsigyti pernai pasinaudojo daugiau nei 900 rokiškėnų.

Nors moksleivių vasaros atostogos dar tik įpusėjo, tėvai, auginantys mokyklinio amžiaus vaikus, jau turi susirūpinti ateinančiais mokslo metais. Liepą-rugpjūtį Rokiškio rajono savivaldybės specialistai priima prašymus dėl nemokamo maitinimo ateinantiems mokslo metams skyrimo bei paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Gauna be prašymų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, jog nepriklausomai nuo šeimos pajamų ir be atskiro prašymo pateikimo, nemokami pietūs mokykloje skiriami visiems priešmokyklinio amžiaus vaikams, taip pat pirmokams ir antrokams.

Tuo tarpu šeimos, auginančios 3-12 klases lankančius vaikus ir kurių vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 235,5 euro, turi teisę gauti nemokamą maitinimą – pietus ugdymo įstaigoje bei 98 eurų dydžio paramą mokinio reikmenims įsigyti.

Išimties atvejais nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama ir esant didesnėms pajamoms, tačiau vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 314 eurų. Vertinant šeimos pajamas, neįskaitomi vaiko pinigai, dalis su darbo santykiais susijusių pajamų ir dalis nedarbo socialinio draudimo išmokos (priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir šeimos sudėties – nuo 20 iki 40 proc.).

Visą straipsnį skaitykite liepos 28 d., penktadienio, „Rokiškio Sirena“ numeryje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video