Lietuvių kalbos žinias kviečia pasitikrinti rašant Nacionalinį diktantą (0)

Publikuota: 2024-03-10 Kategorija: Švietimas
Lietuvių kalbos žinias kviečia pasitikrinti rašant Nacionalinį diktantą
Rokiškio Sirena nuotr. / Nacionalinio diktanto iniciatyva įgyvendinama jau 14-a metų.

Nuo 2006-ųjų, kai VšĮ Pilietinės minties institutas pirmą kartą pakvietė lietuvius pasitikrinti gimtosios kalbos žinias ir rašyti Nacionalinį diktantą, praėjo jau 14 metų. Kasmet šioje iniciatyvoje dalyvauja apie 30 tūkst. žmonių, gyvenančių tiek Lietuvoje, tiek išsibarsčiusių po pasaulį.

Šiemet norintieji rašyti Nacionalinį diktantą ir dalyvauti konkurse, bursis kovo 15 d., 11 val.

Trys įstaigos rajone

Rokiškėnai Nacionalinį diktantą kviečiami rašyti trijose skirtingose įstaigose: Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje; Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje bei Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji bibliotekoje bei bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje.

Diktantą taip pat galima rašyti namuose: jis bus transliuojamas per LRT radiją bei portale LRT.lt.

Nacionalinis diktantas – tai tarptautiniu mastu vykstantis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Anot jo sumanytojų, tai proga pasitikrinti gimtosios kalbos žodžių rašybos įgūdžius, pasivaržyti. Tačiau visiems dalyviams, tai yra galimybė didžiuotis unikalia lietuvių kalba, o padarius klaidų – išmokti ko nors naujo.

Kiekvieną kartą Nacionaliniam diktantui sukuriamas vis kitas tekstas, nuo kurio priklauso ir diktanto trukmė, tačiau 14-os metų patirtis rodo, kad įprastai diktantas parašomas, maždaug, per 50 minučių.

Diktantą gali rašyti visi, tačiau konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Konkursas

Diktantą rašę dalyviai gali dalyvauti konkurse. Jei diktantas rašomas įstaigoje, lapą su tekstu asmuo turi atiduoti organizatoriams. Jei rašomas namuose ar kitur, diktanto lapą asmuo turi išsiųsti organizatoriams adresu: Nacionalinio diktanto konkursui, AB Lietuvos paštas, J. Balčikonio g. 3, 03500 Vilnius arba atnešti į artimiausią Šiaulių banko skyrių, kur diktantas bus išsiųstas nemokamai.

Svarbu nepamiršti, kad parašytas diktantas turi būti atsiųstas iki kovo 18 d. imtinai.

100-as geriausiai diktantą parašiusių asmenų gegužės mėn. bus kviečiami į Vilnių, į Nacionalinio diktanto finalą. Čia bus išrinkti: raštingiausias moksleivis, suaugusysis ir užsienio lietuvis.

Visas diktanto tekstas ir rašybos bei skyrybos paaiškinimai bus paskelbti puslapiuose diktantas.lt ir www.vlkk.lt

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video