Lopšeliui-darželiui "Varpelis" suteiktas Europos eTwinning mokyklos vardas (foto) (0)

Publikuota: 2018-05-30 Kategorija: Švietimas
Lopšeliui-darželiui

„Europos eTwinning“ mokykla“ ženklelis - tai ne tik asmeninis įvertinimas atskiriems mokytojams už jų sėkmingą veiklą, bet ir pripažinimas visai mokyklos komandai už puikius pasiekimus programoje „eTwinning“. Lietuvos 38 mokyklos pateko į šį sąrašą. Džiaugiamės, kad apdovanotų mokyklų sąraše yra ir mūsų lopšelis-darželis „Varpelis“. Daugelis įstaigos darbuotojų (50 %) įsijungė į eTwinning veiklą, kuri suteikia galimybę tobulėti, bendrauti ir bendradarbiauti su partneriais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, dalintis gerąja patirtimi.

Šiais, 2017-2018 metais mokslo metais, ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ ir „Kiškučių“ grupių vaikai dalyvauja tarptautiniame  projekte "Animals close to us" ("Gyvūnai šalia mūsų"). Jame dalyvauja septynios šalys: Albanija, Bulgarija, Graikija, Lenkija, Serbija, Turkija ir Lietuva. Ugdomųjų veiklų metu, žaisdami,  edukacinėse išvykose ugdytiniaisusipažino su naminiais, laukiniais, namuose auginamais, zoologijos sodo gyvūnais. Vaikai sužinojokaip elgtis, rūpintis gyvūnais, apie jų teikiamą naudą.TwinSpace erdvėje projekto partneriai bendravo tiesiogiai – pristatė vieni kitiems pirštukų žaidimus. Vaikai kartu su tėveliais kūrė istorijas apie augintinius, piešė, gamino žaislus iš antrinių žaliavų, mokėsi dainų, eilėraščių ir žaidimų apie gyvūnus. apdovanotų mokyklų sąrašą Apie vykdytas veiklas buvo sukurtos elektroninės knygos, video filmai, kurie įkelti į eTwinning erdvę.„Kiškučių" grupės vaikai ir auklėtoja Laimutė Lašienėdalyvauja  tarptautiniame projekte„Connect with nature"(„Susiję su gamta"). Šiame projekte dalyvauja partneriai iš Turkijos, Serbijos ir Lietuvos. Projekto tikslas - mokyti vaikus saugoti, tausoti gamtą. Partneriai apsikeitė laiškais. Skype, video konferencijų pagalba bendravo su Turkijos, Serbijos ugdytiniais.

Projekto metu vaikai daugiau sužinojo apie rūšiavimą, vandenį, augalų sėklas, skirtingų šalių kalbas, kultūrą, gamino popierių, mokėsi anglų kalbos žodžių apie gamtą, ugdėsi rūpestį gyvūnais.  Priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su auklėtoja Albina Kaspariene vykdė projektą „Beforejudging me put yourselfinmyshoes (Empathy), (Prieš mane teisdamas apsiauk mano batus), kuriame dalyvavo  trys šalys: Lietuva, Turkija, Italija. Vaikai gali būti labai žiaurūs prieš savo bendraamžius. Empatija – yra raktas įveikti šią problemą. Kiekvienas žmogus yra unikalus ir ypatingas, ir kiekvieną turime priimti tokį koks jis yra. Projekto metu vaikai kortelių pagalba gvildeno įvairias situacijas, ieškojo išeičių, stengėsi suprasti, kas yra empatija. Per pačių sukurtus gerumo akinius, stengėsi įžvelgi draugų empatišką elgesį. Lankėsi Senelių namuose, dovanojo pačių keptas saldžias dovanėles Kalėdų proga, kūrė dėliones. Iš vaikų kurtų atvirukų buvo sukurtas 2018 metų kalendorius.   Kitas projektas vykdomas priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės buvo „Witheightcolorfulactivities, colorfulclasses!“( Klasė su aštuoniomis spalvingomis veiklomis). Jame dalyvavo partneriai iš 11 šalių: Ukrainos, Bulgarijos, Rumunijos, Latvijos, Gruzijos, Lietuvos, Albanijos, Azerbaidžano, Turkijos, Serbijos, Italijos. Projektas apėmė 8 skirtingas temas: dramos, vaikų žaidimų, darbai iš antrinių žaliavų, muzikos, dradužių dizainas, sveika mityba, sportas ir judėjimas, aplinka ir gamta.  Ugdomos vaikų kompetencijos ir įgūdžiai, tokie, kaip grupinis darbas, rankų darbo įgūdžių ugdymas, įgūdžių demonstravimas, kūrybiškumas, bendradarbiavimas. Vaikai projekto metu pristatė partneriams lietuvių liaudies dainas, ratelius, iš antrinių žaliavų gamino žaislus. Prižiūrėjo, tvarkė ne tik savo darželio aplinką, bet ir darbavosi prie Rokiškio ežero. Supažindino su Rokiškio Šepkos parku. Bendravo virtualioje erdvėje, Suteiktas Europos eTwinning mokyklos vardas įpareigoja ir motyvuoja pedagogus tęsti veiklą nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.

Parengė: priešmokyklinio ugdymo pedagogė Albina Kasparienė, ikimokyklinio ugdymo pedagogės Laimutė Lašienė ir Nijolė Skukauskienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video