Norinčių muzikuoti netrūksta – groti mokosi ir vaikai, ir politikai (foto) (0)

Publikuota: 2023-08-29 Kategorija: Švietimas
Norinčių muzikuoti netrūksta – groti mokosi ir vaikai, ir politikai (foto)
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / R. Lymano muzikos mokyklos direktorė V. Steputaitienė sako, kad vaikai čia lavinami visapusiškai

140 metų gyvuojanti Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykla, antra pagal senumą Lietuvoje,  netrukus pasitiks dar vienus mokslo metus. Šios mokyklos direktorė Vilma Steputaitienė džiaugėsi, kad pastaraisiais metais rajone mažėjant mokinių, norinčių mokytis muzikos mokykloje skaičius išlieka stabilus ir netgi po truputį auga. Mokykloje savo gebėjimus lavinti gali vaikai nuo ketverių metų, renkamos ir suaugusiųjų grupės, į kurias susirenka ir mokytojai, ir politikai. Vieni tiesiog nori išmokti skambinti gitara, kiti – patobulinti įgūdžius ir prisijungti prie šeimos orkestro.

Populiariausias instrumentas – fortepijonas

Likus kelioms dienoms iki mokslo metų pradžios į Muzikos skyrių jau buvo pateikti 25 prašymai dar 31 vaikas panoro mokytis šokio meno Choreografijos skyriuje. Patys jauniausi 4–6 metų vaikai lankys ankstyvojo muzikinio ugdymo grupę, į ją pateikta per 20 prašymų. 

Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktorė V. Steputaitienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Mateikienė pasakojo, kad tarp populiariausių instrumentų daug metų lyderių pozicijų neužleidžia fortepijonas, jį vejasi smuikas. Prieš keletą metų startavusi mušamųjų instrumentų programa taip pat turi nemažai gerbėjų, tačiau mažėja norinčių groti pučiamaisiais instrumentais. Jų pasirinkimas mokykloje didelis – fleita, saksofonas, trimitas, trombonas, klarnetas. Laukiami ir norintys išmokti groti violončele, besidomintys etno muzika, pagal šią programą mokomasi groti senoviniais liaudies instrumentais – lumzdeliais, kanklėmis, armonika, gilinamasi į  tautosakos lobyną.

<...>

 Visą straipsnį skaitykite penktadienio, rugsėjo 1 d. „Rokiškio Sirenoje“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video