Norintiems įgyti daugiau žinių suaugusiesiems siūlomi valstybės finansuojami mokymai (0)

Publikuota: 2024-03-04 Kategorija: Švietimas
Norintiems įgyti daugiau žinių suaugusiesiems siūlomi valstybės finansuojami mokymai
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Pasak D. Giedrikienės, papildomi mokymai atveria didesnes profesines galimybes

Neseniai startavusi suaugusiųjų švietimo platforma KURSUOK.lt sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Skelbiama, kad į mokymus jau užsiregistravo daugiau nei 4200 asmenų, norinčių praplėsti savo profesines žinias, kompetencijas ar pasirinkti kitą profesinę kryptį. Į šią platformą jungiasi šalies aukštosios, profesinės mokyklos ir privatūs mokymo paslaugų teikėjai. Neformaliojo švietimo programą bus galima pasirinkti ir Rokiškio profesinio mokymo centre.

Žinios – pinigai

18–65 m. dirbantys ir turintys profesinį ar aukštąjį išsilavinimą gyventojai gali registruotis platformoje, pasirinkti mokymus ir gauti 500 Eur valstybės finansavimą. Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė sako, kad apie tokią mokymosi galimybę kalbėta jau kelerius metus, tačiau platforma startavo tik šių metų pradžioje. Šiuo metu gretutinis išsilavinimas tampa ypač aktualus, nes, skirtingai nei anksčiau, pasirinktas profesinis kelias nebūtinai tęsiasi visą gyvenimą. „Keičiasi profesijos, verslai, pats gyvenimas keičiasi ir nuolat reikia žinių atnaujinimo, bet ne visada žmogus gali sau tai leisti, nes žinios yra pinigai. Bet kuris seminaras yra brangiai mokamas. Priešingai nei iki šiol, kai buvo remiami bedarbiai, socialiai pažeidžiami asmenys, atsigręžta į tą gyventojų segmentą, kurie ir kuria Lietuvą – į dirbančius, išslavinusius žmones“, – sakė D. Giedrikienė.

Mokys vakarais

Rokiškio profesinio mokymo centras siūlys mokytis gaminti proginius patiekalus – rinktis šaltųjų pobūvių patiekalų ir užkandžių gamybos technologijos neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą. Pasak įstaigos direktorės, ateityje bus siūloma daugiau neformaliojo švietimo programų, nes mokykla turi ir reikiamos įrangos, ir mokytojų, ir galimybes. Kiek laiko truks mokslai, priklausys nuo pasirinktų mokymų krypties. Mokymai vyks vakarais, kad būtų patogu dirbantiems žmonėms, nuotoliniu, kontaktiniu arba mišriu būdu. Kadangi tai neformalus švietimas, po mokymų dalyviai gaus ne diplomus, o pažymėjimus.

Susimoka savo lėšomis

Šią savaitę platformoje savo programas jau siūlė rinktis 25 šalies mokymo paslaugų teikėjai, kryptys – nuo užsienio kalbų, maketavimo iki slaugos ar trinkelių klojimo. 

Pasinaudojus finansavimo galimybe per KURSUOK platformą ir išnaudojus visą 500 Eur dydžio mokymosi krepšelį, valstybės finansavimą kitai programai vėl bus galima gauti ne anksčiau nei po 5 metų. Tačiau neatitinkantys kriterijų taip pat gali rinktis mokymus, tik juos teks apmokėti savo lėšomis. Pasak D. Giedrikienės, besimokančių savo, darbdavio ar užimtumo tarnybos lėšomis ir dabar sulaukiama nemažai. „Žmonės ateina mokytis ne tik dėl darbo, bet ir dėl savęs, nori, tarkim, išmokti siūti arba gaminti maistą, ypatingai turintys tam sąlygas – dirbantys slenkančiu grafiku, auginantys vaikučius. Kai kurie paskui sukuria savo versliukus, prisiduria prie pagrindinės veiklos“, – sakė įstaigos vadovė. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video